You are signed out
Jauno nākotnes lauksaimnieku iedvesmošana un apmācības

Mosties un ieelpo nākotni

3 min

Iepazīstieties ar Cēzaru Ernesto Buezo (Cesar Ernesto Buezo), kafijas audzētāju dēlu, kurš visu mūžu pavadījis ģimenes saimniecībā kafijas augu ieskauts, taču līdz nesenam laikam nebija iedomājies apstāties un novērtēt kafijas garšu vai savas kā kafijas audzētāja perspektīvas. Viņš piedalījās NESCAFÉ® jauniešu iniciatīvas programmā, un viņa attieksme mainījās. “Lielākais izrāviens tieši man bija tas, ka es pievērsu uzmanību manis radītajai kafijai,” viņš stāsta. “Variēšana ar garšām, krāsu un tekstūru izpēte... tas viss bija pavisam jauns”.

Kafijas audzēšana nav jaunu cilvēku iecienītākā profesija; visā pasaulē mazāk nekā 5% audzētāju ir jaunāki par 35 gadiem. Ņemot vērā, ka visā pasaulē kafijas ražošanas nozarē arvien mazāk iesaistās jauni cilvēki, NESCAFÉ® nolēma iepazīstināt jauniešus ar pamatotiem iemesliem, kāpēc palikt saimniecībā un veidot savu kafijas nākotni.

kafijas audzētāji

Par labāku nākotni – lauksaimnieku izglītošana Hondurasā

Hondurasas iedzīvotāji ir vieni no jaunākajiem pasaulē; aptuveni 65% hondurasiešu ir jaunāki par 29 gadiem. 2019. gada jūnijā NESCAFÉ® Hondurasā atklāja Jauniešu iniciatīvu. Sadarbības starp valdību un projekta Nestlé Needs YOUth pārstāvjiem mērķis ir iedvesmot jaunāko paaudzi iesaistīties kafijas audzēšanā un kopienas attīstīšanās. Viens no Nestlé mērķiem ir līdz 2030. gadam palīdzēt 10 miljoniem jauniešu visā pasaulē uzsākt uzņēmējdarbību, savukārt NESCAFÉ® plāna mērķis ir nodrošināt kafijas audzēšanas apmācību līdz 25 000 jauniešu Hondurasā.
NESCAFÉ® jaunimo iniciatyva

Kafijas lauksaimniecības apmācību programmas mierīgai sirdij un prātam

Studējot lauksaimniecību, Cēzars izmantoja iespēju pievienoties Jauniešu iniciatīvai. ""Jau kopš bērnības es mēdzu sapņot, par ko es varētu kļūt, un domāju par mērķiem, ko es varētu sasniegt,"" viņš skaidro. ""Dzīvojot šeit, Komajagvā, es zināju, ka kafija ir mana nākotne."" Viņš izmantoja šo iespēju.

80 stundu ilgā mācību programma, kuras nodarbības notiek kafijas kvalitātes kompetences centros, piemēram, La Libertadas pašvaldībā, kā arī attālināti, sniedz zināšanas par kafiju un uzņēmējdarbību. Mācību centrā atrodas stādu audzētava un solārā žāvētava, kas ļauj praktiski apgūt audzēšanu un ražas novākšanu. Īpaši ierīkotā sagatavošanas zona ļauj studentiem uzzināt par kafijas īpašībām, ekstrakcijas metodēm, grauzdēšanu, malšanu un kafijas degustāciju.

Pielietojot holistisku pieeju lauksaimniecībai, studenti apgūst mūsdienīga uzņēmuma vadīšanu. Līdztekus nodarbībām par lauksaimniecības metodēm, ražas novākšanu un kultūraugu kopšanu viņi apgūst inženiertehniskās zināšanas, kafijas kvalitātes uzlabošanas metodes un datorprasmes.

""Viens no mūsu labākajiem moduļiem bija par motivāciju un neatlaidību,"" stāsta Cēzars. ""Tas bija patiešām noderīgi, jo palīdzēja tikt galā ar visām grūtībām mājās un mācībās. Mums bija lieliskas sarunas par vadību, inovācijām un uzņēmējdarbību. Bija neticami sajust atbalstu no cilvēkiem, kuri neko par to neprasīja pretī.""

kavos mokymo programa

Gaišākas nākotnes gatavošana

Saskaņā ar iniciatīvu jaunā lauksaimnieku paaudze jūtas pilnībā iesaistīta savu senču lauksaimniecības zemju attīstībā. ""Lielākā daļa no mums nāk no kafijas ražotāju ģimenēm, bet izaicinājums ir tas, ka mēs mantojam zemi kopā ar citiem mazbērniem, bērniem, māsīcām un brālēniem,"" saka Cēzars. ""Mums trūkst teorētiskās un praktiskās apmācības, kad runa ir par saimniecības pārvaldību. Mēs ļaujam par to rūpēties vecākiem cilvēkiem, un ražošana ir samazinājusies. Daudzi jaunieši kafiju uzskata par vecmodīgu. Pateicoties programmai, man ir cits redzējums par to, ko es vēlos savai saimniecībai.

Kopīgās mācības, kas tiek nodrošinātas jauniešu apmācības programmā par kafijas nozari, paātrina un paplašina NESCAFÉ® plāna uzsāktās programmas tādās valstīs kā Meksika un Kolumbija. ""Es domāju par kafijas nākotni, bet ne tikai ienākumu izteiksmē,"" saka Cēzars. ""Tā ir kultūra, īpašums, mantojums un mūsu ģimene. Tā vienmēr būs daļa no manis un mūsu kopienas. Atšķirība ir tāda, ka es nejūtos saistīts ar tradīcijām.""

NESCAFÉ® programa

Šodienas kopienas favorīti

Atklājiet mūsu mājas lapas populārākos rakstus
Sužinokite apie kavos kultūrą

Lasiet vairāk rakstu par ...