You are signed out
Sieviešu līdzdalības kafijas audzēšanā veicināšana

Atbalsts sieviešu veidotai labākai kafijas audzētāju kopienai

3 min

Iepazīstieties ar Doroteju Uvimbabazi (Dorotee Uwimbabazi), lepnu kafijas audzētāju no Ruandas, kura pastāvīgi cenšas uzlabot metodes, ko izmanto savā saimniecībā. Nesen viņa atklāja, cik noderīgi ir stādīt kokus, kas nodrošina ēnu; tie ne tikai aizsargā kafijas kokus, bet arī nodrošina perfektu kompostu, kad nomet lapas. ""Es domāju, ka, pateicoties šiem kokiem, mans dārzs ir kļuvis par vienu no labākajiem manā kopienā,"" viņa stāsta. Dorotija ir viena no aptuveni 3500 Ruandas sievietēm, kas nodarbojas ar lauksaimniecību un ir piedalījusies Nestlé lauksaimnieku apmācības programmā, kas tika uzsākta 2016. gadā sadarbībā ar Kahawatu fondu. Tās mērķis ir piedāvāt apmācības par labām lauksaimniecības praksēm. Sievietēm tiek mācīta gan finanšu pratība, gan globālās kafijas cenas, gan kafijas krūmu apgriešana un ravēšana, gan mulčēšana un ražas novākšana. Mūsu mērķis ir padarīt kafijas audzēšanu ienesīgāku. Peļņa nodrošina arī sociālekonomiskās iespējas un finansiālo drošību.

sievietes kafijas audzētājas

Atbalsts ceļā uz nākotni

Doroteja uzauga kalnos netālu no Kivu ezera Kiguri ciematā Ruandā, kur abi viņas vecāki nodarbojās ar kafijas audzēšanu. ""Pārdodot ražu, vecāki varēja nodrošināt mūsu ikdienu.

Tāpēc, kad viņa sāka veidot savu ģimeni, viņa zināja, ka kafija sniedz iespēju apgādāt ģimeni. Viņa sakrāja pietiekami daudz naudas, lai nopirktu zemes gabalu ar kafijas kokiem un sāka ievākt ražu.

kavos augintojos

Dorotejas vīrs ir apsargs, kurš daudz strādā ārpus mājas. Līdz ar to saimniecības vadīšana paliek Dorotejas ziņā. ""Viņš man saimniecībā palīdz netieši, jo maksā par strādniekiem, kas man palīdz,"" viņa skaidro. Kad Doroteja uzsāka uzņēmējdarbību, viņa nebija apmierināta ar ražu. Taču 2016. gadā viņas ražotāju organizācija sāka sadarboties ar Nestlé lauksaimnieku apmācības programmu un Kahawatu fondu. Sekoja labāko agronomu apmācības par labākajām lauksaimniecības praksēm. ""Pirms sadarbības ar Kahawatu es no 700 kafijas kokiem (apmēram 1,2 hektāri) saražoju 500 kilogramus vai mazāk, bet tagad es ceru saražot aptuveni 600 kilogramus.

Taču viena laba raža negarantē kafijas saimniecības ilgtermiņa panākumus. Programma ir veltīta patiesai nepārtrauktībai. ""Viņi izpētīja mūsu darbību, un mēs arī iemācījāmies, kā labi plānot un reinvestēt ienākumus no kafijas"". Mums ir jāplāno darbaspēka algošana, materiālu iegāde un ražas novākšana nākamajā sezonā.

Kavos augintoja ir jos šeima

Laiks celties

Svarīgi ir arī tas, ka sievietēm tiek dota iespēja ieņemt vadošus amatus lauksaimnieku grupās un vietējo lauksaimnieku organizāciju valdēs. Doroteja labprāt dalās gūtajās atziņās ar savu lauksaimnieku kopienu. Tieši zināšanu apmaiņa ir tas, ko Nestlé cer panākt globālā mērogā, īstenojot līdzdalības veicināšanas programmas Ruandā un arī Kenijā. Mēs ceram, ka nākotnē apmācības varēsim nodrošināt visā Austrumāfrikā. Pateicoties Dorotejas un viņai līdzīgu lauksaimnieču pūlēm, būs meitenes, kuras priekšlaicīgi nepamet skolu, jo viņas redz citu nākotni; bērni, kuri nenonāk līdz laukstrādnieka darbam, jo viņu māte var atļauties dot viņiem iespēju iet uz skolu; ģimenes, kuras starp kafijas ražām nepaliek bez līdzekļiem, jo ienākumu un uztura avoti ir daudzveidīgi.

Kahawatu fonds palīdz mums kļūt labākiem lauksaimniekiem. Taču patiesais ieguvums no sadarbības ar fondu ir tas, ka tā es varu rūpēties par savu bērnu labklājību,"" saka Doroteja. ""Es varēju viņiem iegādāties skolas formas tērpus un apmaksāt skolas gaitas. Man ir lielas cerības, ka, pateicoties kafijai, man izdosies apmaksāt viņu izglītību, līdz viņi visi pabeigs mācības. Pateicoties kafijai, es esmu laimīga sieviete laimīgās mājās.

Kavos ūkyje dirbančios moterys

Šodienas kopienas favorīti

Atklājiet mūsu mājas lapas populārākos rakstus
Sužinokite apie kavos kultūrą

Lasiet vairāk rakstu par ...