You are signed out
Kafijas augu pielāgošana nākotnei, lai tie būtu noturīgi pret klimata pārmaiņām

Augi, kas palīdz audzēt kafiju

3 min
Baudot gardu NESCAFÉ® kafijas tasīti, mēs domās varam pārcelties uz lekniem, apstādītiem laukiem, kur kafija tiek audzēta un novākta. Taču kafijas audzētājiem situācija var būt sarežģītāka. Klimata pārmaiņas var samazināt izaudzētās kafijas apjomu, jo zeme ir mazāk auglīga un trūkst ūdens. Kafijas kokiem dabiski nepieciešams ilgs laiks, lai tie sāktu ražot, un skarbākos apstākļos tie var būt neaizsargātāki pret slimībām. Kopš 2010. gada NESCAFÉ® palīdz lauksaimniekiem audzēt izturīgākus augus, piegādājot stādus, kas spēj izturēt klimata pārmaiņu radīto ietekmi. Tas ir solis uz priekšu, kas palīdz lauksaimniekiem audzēt daudz izturīgāku kafiju jau tagad un nākotnē.
Kafijas pupiņu ķekari zarā

Esiet bez raizēm – stādi ir piegādāti

NESCAFÉ® zinātnieki Tūrā, Francijā, jau 1986. gadā sāka pētīt Arabika un Robusta kafijas augus. Vairākas desmitgades pētnieki testēja visefektīvākās augu šķirnes reālos apstākļos vietējās eksperimentālajās saimniecībās visā pasaulē. Pateicoties par 50% lielākai ražai no koka, atsevišķas šķirnes var palīdzēt samazināt CO2e (oglekļa dioksīda ekvivalenta) ietekmi uz zaļajām kafijas pupiņām līdz pat 30%, jo, izmantojot to pašu zemes, mēslojuma un enerģijas daudzumu, tiek saražots vairāk kafijas.
Kavos sodinukai vazonuose

Kad pareizā izvēle ir laba izvēle

Kopš 2010. gada NESCAFÉ® plānā iesaistītie lauksaimnieki ir saņēmuši vairāk nekā 250 miljonus kafijas stādu, un līdz 2030. gadam NESCAFÉ® mērķis ir izplatīt 400 miljonus kafijas stādu. Turklāt stādi palīdz lauksaimniekiem gan uzlabot produktivitāti un atjaunot kafijas kokus ar uzlabotām šķirnēm, gan labāk izmantot zemi. Kolumbijā laikā no 2010. līdz 2012. gadam klimata pārmaiņas un temperatūras paaugstināšanās padarīja kafijas kokus neaizsargātus pret lapu rūsu. Lauksaimnieki bija grūtas izvēles priekšā, jo bija jāizlemj, vai izcirst vietējos mežus, lai iestādītu vairāk kafijas koku. Ar NESCAFÉ® atbalstu viņi tomēr izvairījās no drastiskiem pasākumiem, tā vietā atjaunojot savas saimniecības ar uzlabotiem, pret slimībām izturīgiem kafijas stādiem.
kavos sodinukas

Mēs ne tikai atbalstām kafijas audzēšanu, mēs palīdzam augt arī ģimenēm

Meksikā 2012.–2015. gada kafijas rūsas krīzes laikā sēne izpostīja ražu un apdraudēja iztikas līdzekļus. NESCAFÉ® izdalīja vairāk nekā 37 miljonus jaunu, pret slimību izturīgu kafijas stādu vairāk nekā 33 000 lauksaimniekiem un palīdzēja lauksaimniekiem kopt jaunos stādus. Izmantojot šos jaunos stādus, lauksaimnieki divkāršoja ražas galvenajos reģionos, piemēram, Čjapasā un Verakrusā.
kavamedžio sodinimas

Nav nozīmes saimniecības lielumam, nozīme ir tam, kā jūs to izmantojat

Ne visas kafijas saimniecības ir vienādas. NESCAFÉ® cieši sadarbojas ar lauksaimniekiem, lai izprastu viņu reģiona specifiskās problēmas. Daži kafijas koki izaug līdz pat divu līdz trīs metru augstumam, kas apgrūtina to kopšanu un ražas novākšanu. Tezonapā, Verakrusas štatā Meksikā, NESCAFÉ® agronomi palīdzēja uzlabot ražas, piegādājot mazākus kafijas kokus. Ja vienā hektārā varēja izaudzēt 600–700 stādus, tad tagad lauksaimnieki varēja izaudzēt 1200–1300 stādus, praktiski dubultojot produkcijas apjomu no tā paša zemes gabala. Turklāt, ja vecākiem augiem bija vajadzīgi līdz pat trīs gadi, lai sāktu ražot, tad jaunie augi sāka ražot jau pēc gada.
kavamedžio sodinimas

Gaišāka nākotne katrā krūzītē

Katra NESCAFÉ® tasīte atbalsta to cilvēku centienus, kuri strādā, lai radītu nākamās paaudzes kafijas šķirnes, kas veidos labāku nākotni lauksaimniekiem, kafijai un mūsu videi. Izstrādājot nākamās paaudzes sausumizturīgas šķirnes, kas rada mazāk CO2 uz kilogramu zaļās kafijas, nākotne izskatās vēl gaišāka.

Šodienas kopienas favorīti

Atklājiet mūsu mājas lapas populārākos rakstus
Atklājiet kafijas kultūru

Lasiet vairāk rakstu par ...