main content
coffee-collection-campaigns

Mūsu kafijas degustēšanas ceļvedis

Profesionāliem kafijas degustētājiem ir jānoliek daudzi eksāmeni un jāveic praktiski testi. Un pat pēc tam ir vajadzīga daudzu gadu pieredze, lai varētu kļūt par respektētu, profesionālu degustētāju. Ielūkosimies aizkulisēs – kafijas degustēšanas pasaulē.

Kāpēc mēs izmantojam profesionālu kafijas degustētāju pakalpojumus?

Profesionāli degustētāji ir visos cienījamos kafijas uzņēmumos. Tas ir vienīgais veids, kā var garantēt kvalitāti un pastāvīgumu. Un mums ir vajadzīgi labi apmācīti degustētāji, jo kafijai ir tik daudz kompleksu garšu un smaržu.

Ir vajadzīgi daudzi praktiska darba un pieredzes gadi, lai varētu noteikt un novērtēt kafijas dažādās garšas un aromātus. Mūsdienās profesionālie kafijas degustētāji ir tik labi apmācīti, ka mēs paļaujamies uz viņu noteiktajām kafijas īpašībām.

Kā mēs nodrošinām Nescafé kvalitāti

 • tasting1

  Pēc ražas novākšanas

  Pēc ražas novākšanas kafijas ogas nonāk maltuvē. Šeit tās tiek attīrītas no ārējā augļa, kā arī ap pupiņām esošās pergamentam līdzīgās miziņas. Galarezultātā tiek iegūta t.s. zaļā kafija, un šajā posmā ļoti liela nozīme ir kvalitātes kontrolei. Mūsu eksperti cieši sadarbojas ar kafijas piegādātājiem visās kafijas izcelsmes valstīs. Tas ir vienīgais veids, kā pārliecināties, ka mēs izmantojam pasaulslavenajam NESCAFE zīmolam atbilstošas kvalitātes kafiju.

 • tasting2

  Pirms kafijas nosūtīšanas

  Izmantojot sešus specializētos kafijas kontroles centrus visā pasaulē, mēs cieši sadarbojamies ar visiem mūsu kafijas piegādātājiem. Kopā mēs pārliecināmies par to, ka kafija tiek glabāta un apstrādāta, ievērojot augstus higiēnas standartus. Mēs arī palīdzam kafijas piegādātājiem strādāt, pieņemot jaunākos pārtikas drošības mērus. Šajos specializētajos kvalitātes kontroles centros strādā profesionāli degustētāji, kas pirms kafijas nosūtīšanas mums rūpīgi testē tās kvalitāti.

 • tasting3

  Mūsu rūpnīcās

  Kad kafija nonāk Nescafé rūpnīcās, tiek veikta galīgā kvalitātes pārbaude, un tikai tad kafija tiek izmantota tavas iecienītās Nescafé ražošanai.
  Katrā Nescafé ražotnē visā pasaulē darbojas profesionālas degustēšanas komandas. Šo speciālistu garšas kārpiņu apmierināšana ir tikai pēdējais no daudziem kvalitātes testiem, kas palīdz garantēt katras pagatavotās Nescafé kafijas svaigo, gardo garšu.

picture
Kafijas degustācijas valoda

Daudzi kafijas degustēšanas speciālisti darbā izmanto grāmatu "Sensory Lexison". Tas ir profesionāļiem paredzēts ceļvedis, kurā apskatītas dažādas kaf...

Daudzi kafijas degustēšanas speciālisti darbā izmanto grāmatu "Sensory Lexison". Tas ir profesionāļiem paredzēts ceļvedis, kurā apskatītas dažādas kafijas garšas. Šajā grāmatā ir uzskaitītas 100 dažādas garšas, un tās ir sagrupētas tādās grupās kā:

 • ziedu, garšvielu, salda, kakao;
 • augļaina, zaļa/augu;
 • grauzdēta, graudu, riekstu

Katrā grupā ietilpst daudzas garšas. Piemēram, "saldo" garšu grupā ir melases, kļavu sīrupa, brūnā cukura, karamelizētā, medus un vaniļas garša.

Parādīt vairāk

roasted-coffee

Kafijas degustētāji lieto ""Sensory Lexicon"", lai varētu precīzāk novērtēt nelielās atšķirības starp dažādām kafijām. Tā degustētājiem var palīdzēt ...

Kafijas degustētāji lieto ""Sensory Lexicon"", lai varētu precīzāk novērtēt nelielās atšķirības starp dažādām kafijām.
Tā degustētājiem var palīdzēt noteikt, vai veids, kā kafija ir audzēta, malta un grauzdēta, ir ietekmējis galīgo garšu.
Iespējams, ietekme ir bijusi augsnes veidam, kurā ir audzēts kafijas koks. Vai veidam, kā tas tika laistīts un mēslots. Galīgo garšu ietekmē pat tas, kādos maisos ir glabātas kafijas pupiņas.

Parādīt vairāk

picture
Pamatu apgūšana

Lai iegūtu profesionāla degustētāja kvalifikāciju, tev ir jābūt kafijas garšošanas ("cupping") ekspertam. Tā ir metode kafijas komplekso garšu un arom...

Lai iegūtu profesionāla degustētāja kvalifikāciju, tev ir jābūt kafijas garšošanas ("cupping") ekspertam. Tā ir metode kafijas komplekso garšu un aromātu noteikšanai. Tu apgūsi šādas lietas:

 • Le Nez du Café Aroma. 36 kafijā atrodamo pamata aromātu novērtēšana
 • Sensorās prasmes. Tādu garšu kā saldas, skābas un rūgtas, vērtēšana
 • Kalibrēšana pāros. Kafijas "aklā" degustēšana, lai panāktu sava novērtējuma atbilstību pieredzējušu degustētāju vērtējumam

Parādīt vairāk

Kā kļūt par kafijas degustētāju?

Tev būs jānoliek daudzi sarežģīti testi un eksāmeni. Tas pavisam noteikti nebūs viegli! Ja esi tīmeklī meklējis informāciju par kafijas degustēšanas kursiem, iespējams, esi atradis vietējo organizāciju, kas var palīdzēt iegūt profesionālu kvalifikāciju. Tev būs jāveltī daudz pūļu mācībām, eksāmenu nolikšanai un praktisko testu veikšanai, lai attīstītu savas degustēšanas un kafijas pazīšanas prasmes.

picture

Zināšanas par kafiju

Kafijas degustētājiem ir arī jāzina viss par kafijas ceļu no plantācijas līdz tasei. Tas viņiem palīdz noteikt veidus, kā uzlabot kafijas kvalitāti, p...

Kafijas degustētājiem ir arī jāzina viss par kafijas ceļu no plantācijas līdz tasei. Tas viņiem palīdz noteikt veidus, kā uzlabot kafijas kvalitāti, pirms tā nonāk tavā tasē. Ir nepieciešams zināt šādas lietas:

 • Kafijas pamati. Kafijas koku audzēšana un zinātne
 • Kafijas apstrādes zinātne. Kā kafija tiek glabāta, malta un grauzdēta
 • Kafijas kvalitāte. Darbs ar kafiju tās ceļā no plantācijas līdz tasei un tas, kā tas var ietekmēt tās galīgo kvalitāti

Parādīt vairāk

bg_4_0_desk

Sagaršo NESCAFÉ kafiju kvalitāti

Mūsu degustētāji smagi strādā, lai ikviena NESCAFÉ kafija vienmēr būtu patiesi garda. Pagaršo mūsu kafijas pats! Tu ātri vien pamanīsi, kāpēc mūsu eksperti visiem mūsu dzērieniem ir piešķīruši savu profesionālo apstiprinājuma zīmogu.

Atklāj mūsu kafijas