You are signed out
Kas ir

Kas ir americano?

3 min
Kad jums piedāvā americano kafiju, jums tiks piedots, ka domājat, ka tā ir tikai parasta melnā kafija. Taču šis dzēriens kļūst par iecienītu dzērienu kafijas cienītājiem, kas meklē drosmīgu, stipru kafiju, kurai netraucē visas ar tvaicētu pienu vai putām saistītās nianses.
americano kafija

Vienkārši garšīgs

Americano ir vienkārši karsts ūdens kopā ar espreso. Kafejnīcās (vai mājās) to gatavo proporcijās vai nu 1/2 un 1/2, vai arī 1/3 espreso un 2/3 ūdens. Ir diskusijas par to, kas būtu jāpievieno pirmais, bet americano gadījumā espreso vienmēr jāpievieno pirmais, jo krēmīgā kafija sajaucas un rada maigāku, vienmērīgāku garšu.
amerikietiška kava

Americano izcelsme

Americano radās Otrā pasaules kara laikā. Interesanti, ka Itālijā izvietotajiem amerikāņu karavīriem nepatika ļoti spēcīgais espreso, kas bija iecienīts šajā valstī, tāpēc viņi centās atdarināt kafiju, lai tā līdzinātos viņu dzimtajā pusē dzertajai kafijai, espreso pievienojot ūdeni. Rezultāts? Americano, ko mēs pazīstam un mīlam šodien. Vai jūs zinājāt, ka americano mēdza pagatavot arī ar ledu? Process bija tāds pats, tikai siltā ūdens vietā tika izmantots auksts ūdens un pievienoti ledus gabaliņi.
amerikietiška kava

Atšķirība starp americano un automāta kafiju

Būtībā automāta kafija ir kafija, ko gatavo, piepildot speciālu kafijas automātu ar maltu kafiju un ielejot tajā karstu ūdeni, ļaujot ūdenim pilienu veidā satecēt kanniņā. Americano kafijas gadījumā ūdeni lej uz espreso, taču šis process ir daudz ātrāks un nav ""pilēšanas"".
amerikietiška kava

Kāda ir atšķirība starp americano un long black?

Šīs debates gadu gaitā ir izraisījušas daudzus strīdus, un daži apgalvo, ka starp tām nav pilnīgi nekādas atšķirības. Tomēr Jaunzēlandē un Austrālijā plaši iecienītajam long black ir daudz spēcīgāka garša nekā americano. Kad espreso tiek pievienots ūdenim, espreso tiek mazāk atšķaidīts, tādējādi radot spēcīgu kafiju ar krēma kārtiņu virsū.
amerikietiška kava

Šodienas kopienas favorīti

Atklājiet mūsu mājas lapas populārākos rakstus
Sužinokite apie kavos kultūrą

Lasiet vairāk rakstu par ...