You are signed out
Izzini savu kafiju

Atklājiet kafijas degustāciju pasauli

3 min
Tā kā kafijai ir tik daudz sarežģītu garšu un aromātu, kafijas degustācijā ļoti svarīga loma ir augsti apmācītiem degustētājiem, lai nodrošinātu kafijas kvalitāti. Lai noteiktu un novērtētu kafijas kvalitāti, ir nepieciešama gadiem ilga prakse un pieredze. Katram cienījamam kafijas uzņēmumam ir savi profesionāli degustatori; tas ir labākais veids, kā garantēt katras uzmundrinošās kafijas tases kvalitāti un konsekvenci.
kafijas degustēšana

Kā mēs nodrošinām NESCAFÉ® kafijas garšu un kvalitāti

Pēc kafijas novākšanas

kafijas ķekari tiek samalti. Tādējādi tiek atdalīti ārējie augļi, kā arī pergamentam līdzīgā miziņa ap kafijas pupiņu. Gala rezultātu sauc par zaļo kafiju, un kvalitātes kontrole šajā posmā ir ļoti svarīga. Mūsu eksperti cieši sadarbojas ar kafijas piegādātājiem visās izcelsmes valstīs. Tas ir vienīgais veids, kā pārliecināties, ka mūsu izmantotā kafija atbilst pasaulslavenajam NESCAFÉ® nosaukumam.

Kavos skonis

Pirms kafijas nosūtīšanas

Mēs cieši sadarbojamies ar visiem mūsu kafijas piegādātājiem, izmantojot sešu specializētu kafijas kvalitātes kontroles centru tīklu visā pasaulē. Mēs arī palīdzam kafijas piegādātājiem ievērot jaunākos pārtikas drošības pasākumus. Visbeidzot, mūsu NESCAFÉ® profesionālie degustatori rūpīgi pārbauda mūsu kafijas kvalitāti vēl pirms tās nosūtīšanas.
Kavos skonis

Mūsu rūpnīcās

Kad kafijas pupiņas nonāk mūsu rūpnīcās, tām tiek veikta vēl viena kvalitātes pārbaude, pirms tās tiek izmantotas jūsu iecienītākās NESCAFÉ® kafijas pagatavošanai. Katrā NESCAFÉ® rūpnīcā visā pasaulē strādā profesionālas degustatoru komandas. Viņu ekspertu garšas kārpiņu apmierināšana ir tikai pēdējā no daudzajām kvalitātes pārbaudēm, kas palīdz garantēt katras NESCAFÉ® tasītes svaigu un gardu garšu.

Tā mēs varam nodrošināt pastāvīgu ietekmi, sadarbojoties ar mūsu lielajiem un mazajiem partneriem, lai padarītu jūsu kafiju labāku, garšīgāku un ilgtspējīgāku.

Kavos skonis

Kafijas degustēšanas valoda

Pieredzējušiem kafijas degustētājiem ir jāizprot smalkās atšķirības starp kafijām. Kā kafijas audzēšanas, malšanas un grauzdēšanas veids ir ietekmējis tās galīgo garšu? Vai to ietekmē augsne, kurā koki ir iestādīti? Vai varbūt tas, kā tie tika laistīti un baroti? Pat tas, kādos maisos pupiņas tika uzglabātas, var mainīt galīgo garšu.

Patiesībā daudzi kafijas degustācijas eksperti izmanto grāmatu, ko sauc par ""Sensoro leksikonu"". Tas ir sava veida ceļvedis lietpratējiem, kurā skaidrots dažādu kafijas garšu stiprums. Tajā ir uzskaitītas vairāk nekā 100 dažādas garšas, un tās ir sakārtotas šādās grupās:

ziedu, garšvielu, salda, kakao

augļu, zaļā/zāļaina

grauzdēta, graudaugu, riekstu.

Katrā grupā var būt daudzas garšas. Piemēram, ""saldās"" garšas grupā ietilpst melase, kļavu sīrups, brūnais cukurs, karamele, medus un vaniļa.

Kavos skonis

Kvalitātes izjūtas atmodināšana

Lai kļūtu par cienījamu kafijas degustētāju, ir nepieciešama daudzu gadu pieredze. Lai kļūtu par profesionālu degustētāju, jums ir jābūt kafijas ""cupping"" – metodes, ar kuras palīdzību nosaka kafijas sarežģītās garšas un aromātus – ekspertam. Jūs uzzināsiet par:

Le Nez du Café Aroma

Kafijas 36 pamata aromātu novērtēšanu

Sensorajām iemaņām

Dažādu garšu, piemēram, saldas, skābas un rūgtas, stipruma novērtēšanu

Kafijas kalibrēšanu

Aklo degustāciju, lai jūs varētu salīdzināt savu vērtējumu ar pieredzējušu degustētāju vērtējumu.

Kavos skonis

Kļūt par kafijas degustētāju

Ja izpētīsiet kafijas degustēšanas kursus, iespējams, atradīsiet vietējo organizāciju, kas palīdzēs jums iegūt profesionālo kvalifikāciju. Jums būs daudz jāmācās, lai nokārtotu eksāmenus un praktiskos pārbaudījumus, kas attīstīs jūsu degustācijas prasmes un zināšanas par kafiju.
Kavos skonis

Zināšanas par kafiju

Kafijas degustētājiem ir jāizprot visa kafijas vēsture. Šīs zināšanas palīdz viņiem atrast veidus, kā uzlabot kafijas kvalitāti, pirms tā nonāk jūsu tasē. Jums būs jāzina par:

kafijas pamatiem

augkopību un zinātni, kas ir kafijas ceļojuma pamatā

kafijas pārstrādi

kafijas uzglabāšanu, malšanu un grauzdēšanu

kafijas kvalitāti

kas ar kafiju notiek tās ceļojuma laikā, un kā tas var ietekmēt kafijas gala kvalitāti.

Kavos skonis

Tas noteikti ir liels informācijas apjoms! Taču tieši šī uzticība kafijas degustēšanas mākslai ir tas, kas padara mūsu kafijas garšu vēl mazliet labāku. Neatkarīgi no tā, vai jūs vēlaties attīstīt šīs prasmes, lai palīdzētu mainīt pasauli, vai arī vienkārši novērtēt lieliskas kafijas tasi, izbaudiet katru malku ceļojumā ar NESCAFÉ®.
Kavos skonis

Šodienas kopienas favorīti

Atklājiet mūsu mājas lapas populārākos rakstus
Sužinokite apie kavos kultūrą

Lasiet vairāk rakstu par ...