You are signed out
Fakti par pupiņām

16 interesanti fakti par kafiju, kas uzlabos jūsu dienu

5 min
Kafija ir viens no vispopulārākajiem dzērieniem; katru gadu tiek izdzerti miljardiem tasīšu. Ņemot vērā to, ka kafija ir tik ļoti iecienīta visā pasaulē, ir tikai likumsakarīgi, ka mēs vēlamies uzzināt vairāk par savu iecienītāko dzērienu. Tāpēc mēs, NESCAFÉ®, esam izveidojuši šo sarakstu ar mūsu iecienītākajiem interesantajiem faktiem par kafiju.
interesanti fakti par kafiju

Kafijai ir sena vēsture

Tiek uzskatīts, ka kafijas pirmsākumi meklējami 800. gadā mūsu ērā, kad to atklāja tā laika kazu gani. Viņi esot ievērojuši, ka viņu kazas pēc šī auga ēšanas esot šķietami ""dejojušas"". Novērotais viņus tik ļoti pārsteidzis, ka kāds kazu gans pats to izmēģināja un atklāja, ka tas arī viņam liek justies pacilāti.
Faktai apie kavą

Kafija ir auglis

Neskatoties uz to, ka kafiju sauc par pupiņu, patiesībā tā ir auglis. Kafijas pupiņas aug uz krūma, un tās atrodas kafijas ķekara ogu vidū.
Faktai apie kavą

Fakto apie kavą citata

Bēthovenam garšoja kafija

Iespējams, tas jūs pārsteigs, bet slavenais komponists Bēthovens mīlēja kafiju! Acīmredzot viņš bija diezgan apsēsts ar kafiju, jo uz vienu tasīti izmantoja tieši 60 kafijas pupiņas un rūpīgi saskaitīja katru kafijas pupiņu.
Faktai apie kavą

Brazīlija ir lielākais kafijas audzētājs pasaulē

Ir plaši zināms, ka Brazīlija ir viena no lielākajām kafijas ražotājām, bet vai zinājāt, ka tajā tiek saražota aptuveni trešdaļa visas pasaules kafijas? Brazīlija ir kafijas ražotāja numur viens, tai seko Vjetnama un Kolumbija.
Faktai apie kavą

Somija patērē visvairāk kafijas pasaulē

Kamēr Brazīlijā izaudzē visvairāk kafijas, Somijā izdzer visvairāk kafijas! Somi vidēji gadā izdzer 12 kg kafijas uz vienu cilvēku, kas ir iespaidīgs daudzums – 1680 tasīšu gadā. Tas taču ir interesants kafijas fakts?!
Faktai apie kavą

Kafija ne vienmēr ir bijis brokastu dzēriens

Neskatoties uz to, ka kafija ir pazīstama kā viens no populārākajiem dzērieniem, ko dzer brokastīs (nākamais populārākais dzēriens ir tēja), pirms 18. gadsimta dienas pirmajā ēdienreizē tika baudīts alus!
Faktai apie kavą

Kafija palīdzēja Brazīlijai tikt uz Olimpiskajām spēlēm

Brazīlijas valdībai 1932. gadā nepietika naudas, lai nosūtītu savus sportistus uz olimpiskajām spēlēm, tāpēc viņi finansēja šo braucienu, pārdodot kafiju. Viņi iekrāva kuģī kafijas pupiņas, cerot, ka pa ceļam tās pārdos Kalifornijā. Mums patīk šis sirdi sildošais kafijas fakts!
Faktai apie kavą

Kafija agrāk netika dzerta

Pirms tika atklāts, ka kafija ir garšīgs dzēriens, tā patiesībā bija pārtikas produkts. Austrumāfrikas ciltis kafijas ogas sasmalcināja un sajauca ar dzīvnieku taukiem, lai ēstu.
Faktai apie kavą

Ir divu veidu kafijas pupiņas

Dzeršanai izmanto divu veidu kafijas pupiņas: no Robusta un Arabika kafijas šķirnēm. Arabikas kafijai ir zemāka skābuma pakāpe un maigāka garša, savukārt Robusta kafijai ir skābāka un rūgtāka garša.
Faktai apie kavą

Bezkofeīna nenozīmē, ka kofeīna nav vispār

Lai kafiju varētu klasificēt kā bezkofeīna kafiju, tajā jāsatur mazāk nekā 0,3% kofeīna.
Faktai apie kavą

Kofeīna atdalīšana palīdz radīt mūsu iecienītos gāzētos dzērienus.

Kad kofeīns ir atdalīts (bezkofeīna kafijai), kofeīns parasti tiek pārdots gāzēto dzērienu ražošanas vai farmācijas uzņēmumiem.
Faktai apie kavą

NESCAFÉ® izstrādāja pirmo šķīstošo kafiju

Mēs lepojamies ar šo kafijas vēstures faktu, jo tieši mēs radījām pirmo veiksmīgo šķīstošās kafijas maisījumu! Šis stāsts aizsākās 1929. gadā, kad Brazīlija meklēja veidu, kas palīdzētu risināt kafijas pārpalikuma problēmu valstī. Pēc tam vairāku gadu rūpīgas izpētes rezultātā tika radīts NESCAFÉ® zīmols. Uzziniet vairāk par NESCAFÉ® vēsturi šeit.
Faktai apie kavą

Kafija reiz bija aizliegta

Kafija ne vienmēr ir bijusi tik iecienīta kā šodien. 18. gadsimtā valdības mēģināja aizliegt šo dzērienu, jo tika uzskatīts, ka tas stimulē radikālu domāšanu. Mūsu iecienītākais dzēriens 1746. gadā Zviedrijā uz kādu laiku tika aizliegts kopā ar visu, kas ar to saistīts, tostarp tasītēm un šķīvīšiem! 
Faktai apie kavą

Visdārgākā kafija pasaulē maksā 600 ASV dolāru par mārciņu. 

Kopi Luwak ir dārgākā kafija pasaulē, un 2019. gadā tā maksāja 600 ASV dolāru par mārciņu. Šī kafija, kuras dzimtene ir Indonēzija, tiek grauzdēta pēc tam, kad to apēdusi, sagremojusi un caur gremošanas traktu izvadījusi palmu civeta. Runā, ka tās ēd tikai pašus labākos, saldākos un svaigākos kafijas ķiršus, un, tos norijot, kafija dabiski fermentējas, piešķirot tai īpatnēju garšu. Vai jūs gribētu nobaudīt Kopi Luwak kafiju? 
Faktai apie kavą

Pasaulē lielākās kafijas tasītes tilpums pārsniedza 26 000 litru.

Jā, jūs dzirdējāt pareizi! Vislielākā jebkad pagatavotā kafijas ""tasīte"" bija 26 939,22 litri. Tās pagatavošanai 2022. gada 10. decembrī Meksikā tika izmantoti 300 kg kafijas, un šobrīd tai pieder Ginesa pasaules rekords.
Faktai apie kavą

Lielbritānijā mīl kafiju

Lai gan briti visā pasaulē ir pazīstami ar to, ka dievina tēju, jūs būsiet pārsteigti par to, ka Apvienotajā Karalistē vien dienā tiek izdzerti aptuveni 95 miljoni tasīšu kafijas!
Faktai apie kavą

Šodienas kopienas favorīti

Atklājiet mūsu mājas lapas populārākos rakstus
Sužinokite apie kavos kultūrą

Lasiet vairāk rakstu par ...