You are signed out
Kas ir

Kas ir flat white?

3 min
Atšķirībā no klasiskā kapučīno vai lattes, flat white ir jaunpienācējs, kas kafijas pasaulē ienācis tikai pēdējo gadu laikā. Bet kas īsti ir flat white?
Flat white kafija

Palutiniet sevi

Flat white ir viegli putota piena maisījums, ko uzlej uz vienas vai divām porcijām espreso kafijas. Šīs mikroputas ir tvaicēts piens, kurā iepūsts gaiss, kas rada gludu, samtainu tekstūru un krēmīgu garšu. Gatavojot flat white, ir svarīgi precīzi ieliet un tvaicēt mikroputas.
fletvaitas

Flat white kafijas izcelsme

Par flat white kafijas izcelsmi notiek karstas diskusijas! Gan Austrālija, gan Jaunzēlande apgalvo, ka flat white kafija ir izgudrota pagājušā gadsimta 80. gados. Atbilde joprojām nav skaidra, un, iespējams, ka flat white tika izgudrota abās valstīs.
fletvaitas

Kas kafiju padara par flat white?

Flat white kafijas pagatavošanā tiek ņemti vērā daudzi aspekti. Tas, kā pagatavot flat white, lielā mērā ir atkarīgs no tā, kur jūs saņemat kafiju, un no konkrētā baristas, kurš pagatavo pienu dažādos veidos: biezu, saputotu, karstu vai remdenu. Daži no tiem paliek uzticīgi tradicionālākai pieejai, saglabājot nemainīgu piena un kafijas attiecību.
fletvaitas

Kāda ir atšķirība starp flat white un latte kafiju?

Kaut arī gan flat white kafija, gan latte ir espreso dzērieni, patiesībā tie ir diezgan atšķirīgi. Visvairāk atšķiras izmērs. Ideālais flat white kafijas porcijas lielums ir 160–165 ml tulpes formas stikla krūze – kas ir daudz mazāka nekā stikla parastā stikla krūze, kādā pasniedz latti un kapučīno. Tas ietekmē kafijas un piena attiecību, kas, protams, ietekmē garšu. Tā kā flat white ir kompaktāks dzēriens, kafijas un piena attiecība ir daudz lielāka nekā lattē. Flat white sastāvā esošajam espreso ir spēcīgāka garša nekā lattē, lai gan tiek izmantots tāds pats daudzums. Lattē espreso tiek vairāk atšķaidīts.

Izvēloties vienu no šīm divām kafijām – flat white vai latti –, kurai jūs dotu priekšroku? Ja latte ir iekarojusi jūsu sirdi, izmēģiniet NESCAFÉ® GOLD Latte.

fletvaitas

Šodienas kopienas favorīti

Atklājiet mūsu mājas lapas populārākos rakstus
Sužinokite apie kavos kultūrą

Lasiet vairāk rakstu par ...