You are signed out
Izzini savu kafiju

Atklājiet kafijas izcelsmi

5 min
Pieticīgā kafijas pupiņa sāk savu ceļojumu kafijas auga ķekara vidū, kas ir gatavs novākšanai. Tā ir apslēpta bagātība, ko iecienījuši cilvēki visā pasaulē. Ņemot vērā šo kopīgo kaislību pret kafiju, cilvēki arvien biežāk interesējas, no kurienes nāk viņu kafija un kāpēc dažādu kafiju garša ir tik atšķirīga? Lasiet tālāk, lai uzzinātu, kāda ir mūsu iecienītāko kafijas maisījumu izcelsme.
Kafijas izcelsme

No kurienes ir cēlusies kafija?

Lasot par kafijas izcelsmi, ir svarīgi paturēt prātā, ka tā nav cēlusies tikai vienā, konkrētā vietā. Patiesībā kafiju audzē vairāk nekā 50 valstīs visā pasaulē, tā dēvētajā kafijas joslā. Tā ietver Āfriku, Latīņameriku un Āziju. Šajos reģionos ir piemēroti augstuma, augsnes un laikpstākļi, kas nodrošina ideālu klimatu visgaršīgāko kafijas pupiņu audzēšanai. 
kavos kilmė

Āfrikas kafija

Tiek uzskatīts, ka Āfrikas kafija ir viena no labākajām kafijām pasaulē, pateicoties tās brīnišķīgi atšķirīgajai garšai. Āfrikas kafijai tradicionāli raksturīgas šādas īpašības:

sīrupaina

vidēja skābuma pakāpe

vidēji līdz tumši grauzdēta.

kavos kilmė

Latīņamerikas kafija

Kafija no Latīņamerikas, kas tiek uzskatīta par vienu no pasaules kafijas galvaspilsētām, mūsdienās veido lielāko daļu lielveikalu plauktos pieejamo kafijas maisījumu. Šī kafija ir vispārēji iecienīta, un tas galvenokārt skaidrojams ar tās izsmalcināto garšu. Dažas no galvenajām Latīņamerikas kafijas īpašībām ir šādas:

riekstaina garša

zema skābuma pakāpe

viegls vai vidējs grauzdējums.

kavos kilmė

Āzijas kafija

Āzijā ir sastopami daži no unikālākajiem kafijas maisījumiem ar drosmīgām, unikālām garšām, kas līdzinās nevienai citai. Parasti Āzijas kafijai piemīt šādas īpašības:

zemes notis

maigs skābums

un bieži arī tumšs grauzdējums.

kavos kilmė

Šodienas kopienas favorīti

Atklājiet mūsu mājas lapas populārākos rakstus
Sužinokite apie kavos kultūrą

Lasiet vairāk rakstu par ...