You are signed out
Kafijas izcelsme

Aizraujošā NESCAFÉ® vēsture

5 min
NESCAFÉ® ir atrodama plauktos un uz letēm visā pasaulē. Tas ir uzticams iedvesmas avots, pie kura varat atgriezties atkal un atkal, lai maksimāli izmantotu rītus ar draugiem vai bez tiem. It kā NESCAFÉ® vienmēr būtu bijis klāt, gatavs sniegt savu brīnišķīgo bagātīgo garšu, kas pazīstama un iecienīta visā pasaulē. Taču tā tas nav bijis vienmēr; NESCAFÉ® vēsture ir tikpat iedvesmojoša kā jebkura lieliska kafijas tasīte.
NESCAFÉ® vēsture

Ideja par šķīstošo kafiju

Stāsts aizsākās 1929. gadā, kad Nestlé direktoru padomes priekšsēdētājs Luiss Dapls (Louis Dapples) saņēma īpašu lūgumu no Brazīlijas. Lai cīnītos ar milzīgo kafijas pārpalikumu valstī, uzņēmumam Nestlé tika ierosināts radīt kafijas produktu, kas būtu ātri pagatavojams un arī samazinātu nevajadzīgo atkritumu daudzumu, kas rodas no Brazīlijas kafijas pupiņu ražas. Sākotnēji ideja bija ražot kafijas tableti kubiņa formā, kurai vienkārši jāpievieno karsts ūdens, lai kafiju pagatavotu uzreiz. Tomēr pēc ilgiem pētījumiem izrādījās, ka ikonisko garšu saglabāt nav iespējams, un tas nozīmē, ka tabletes formāts nebija dzīvotspējīgs. Tā kā šī ideja tika atmesta, ķīmiķis Makss Morgentālers (Max Morgenthaler) atkal sēdās pie sava rasēšanas dēļa.
NESCAFÉ® kavos istorija

NESCAFÉ® zīmols ir dzimis

Morgentāleram radās ideja radīt pulveri, nevis kubiņu, un viņš atklāja, ka garša vislabāk saglabājas, ja produktam pievieno ogļhidrātus, tādējādi iegūstot rezultātu, kas ir daudz līdzīgāks kafijas pupiņu aromātam. Pēc septiņu gadu rūpīgas izstrādes šo šķīstošo kafiju ar nosaukumu NESCAFÉ® sāka ražot Šveicē. Jaunais produkts uzreiz kļuva par hītu, un gada krājumi tika izpārdoti tikai divu mēnešu laikā. Līdz 1940. gadam NESCAFÉ® kafija tika pārdota vairāk nekā 30 valstīs visos kontinentos. Taču tas bija tikai NESCAFÉ® stāsta sākums, un aizraujoši notikumi bija vēl priekšā...
NESCAFÉ® kavos istorija

Otrais pasaules karš aizsāka arī citu cīņu

Sākoties Otrajam pasaules karam, NESCAFÉ® šķīstošā kafija tika iekļauta ikviena ASV karavīra pārtikas devā. Kad 1945. gadā karš beidzās, NESCAFÉ® kafija tika pievienota CARE pakām, kas tika piegādātas trūcīgajiem iedzīvotājiem Eiropā un Japānā, un tas bija nozīmīgs pavērsiens NESCAFÉ® vēsturē.
NESCAFÉ® kavos istorija

Konkurentu mošanās

Tas bija tikai likumsakarīgi, ka, pieaugot produkta popularitātei, parādījās konkurenti. Lai saglabātu savu pozīciju, NESCAFÉ® turpināja ieviest jauninājumus. Pagājušā gadsimta 50. gadu sākumā tika atklāts, ka aromātu aizsargājošos ogļhidrātus, kas iepriekš bija glikozes šķīdumā, var iegūt tieši no kafijas pupiņām, tādējādi iegūstot daudz bagātīgāku produktu.
NESCAFÉ® kavos istorija

Produkta attīrīšana

Sešdesmitie gadi bija vēl viens būtisks pagrieziena punkts NESCAFÉ® vēsturē, kas sākās ar desmitgades ekonomisko uzplaukumu, kad tika ieviesti pilnveidoti ražošanas procesi. Pēc tam 1962. gadā atcēla oriģinālo skārda kārbu, izvēloties mūsdienās ierasto modernāko stikla burku. Arī 60. gadu otrajā pusē bija daudz jauninājumu, un 1965. gadā Eiropā tika izlaists NESCAFÉ® GOLD; gards produkts, kas iekaroja vēl vairāk kafijas mīļotāju sirdis. Savukārt 1966. gadā formula no pulvera pārtapa par granulām, un 1967. gadā tika ieviesta NESCAFÉ® ikoniskā sarkanā krūzīte.

Kopš gadsimtu mijas NESCAFÉ® rūpējas par to, lai kafija tiktu ražota pēc iespējas ilgtspējīgākā veidā. Zīmola mērķis ir līdz 2030. gadam sasniegt 100% atbildīgi iegūtas kafijas un 50% kafijas, kas iegūta, izmantojot reģeneratīvas lauksaimniecības metodes.

Šodienas kopienas favorīti

Atklājiet mūsu mājas lapas populārākos rakstus
Sužinokite apie kavos kultūrą

Lasiet vairāk rakstu par ...