Olete välja logitud
Kohvitaimede tulevikukindlaks muutmine, et vastu pidada kliimamuutustele

Taimed, mis aitavad farmeritel areneda

3 minutit

Kui me naudime maitsvat tassi NESCAFÉ® kohvi, võib see viia meid lopsakatele istutatud põldudele, kus kohvi kasvatatakse ja korjatakse. Kasvatajate jaoks võib olukord olla aga keerulisem. Kliimamuutused võivad vähendada vähem viljaka maa ja veepuuduse korral kasvatatava kohvi koguseid. Kohvipuude viljadel kulub loomulikult kaua aega, et valmida ja nad võivad karmimates tingimustes olla haavatavamad haiguste suhtes. Alates 2010. aastast aitab NESCAFÉ® kohvikasvatajatel kasvatada vastupidavamaid taimi, jagades istikuid, mis suudavad kliimamuutuste mõjudele vastu seista. See on samm edasi, mis aitab kohvikasvatajatel kasvatada vastupidavamat kohvi praegu ja tulevikus.

Kavos uogos ant šakos

Ärge kartke, istikud on kohal

NESCAFÉ® teadlased Prantsusmaal Toursis alustasid tööd Arabica ja Robusta kohvitaimede uurimisega juba 1986. aastal. Mitme aastakümne jooksul testisid teadlased parimaid tulemusi andvaid taimesorte reaalsetes tingimustes kohalikes katseistandustes üle kogu maailma. Valitud sordid, mis annavad 50% suurema saagikuse puu kohta, aitavad vähendada roheliste kohviubade CO2e (süsihappegaasi ekvivalent) jalajälge kuni 30%, sest sama palju maad, väetist ja energiat kasutades toodetakse rohkem kohvi.

Kavos sodinukai vazonuose

Kui õige valik on hea valik

Alates 2010. aastast on NESCAFÉ® kava kasvatajad saanud üle 250 miljoni kohvitaimede istiku ja 2030. aastaks on NESCAFÉ® eesmärgiks jaotada 400 miljonit kohvitaimede istikut. Lisaks sellele, et istikud aitavad tootjatel suurendada tootlikkust ja uuendada oma kohvipuid paremate sortidega, aitavad istikud ka kasvatajatel oma maad paremini kasutada. Colombias muutsid kliimamuutused ja temperatuuritõus aastatel 2010–2012 kohvipuud haavatavaks pruunrooste suhtes. Seistes silmitsi raskete valikutega ja võimaliku kodumetsade raadamisega, et rohkem kohvipuid istutada, vältisid kohvikasvaajad NESCAFÉ® toetusel drastiliste meetmete võtmist, uuendades oma istandusi täiustatud haiguskindlate kohvitaimede istikutega.

kavos sodinukas

Me ei aita ainult kohvi kasvatada, vaid aitame ka peredel kasvada

Mehhikos laastas seenhaigus 2012.–2015. aasta kohvipuu pruunrooste kriisi ajal saaki ja ohustas elatist. NESCAFÉ® jaotas rohkem kui 37 miljonit uut haiguskindlat kohviistikut rohkem kui 33 000 tootjale ja aitas kasvatajatel oma uusi istikuid hooldada. Nende uute istikutega kahekordistasid tootjad oma saagikust võtmepiirkondades nagu Chiapas ja Veracruz.

kavamedžio sodinimas

Asi ei ole kasvatuse suuruses, vaid selles, kuidas te seda kasutate

Kõik kohvikasvatused ei ole võrdsed. NESCAFÉ® teeb tihedat koostööd tootjatega, et mõista nende piirkonna spetsiifilisi probleeme. Mõned kohvipuud kasvavad kuni kahe-kolme meetri kõrguseks, mis teeb nende hooldamise ja saagikoristuse keeruliseks. Mehhikos Veracruzi osariigis Tezonapas aitasid NESCAFÉ® agronoomid saagikust parandada, varustades väiksemate kohvipuudega. Kui varem mahtus ühele hektarile 600–700 taime, siis nüüd mahutasid kohvikasvatajad 1200–1300 taime, mis praktiliselt kahekordistas toodangu samal maa-alal. Lisaks, kui vanematel taimedel kulus kuni kolm aastat, siis uuemad taimed hakkasid vilja kandma juba ühe aasta pärast.

kavamedžio sodinimas

Helgem tulevik igas tassis

Iga tass NESCAFÉ® aitab kaasa nende jõupingutustele, kes töötavad järgmise põlvkonna kohvisortide loomisel, mis toetavad paremat tulevikku põllumajandustootjatele, kohvile ja meie keskkonnale. Järgmise põlvkonna põuakindlate sortide arendamisega, mis eraldavad vähem CO2 ühe kilogrammi rohelise kohvi kohta, on tulevik veelgi helgem.

Tänased kogukonna lemmikud

Avastage veebilehelt kõige meeldivamaid artikleid
Atklājiet kafijas kultūru

Avastage rohkem artikleid teemal ...