Olete välja logitud
Taastav põllumajandus ja NESCAFÉ® kohv

Kui oad suudaksid rääkida

3 minutit

Enne kui teie maitsvat tassi NESCAFÉ® kohvi pruuliti värsketest röstitud ubadest, oli see korvitäis tooreid rohelisi ube, mis olid korjatud teisel pool maailma asuva puu kohvikirssidest. Iga päev jõuab NESCAFÉ® röstimispunkti tonnide viisi rohelisi ube ja igal oal on oma lugu. NESCAFÉ® tahab veenduda, et see lugu on seotud jätkusuutlikkusega, sest kui oad saaksid rääkida, tahaksime kuulda kõike, mida neil on öelda.

regeneracinė žemdirbystė ir kava

Kohv, mis ei maitse lihtsalt hästi, vaid tahab head teha

Aastaks 2025 on NESCAFÉ® eesmärk saavutada 100% vastutustundlikult hangitud kohvi, toetades paremaid töötingimusi kohvikasvatajast peredele ja töölistele, et kasvatada oma saaki jätkusuutlikult. Jätkusuutlikkuse programmi jaoks on üle saja tuhande kohvikasvatuse jälgimine viiel kontinendil üsna suur ülesanne, kuid kui oled nii suur ettevõte kui meie, võib hea tegemine aidata kaasa muutustele.

darbas kavos ūkyje

Miks on pinnase seisund oluline? Kohvi tulevik on meie jalge all

Kohvikasvatuse puhul sõltub kõik pinnasest. Terve muld ei aita mitte ainult muuta kasvatusi tootlikumaks, vaid ka jätkusuutlikumaks. Terve muld suudab siduda süsinikku, vajab vähem väetist ja on vastupidavam kliimamuutuste mõjudele. NESCAFÉ® aitab mitmetel tuhandetel kasvatajatel parandada mulla kvaliteeti taastava põllumajandusega.

Medžiai, teikiantys pavėsį kavamedžiams

Mitmekesisus paneb kasvatuse liikuma

Hea kohvi kasvatamiseks on vaja enamat kui lihtsalt kohvipuid. Bioloogilise mitmekesisuse edendamine on kvaliteetse pinnase jaoks ülioluline. Tais ja Indoneesias istutavad kohvikasvatajad beetlipähkleid, paprikaid, tšillisid ja avokaadosid. Suurem puude mitmekesisus meelitab ligi rohkem putukaid, mis tolmeldavad põlde ja toetavad kohalikku elusloodust. Rohkem varju tähendab vähem vajadust herbitsiidide järele ja rohkem langevaid lehti, mis suurendavad pinnase orgaanilise aine sisaldust. Puud vähendavad süsihappegaasi heitkoguseid, kontrollivad pinnase erosiooni, taaskasutavad toitaineid ja kaitsevad valgala. Rohkem saaki tähendab rohkem tooteid, mida saab müüa või millega toita kohalikke peresid, ning tänu bioloogilisele mitmekesisusele jõuab see kõik tagasi tootjatele, kellega me koostööd teeme.

žalia kavos uoga

Tass kohvi võib kõike muuta

Pingutused vastutustundliku ja raadamisvaba hankimise, bioloogilise mitmekesisuse suurendamise ja pinnase kvaliteedi parandamise nimel taastava põllumajanduse kaudu aitavad muuta NESCAFÉ® positiivsete muutuste jõuks. Meie eesmärk on, et tulevikus oleks iga meie tehasesse tarnitud roheline kohviuba pärit vastutustundlikust kasvatusrühmast. Nüüd, kui naudite NESCAFÉ® kohvi, võite end veelgi paremini tunda, teades, et teie tass kohvi toetab kohvimaailma veidi paremini.

kavos puodeliai

Kohvi tulevikIgal sekundil juuakse rohkem kui 23 000 tassi kohvi, kuid kuna nii paljud meist seda naudivad, peame olema ettevaatlikud, et kohvist ilma ei jääks. Kliimamuutused, põllukultuuride haigused, veepuudus ja inimesed, kes lahkuvad kasvatustest linnadesse, ohustavad kõik kohvi tulevikku. Kui tahame seda jätkuvalt juua, peame planeerima. Seepärast koostasime 2010. aastal NESCAFÉ® kava.

Tänased kogukonna lemmikud

Avastage veebilehelt kõige meeldivamaid artikleid
Atklājiet kafijas kultūru

Avastage rohkem artikleid teemal ...