Olete välja logitud
Tundke oma kohvi

Proovige neid kuut piimaasendajat kohvile

3 minutit

Viimastel aastatel on piimaasendajad muutunud erakordselt populaarseks. Paljud on otsustanud piimatoodetelt üle minna taimsetele või pähklipõhistele alternatiividele.

pieno produktų alternatyvos kavai

Mis on parim piimaasendaja kohvile?

Kohvile sobiva piimaasendaja valimisel tuleb arvestada paari teguriga. Esiteks, maitse; kõigil meie nimekirjas olevatel jookidel on väga erinev maitse. Mõned on magusad, teised kibedad ja mõnel on ka muid tugevaid maitseid. Teiseks, tekstuur; igal taimsel või pähklipõhisel joogil on oma ainulaadne tekstuur. Samuti peate kaaluma, kas teile meeldib, kui teie kohvile lisatavat piimaasendajat aurutatakse, sest mõned vahutavad imeliselt, teised aga üldse mitte!

kava be pieno produktų

1. Kaerajook

Kaerajooke peetakse sageli parimaks kohvi piimaasendajaks. Paljud on arvanud, et see on originaalile üsna sarnane, ehkki veidi kaerase maitsega. Rikkalikud ja täidlased kaerajoogid on ka suhteliselt madala rasvasisaldusega ega kaota liigselt valku, mis on sageli taimepõhiste jookide puhul probleemiks. Lisaks on tal rikkalik ja pehme tekstuur ning sellega võib moodustada korraliku vahu, mis muudab selle ideaalseks teie cappuccino või latte jaoks.

kava be pieno produktų

Kui valite oma kohvile piimaasendajat, pidage meeles, et mõned on magusad, teised on kibedad või sisaldavad muid tugevaid maitseid. Samuti on igal taimsel või pähklipõhisel joogil oma ainulaadne tekstuur.


Plant Illustration

2. Sojajook

Sojajoogid on ilmselt ühed tuntuimad taimepõhised joogid meie nimekirjas. See on suurepärane valik neile, kellel on pähkliallergiaid ja see on laiemalt kättesaadav kui teised alternatiivid, nii et tõenäoliselt leiate seda peaaegu igast kohvikust või supermarketist. Seda peetakse sageli üheks parimaks piimaasendajaks kohvile tänu neutraalsele maitsele, kõrgele valgusisaldusele ning madalale suhkru- ja rasvasisaldusele. Sellegipoolest võib see väga kuumas või kõrge happesusega kohvis tükki minna või kalgenduda, seega soovitame parima tulemuse saavutamiseks lasta kohvil esmalt veidi jahtuda.

kava be pieno produktų

3. Mandlijook

Mandlijook on äärmiselt populaarne, kuid paljudele tundub see oma kerge mõrkja maitse tõttu harjumatu. See sisaldab vähe kaloreid, kuid ka vähe valku ja kiudaineid, mistõttu ei oma nii palju toiteväärtust kui teised pähklipõhised joogid. Mandlijoogid sobivad kõige paremini kergemate ja vähem happeliste röstidega, sest muidu võib see olla liiga mõrkjas, samuti kipub see (sarnaselt sojale) kalgenduma, kui seda kombineeritakse kõrgema happesusega segudega. Neile, kes armastavad vahust kohvi, tasub meeles pidada, et tavaline mandlijook ei lähe hästi vahtu, kuid on olemas spetsiaalselt baristadele mõeldud variandid, mis on välja töötatud just selleks otstarbeks.

kava be pieno produktų

4. Kookosjook

Kookosjoogid on ideaalne valik neile, kes otsivad oma kohvile veidi eksootilisemat maitset. Kui teile meeldib kookose maitse, siis on see tõenäoliselt üks parimaid piimaasendajaid kohvile, kuid maitse võib olla üsna domineeriv, nii et see ei ole igaühe jaoks. Konsistents on imeliselt paks ja kreemjas, nii et see ei lahjenda teie jooki ja seda saab ka vahustada, kuid selle vahustamisel tekivad suuremad mullid kui tavaliste variantide puhul.

kava be pieno produktų

5. India pähkli jook

India pähkel on pähklipõhistest jookidest üks kõige vähem pähklimaitselisi ja seda eelistatakse sageli oma neutraalsema maitse poolest. Selle kreemja struktuuriga piimaasendaja maitse ei domineeri üle teatud segude, vahutab suhteliselt hästi ja annab suuremaid mulle, kuid kui seda liiga palju aurutada, võib selle tekstuur muutuda veidi seebiseks!

kava be pieno produktų

6. Riisijook

Riisijoogid on teine suurepärane alternatiiv, eriti neile, kellel on pähkli- või sojaallergia. Arvatakse, et see on üks parimaid piimaasendajaid kohvi jaoks, sest see on väga maheda maitsega ja üsna neutraalne, mis võimaldab kohvisegu maitsel esile tulla. Siiski on see ka vesisem kui teised, nii et see tõenäoliselt lahjendab kohvi. Seepärast see ka ei vahuta, mistõttu ei sobi see vahustele kohvidele. Mõned otsustavad vältida riisijooke, sest võrreldes teiste variantidega on neis vähe valku.

Nautige uute piimaasendajate avastamist. Nii paljude valikuvõimalustega pole kunagi varem olnud lihtsam valmistada kohvi tõeliselt oma maitse järgi.
kava be pieno produktų

Tänased kogukonna lemmikud

Avastage veebilehelt kõige meeldivamaid artikleid
Sužinokite apie kavos kultūrą

Avastage rohkem artikleid teemal ...