Olete välja logitud
Faktid ubadest

Avastage kõige olulisemad kohviterminid alates Arabicast kuni Sambiani

5 minutit

Meie NESCAFÉ®-s joome, elame ja hingame kohvi. Nii väga, et me armastame isegi sellega seotud sõnu! Kohvi keel on imeliselt meeliülendav, alates selle eksootilisest päritolust kuni täiusliku pruuli valmistamise peene protsessini. Siin on mõned peamised kohviterminid, mida peaksite meie arvates teadma.

kavos terminai

Arabica

NESCAFÉ® kohvi, mida te tunnete ja armastate, valmistamiseks kasutatakse tavaliselt kahte tüüpi kohviube – Arabica ja Robusta.

kavos žodžiai

Barista

Kohvi termin, mida peaksite teadma! Barista on inimene, kes valmistab kunstiliselt teie lemmikkohvi, tavaliselt kohvikus. Suurepärase kohvi valmistamiseks on vaja palju oskusi ja baristad peavad oskama valmistada hulgaliselt erinevaid jooke alates espressost kuni cappuccino täpsete kihtideni.

kavos žodžiai

Cappuccino

Mida muud võiks meie kohvisõnastikus olla C-tähe all peale cappuccino? See on ju üks populaarsemaid kohvitüüpe maailmas! See Itaaliast pärit maitsev jook sisaldab võrdselt espressot, aurutatud piima ja piimavahtu ning seda serveeritakse tavaliselt koos šokolaadipulbriga.

kavos žodžiai

Kofeiinivaba

Kofeiinivabast kohvist on enne röstimist eemaldatud peaaegu kogu kofeiinisisaldus. Huvitaval kombel on tegelikult võimatu kofeiinisisaldust täielikult kohviubadest eemaldada!

kavos žodžiai

Espresso

Espresso on üks meie lemmikuid kohvisõnu, sest see on paljude meie lemmikjookide aluseks – samuti võib seda serveerida ka väikeste, tugevate shottidena!

kavos žodžiai

Flat White

Flat White on viimastel aastatel kohvimaailma tormiliselt vallutanud ja sellest on kiiresti saanud üks kõige populaarsemaid kohvisid menüüs. Siiski on palju vaieldud selle üle, kust see pärit on. Mõned ütlevad, et Austraaliast, teised, et Uus-Meremaalt.

kavos žodžiai

Rohelised oad

See kohvi mõiste võib teid üllatada, kuid kas teadsite, et kui kohvioad on värskelt taimelt korjatud, on nad tegelikult rohelised ja neil on muru lõhn? See on röstimisprotsess, mis muudab need rikkalikult pruuniks ja annab neile selle uskumatu lõhna!

kavos žodžiai

Kasvatatud kõrgustes

Viitab kohvitaimede kõrgustes kasvatamise protsessile. See meetod annab rikkalikumaid ja maitsvamaid ube, kuna oad arenevad aeglasemalt, mille tulemuseks on keerukam ning tugevam maitseprofiil.

kavos žodžiai

Iiri kohv

Kohv, millel on särtsu. See kuumast kohvist, Iiri viskist, suhkrust ja koorest valmistatud soojendav jook on populaarne külmematel kuudel.

kavos žodžiai

Java

See kohvi terminoloogia on teile tõenäoliselt tuttav kui kohvi slängisõnana. Kuid kas teadsite, et algselt kasutati sõna „Java“ Jaava saarel kasvatatud kohvi puhul? Kui kohvikaubandus kasvas, võtsid paljud inimesed kogu maailmas selle sõna üle ja nüüd on sellest saanud üldistatud sõna kohvi kohta.

kavos žodžiai

Kaldi

Kaldi oli kitsepidaja, kes väidetavalt esimesena avastas kohvi mõju, nii et loomulikult pidime teda oma kohvisõnastikus mainima!

kavos žodžiai

Café Latte

Kas L saakski olla midagi muud kui latte? See kohvitüüp on paljude jaoks ülipopulaarne valik ja koosneb 1/3 espressost, 2/3 aurutatud piimast ja vahustatud piima pealiskihist. Café Latte'd on sageli saadaval ka mitmesuguste maitsetega, alates vaniljest kuni sarapuupähklini.

 
kavos žodžiai

Macchiato

Macchiato on espresso, millele on lisatud piima. Tegelikult töötati see jook välja Itaalias 80ndatel aastatel, et baristad saaksid eristada tavalist espressot ja lisatud piimaga espressot. Nimi tuleneb itaalia keelest, mis tähendab „plekiline“.

 
kavos žodžiai

Noisette

Noisette on Prantsuse kohvi tüüp, mis on saanud oma nime imelise sarapuupähkli värvi järgi, mis tekib espresso ja kuuma piima segamisel. See võib kõlada sarnaselt macchiato'le ja nii see ongi, sest see on just selle Prantsuse versioon!

kavos žodžiai

Liiga ekstraheeritud

Seda kohvi mõistet tasub iga hinna eest vältida, sest see juhtub siis, kui espressot liiga kaua pruulivees hoitakse. Tulemuseks on jook, millel on kibe või kõrvetatud maitse. See ei ole ideaalne nende mahedate ja maitsvate latte'de või cappuccino'de valmistamiseks!

kavos žodžiai

Portafilter

Baristade poolt kõige enam hinnatud, see on ehk kõige olulisem ese nende töövahendite komplektis. See on see, mis tagab jahvatatud espressoubade kohvimasinas püsimise kogu pruulimisprotsessi vältel.

kavos žodžiai

Quaker

Quaker on kohvi termin, mis viitab valmimata kohviubadele. Need on tavaliselt kortsulise pinnaga ja jäävad ka röstitult kahvatuks.

 
kavos žodžiai

Röstimine

Röstimine annab kohviubadele selle maitsva lõhna ja tumeda värvi, lisaks on sellel ka suur mõju üldisele maitseprofiilile. Kohvi võib olla röstitud heledalt, keskmiselt või tumedalt ning igal röstil on erinev happesuse tase ja ainulaadne maitse.

kavos žodžiai

Ühe päritoluga

Ühe päritoluga kohv on kohv, mille oad on pärit ühest kohast. Tänu sellele on see üldiselt palju kvaliteetsem ja tugevama maitsega, kuna see ei ole eri kohtadest ja kasvutingimustest pärit ubade segu. Miks mitte proovida neid meie NESCAFÉ® Gold Originsi tootesarjast?

kavos žodžiai

Türgi kohv

Kas teadsite, et Türgi on üks maailma suurimaid kohvipiirkondi? Neil on väga ainulaadne viis kohvi valmistamiseks, mis väidetavalt sarnaneb pigem toiduvalmistamisele kui pruulimisele ning mille tulemuseks on paks ja vahune jook, millel on väga tugev aroom.

 
kavos žodžiai

Uganda

Uganda kuulub 10 suurima kohvi tootva riigi hulka. Selle rikkaliku vulkaanilise pinnasega maastik pakub ideaalseid tingimusi kohvitaimede kasvatamiseks.
kavos žodžiai

Vietnami kohv

Kohvitüüp, mis erineb teistest. Rikkalik ja maitseküllane, millele on lisatud magusust tänu klaasi põhjas olevale kondenspiimakihile. Veelgi enam, seda jooki saab nautida ka jääga, nii et see sobib ideaalselt aastaringselt!

kavos žodžiai

Märgtöödeldud

Kohvi termin, mis viitab sellele, kuidas eemaldatakse kohvioa ümber olevad kihid (kest ja viljaliha). See on kohviubade kõige tavalisem töötlemisviis.

kavos žodžiai

X-faktor

X-faktori saavutamiseks peab kohv tänapäeval olema mitmeid asju. See peab olema toodetud parimatest ubadest, et tagada selle suurepärane maitse. Kuid lisaks sellele peab see olema toodetud jätkusuutlikult ja toimetatud teile kõige tõhusamal viisil. Seepärast on NESCAFÉ® keskendunud oma PLAN 2030 (Plaan 2030) kohustuste täitmisele teie ja maailma kohvikasvatajate kogukondade jaoks.

kavos žodžiai

Yield (Saak)

Yield (Saak) on kohvi termin, mis viitab espresso kaalule tassis, lihtsustatult, mida suurem saagikus, seda rohkem espressot!
kavos žodžiai

Sambia

Üks peamisi kohvi kasvatamise riike maailmas. Muchinga mägedes kasvatatud oad on väidetavalt tasakaalustatud maitsega ja imeliselt täidlased.

Tikimės, kad mūsų kavos kalbos žodynėlis kitą kartą praturtins jūsų kavos gėrimo ritualą!

Tänased kogukonna lemmikud

Avastage veebilehelt kõige meeldivamaid artikleid
Sužinokite apie kavos kultūrą

Avastage rohkem artikleid teemal ...