main content
Content Teaser – Full Bleed

Kasvatatud vastutustundlikult

Kohvi tulevik

Igas sekundis juuakse rohkem kui 23 000 tassi kohvi, kuid kuna nii paljud meist seda naudivad, peame olema ettevaatlikud, et tassid ei jääks tühjaks. 

Kohvi tulevikku ohustavad kliimamuutused, taimehaigused, veepuudus ja inimeste lahkumine kasvandustest linnadesse. Kui tahame seda jätkuvalt juua, peame planeerima. Seepärast koostasime 2010. aastal NESCAFÉ plaani.

a_4
b_3
c_1
d

NESCAFÉ plaan

2010. aastal viisime oma 80 aastat ülemaailmseid kohvialaseid teadmisi järgmisele tasemele, mille eesmärk on tagada, et kogu meie kohv oleks vastutustundlikult hangitud. 

Lugege edasi, et saada rohkem teavet selle kohta, kuidas NESCAFÉ plaan aitab kohvikasvatajaid, kohvikasvatajate kogukondi ja meie planeeti.

Suurepärase maitsega kohv on paljude inimeste raske töö tulemus.

 • Kohvikasvatajate koolitamine

  Praegu töötab kohvikasvatajatega 15 riigis 300 NESCAFÉ kohvikasvatuse eksperti, kes pakuvad koolitust ärivaldkonnas ja edasijõudnud põllumajandusoskuste alal. Alates 2010. aastast oleme aidanud koolitada rohkem kui 700 000 kohvikasvatajat.

 • Kohvikasvatajate sissetulekute kindlustamine

  Meie eksperdid õpetavad kohvikasvatajatele, kuidas mitmekesistada oma sissetulekut, kasvatades kohvipuude kõrval erinevaid põllukultuure. Nende uute ärioskuste omandamine võimaldab kohvikasvatajatel oma kasvandusi paremini hallata ja toimetulekut parandada.

 • Kogukondade toetamine

  Kohvi kasvatamine kui eluviis on midagi, mida tahame elus hoida. Seega toetame kohalike kohvikasvatajate kogukondi ja innustame uut põlvkonda kohvikasvatajaks saama, kasutades selleks võimestamis- ja täiendkoolitusprogramme.

Terved taimed annavad parema kohvi

 • Väiksema veekogusega ellujäämine

  Meie taimeteadlased kasvatavad kogu maailmas uusi kohvitaimesorte, mis suudavad kasvada kuivemates tingimustes, kui vett on vähe.

 • Suurem vastupanuvõime

  Meil on nüüd kaheksa uut ja täiustatud kohvitaimesorti, mis on tootlikumad ja vastupidavamad ohtlike haiguste, näiteks leherooste suhtes.

 • Nooremad ja tugevamad puud

  Oleme aidanud kohvikasvatajatel oma kasvandusi uuendada, et need oleksid tõhusamad, nooremate ja tugevamate puudega, mis toodavad rohkem ja kvaliteetsemat kohvi.

Planeedi tervise jätkuv tagamine

 • Vee säästmine

  Kohvi tuleviku jaoks on oluline leida võimalusi vee säästmiseks ja jäätmete vähendamiseks. Meie eksperdid õpetavad kohvikasvatajatele, kuidas kasvatada vähema veega kvaliteetset kohvi, muutes nii kogukondade ja keskkonna jaoks rohkem vett kättesaadavaks.

 • Metsade hävitamise ärahoidmine

  20 aasta pärast juuakse maailmas umbes 50% rohkem kohvi kui praegu. Kohvikasvanduste praegu tootlikumaks muutmine tähendab, et need ei pea tulevikus laienema. See on otsustava tähtsusega, et kasvava nõudluse rahuldamiseks metsade hävitamist ära hoida.

 • Bioloogilise mitmekesisuse loomine

  Toetame mesilasi ja putukaid ning suurendame bioloogilist mitmekesisust kohvikasvatuspiirkondades oma külvikoristus- ja agrometsandusprogrammide abil. Kasvatajad õpivad meie abil, kuidas kasvatada, arendades samal ajal looduslikku mitmekesisust.

c-003_0_desk_mob

NESCAFÉ plaan praktikas