main content
Content Teaser – Full Bleed

Kasvatatud vastutustundlikult

Kohvi tulevik

Igas sekundis juuakse rohkem kui 23 000 tassi kohvi, kuid kuna nii paljud meist seda naudivad, peame olema ettevaatlikud, et tassid ei jääks tühjaks. 

Kohvi tulevikku ohustavad kliimamuutused, taimehaigused, veepuudus ja inimeste lahkumine kasvandustest linnadesse. Kui tahame seda jätkuvalt juua, peame planeerima. Seepärast koostasime 2010. aastal NESCAFÉ plaani.

a_4
b_3
c_1
d

NESCAFÉ plaan

2010. aastal viisime oma 80 aastat ülemaailmseid kohvialaseid teadmisi järgmisele tasemele, mille eesmärk on tagada, et kogu meie kohv oleks vastutustundlikult hangitud. 

Lugege edasi, et saada rohkem teavet selle kohta, kuidas NESCAFÉ plaan aitab kohvikasvatajaid, kohvikasvatajate kogukondi ja meie planeeti.

Suurepärase maitsega kohv on paljude inimeste raske töö tulemus.

 • a_7_desk

  Kohvikasvatajate koolitamine

  Praegu töötab kohvikasvatajatega 15 riigis 300 NESCAFÉ kohvikasvatuse eksperti, kes pakuvad koolitust ärivaldkonnas ja edasijõudnud põllumajandusoskuste alal. Alates 2010. aastast oleme aidanud koolitada rohkem kui 700 000 kohvikasvatajat.

 • b_6_desk

  Kohvikasvatajate sissetulekute kindlustamine

  Meie eksperdid õpetavad kohvikasvatajatele, kuidas mitmekesistada oma sissetulekut, kasvatades kohvipuude kõrval erinevaid põllukultuure. Nende uute ärioskuste omandamine võimaldab kohvikasvatajatel oma kasvandusi paremini hallata ja toimetulekut parandada.

 • c_5

  Kogukondade toetamine

  Kohvi kasvatamine kui eluviis on midagi, mida tahame elus hoida. Seega toetame kohalike kohvikasvatajate kogukondi ja innustame uut põlvkonda kohvikasvatajaks saama, kasutades selleks võimestamis- ja täiendkoolitusprogramme.

Terved taimed annavad parema kohvi

 • a_9_desk

  Väiksema veekogusega ellujäämine

  Meie taimeteadlased kasvatavad kogu maailmas uusi kohvitaimesorte, mis suudavad kasvada kuivemates tingimustes, kui vett on vähe.

 • b_8_desk

  Suurem vastupanuvõime

  Meil on nüüd kaheksa uut ja täiustatud kohvitaimesorti, mis on tootlikumad ja vastupidavamad ohtlike haiguste, näiteks leherooste suhtes.

 • c_7_desk

  Nooremad ja tugevamad puud

  Oleme aidanud kohvikasvatajatel oma kasvandusi uuendada, et need oleksid tõhusamad, nooremate ja tugevamate puudega, mis toodavad rohkem ja kvaliteetsemat kohvi.

Planeedi tervise jätkuv tagamine

 • a_0_0_desk

  Vee säästmine

  Kohvi tuleviku jaoks on oluline leida võimalusi vee säästmiseks ja jäätmete vähendamiseks. Meie eksperdid õpetavad kohvikasvatajatele, kuidas kasvatada vähema veega kvaliteetset kohvi, muutes nii kogukondade ja keskkonna jaoks rohkem vett kättesaadavaks.

 • b_10_desk

  Metsade hävitamise ärahoidmine

  20 aasta pärast juuakse maailmas umbes 50% rohkem kohvi kui praegu. Kohvikasvanduste praegu tootlikumaks muutmine tähendab, et need ei pea tulevikus laienema. See on otsustava tähtsusega, et kasvava nõudluse rahuldamiseks metsade hävitamist ära hoida.

 • c_9_desk

  Bioloogilise mitmekesisuse loomine

  Toetame mesilasi ja putukaid ning suurendame bioloogilist mitmekesisust kohvikasvatuspiirkondades oma külvikoristus- ja agrometsandusprogrammide abil. Kasvatajad õpivad meie abil, kuidas kasvatada, arendades samal ajal looduslikku mitmekesisust.

Keskkonnahoidlikkus ja vastutustundlik, kestlik kohvitarbimine on olnud NESCAFÉ-le algusest peale esmatähtis.

Kooskõlas Nestlé lubadustega töötame pidevalt selle nimel, et meie tooted oleksid kestlikumad. Nestlés on meie eesmärk vältida seda, et meie pakendid satuksid prügimäele, ja tagada, et need püsiksid ringluses.

Sel põhjusel oleme loonud ringlussevõtuks NESCAFÉ kaks ühes ja kolm ühes kotid ja kastid. Palun kogu neid vastutustundlikult ja pane kotid ning kastid sobivatesse paberi ja plastiku konteineritesse.

Lisaks oleme lihtsustanud NESCAFÉ kaks ühes ja kolm ühes toodete pakendimaterjali (ühe portsjoni kaupa kotikestes) nii, et neid saab vajaliku taristu olemasolul ringlusse võtta.

Kuigi neid saab koguda spetsiaalsetesse paberi ja plastiku konteineritesse, ei võeta sageli sellist liiki pakendeid otseselt ringlusse, vaid neutraliseeritakse põlemise kaudu, et tagada see, et pakendid ei satuks prügimägedele.

Lisateabe saamiseks kohalike jäätmekäitluseeskirjade kohta pöörduge oma teenusepakkuja poole.

Lisaks on meie kestlikkusprogrammil mitu sammast, mille osana toetame põllumajandustootjaid selles, et nad saaksid toota kvaliteetset kohvi keskkonnahoidlikumal viisil. Selleks, et seda teha, on NESCAFÉ viinud kohvikasvatajatele üle maailma juba miljoneid kohvitaimi. Need kohvitaimed on haiguste ja põua suhtes vastupidavamad ning vajavad vähem vett.

Samuti osaleme sotsiaalsete küsimustega tegelemises, panustades sotsiaalprogrammide kaudu kohvikasvatajate ja nende perede elukvaliteedi parandamisse.

Osana meie püüdlustest, lisaks kohvikasvatusele ja -tootmisele, pöörame erilist tähelepanu kestlikkusele suhtluses tarbijatega. See edendab teadlikumate ja vastutustundlikumate tarbimisharjumuste levikut.

 

c-003_0_desk_mob

NESCAFÉ plaan praktikas