main content
nescafe-about-us-header
Suurepärane kohv alates 1938. aastast

NESCAFÉ lugu

NESCAFÉ lugu

1929. aastal esitati Nestléle väljakutse säilitada Wall Streeti krahhi tagajärjel ülejäänud Brasiilia kohviube. Ja Nestlé võttis väljakutse vastu.

Meie kohviasjatundjal Max Morgenthaleril oli missioon luua maitsev tass kohvi lihtsalt vee lisamisega. Max ja tema meeskond töötasid kõvasti, et leida uus viis lahustuva kohvi valmistamiseks, mis säilitaks kohvi loomuliku maitse. 1938. aastal leidsid nad vastuse ja NESCAFÉ oli sündinud. Kohvi nimeks sai NESCAFÉ, kasutades Nestlé’i kolme esimest tähte ja lisades sellele sõna „café“.

Maailma lemmikkohv

Kui me NESCAFÉ 1. aprillil 1938 Šveitsis esimest korda turule tõime, ennustati sellele suurt edu. Kuid siis algas 1939. aastal teine maailmasõda. Sõja ajal oli NESCAFÉ USA vägede toiduportsjoni põhiosa ja see meeldis neile väga. Kiire, lihtne ja maitsev kohv.

Pärast sõda eksporditi NESCAFÉd Prantsusmaale, Ühendkuningriiki ja USAsse ning Ameerika sõduritest said meie kaubamärgi saadikud, kes levitasid oma armastust NESCAFÉ vastu.

1940. aastate lõpul NESCAFÉ populaarsus kasvas.

Praegu nauditakse NESCAFÉd enam kui 180 riigis ja sellest on saanud maailma lemmikkohv.

picture1_desktop
Maailma tipus

See foto on tehtud 1953. aastal, kui Edmund Hillary, Tenzing Norgay ja usaldusväärne väike NESCAFÉ purk käisid rekordilisel Mount Everesti ekspeditsioonil.

picture_desktop
Kuule ja tagasi

1969. aastal liitus NESCAFÉ Apollo 11 meeskonna Neil Armstrongi, Buzz Aldrini ja Michael Collinsiga nende teedrajaval missioonil. Esimene kohv, mis maandub Kuule.
 

Nescafe Logo – Cup Of Respect – RGB
Vastutustundlikult kasvatatud kohv

Oleme siin, et aidata kõikjal asuvaid kohvisõpru. Seega koostasime NESCAFÉ plaani. See on võimalus aidata kohvikasvatajatel paremini elada, toetada kohalikke kogukondi, innustada kohvikasvatajate järgmist põlvkonda ja teha seda ilma meie planeeti kahjustamata. See on pikk teekond, kuid meil on kaart ja oleme juba teel.