Olete välja logitud
Noorte tulevaste kohvikasvatajate innustamine ja koolitamine

Ärgake ja haistke tulevikku

3 minutit

Tutvuge kohvikasvatuse perepoja Cesar Ernesto Buezoga, kes veetis kogu oma elu kohvitaimedest ümbritsetuna oma pere kasvatuses, kuid ei olnud kuni viimase ajani mõelnud peatuda ja hinnata kohvi maitset või oma väljavaateid kohvitootjana. Siis osales ta NESCAFÉ® noortealgatuses ja tema suhtumine muutus. „Minu jaoks oli suurim läbimurre see, et märkasin tassi kohvi, mida valmistasin,“ ütleb ta. „Selle testimine, erinevate maitsete proovimine, värvide ja tekstuuri uurimine... see kõik oli täiesti uus.“

See ei ole noorte eelistatud elukutse, sest vähem kui 5% kohvikasvatajatest kogu maailmas on alla 35-aastased. Kuna kohvitootmisega tegelevate põlvkondade vaheline lõhe maailmas kasvab, võttis NESCAFÉ® eesmärgiks tutvustada noortele täiskasvanutele häid põhjusi, miks nad peaksid jääma kasvatusse ja oma kohvi tuleviku eest seisma.

kavos augintojai

Aidates kasvatada tulevikke – põllumajandustootjate haridus Hondurases

Hondurase elanikkond on üks maailma noorimaid, umbes 65% honduraslastest on alla 29-aastased. 2019. aasta juunis käivitas NESCAFÉ® seal noortealgatuse. Koostöös riigi valitsusega ja osana projektist Nestlé Needs YOUth, selle eesmärk on inspireerida nooremaid põlvkondi panustama oma kohvikasvatajate kogukondade arengusse. Osa Nestlé laiemast pühendumusest aidata 2030. aastaks 10 miljonil noorel täiskasvanul maailmas ligi pääseda majanduslikele võimalustele, on NESCAFÉ® kava eesmärk pakkuda Hondurases kuni 25 000 noorele täiskasvanule kohvikasvatuse koolitusi.

NESCAFÉ® jaunimo iniciatyva

Kohvikasvatuse koolitusega aidatakse toita südameid ja meeli

Keskkoolis põllumajandusteemasid õppides kasutas Cesar võimalust liituda noorte algatusega. „Juba noorest peale unistasin sellest, kes minust saab ja mis eesmärkideni võiksin jõuda,“ selgitab ta. „Siin Comayaguas teadsin, et kohvist saab minu tulevik.“ Ta haaras võimalusest kinni.

Kohvikvaliteedi kompetentsikeskustes, näiteks La Libertadi vallas asuvas kohvikukeskuses, aga ka kaugõppe raames toimuv 80-tunnine koolitusprogramm õpetab kohvialaseid teadmisi ja ettevõtlikkust. Kohapeal asuv taimekasvatus ja päikesekuivati võimaldavad praktilisi koolitusi kasvatamise ja saagikoristuse kohta. Eraldi ettevalmistusruum võimaldab õpilastel õppida kohvi omadusi, ekstraheerimismeetodeid, röstimist, jahvatamist ja degusteerida kohvi.

Terviklik lähenemine põllumajandusele näeb ette, et õpilasi koolitatakse kaasaegse ettevõtte juhtimiseks. Lisaks põllumajanduslike tavade, saagikoristuse ja saagi hoolduse tundidele õpivad nad ka tehnilisi võtteid, kohvi kvaliteedi parandamise meetodeid ja arvutioskusi.

„Üks meie parimaid mooduleid käsitles motivatsiooni ja sihikindlust,“ ütleb Cesar. „See tõesti kõnetas meid, sest me kõik pidime tasakaalustama kodust ja koolist tulenevat stressi. Meil olid suurepärased vestlused juhtimisest, innovatsioonist ja ettevõtlusest. Oli võrratu tunda inimeste toetust, kes ei küsinud midagi vastutasuks.“

kavos mokymo programa

Pruulides helgema tuleviku nimel

Pärast algatust tunneb uus kasvatajate põlvkond, et nad on täielikult pühendunud oma esivanemate põllumaale. „Enamik meist on pärit kohvitootjate perekondadest, kuid probleem on selles, et me pärime maa koos teiste lapselaste, laste ja nõbudega,“ ütleb Cesar. „Meil puudub kasvatuse juhtimise osas teoreetiline ja praktiline väljaõpe. Me laseme vanematel inimestel selle eest muretseda ja tootmine on vähenenud. Kohvi tootmine on asi, mida paljud noored peavad aegunuks. Tänu sellele programmile on mul teistsugune nägemus sellest, mida ma kasvatuse jaoks tahan.“

Kohvialaste noorte koolitusprogrammide raames jagatud kollektiivsed koolitused kiirendavad ja laiendavad NESCAFÉ® plaani raames algatatud programme sellistes riikides nagu Mehhiko ja Colombia. „Ma mõtlen tulevikule kohvitööstuses, kuid mitte ainult sissetuleku seisukohalt,“ ütleb Cesar. „See on kultuur, pärisvara, pärand ja meie pere. See on alati osa minust ja meie kogukonnast. Erinevus on selles, et ma ei tunne, et ma peaksin olema seotud traditsioonidega“.

NESCAFÉ® programa

Tänased kogukonna lemmikud

Avastage veebilehelt kõige meeldivamaid artikleid
Sužinokite apie kavos kultūrą

Avastage rohkem artikleid teemal ...