main content
coffee-collection-campaigns

Kohvi degusteerimise teejuht

Professionaalsed kohvidegusteerijad peavad tegema palju eksameid ja praktilisi teste. Isegi sellisel juhul on vaja aastatepikkust kogemust, et saada tunnustatud ja professionaalseks degusteerijaks. Läheme kulisside taha kohvidegusteerimise sisemaailma.

Miks me kasutame professionaalseid kohvidegusteerijaid?

Kõigil lugupeetud kohvifirmadel on oma professionaalsed degusteerijad. See on kvaliteedi ja järjepidevuse tagamiseks ainus viis. Ja me vajame kõrgelt koolitatud degusteerijaid, sest kohvil on nii palju keerukaid maitseid ja lõhnu.

Kohvi erinevate maitsete ja lõhnade tuvastamiseks ja hindamiseks on vaja aastatepikkust praktikat ja kogemust. Tänapäeval on professionaalsed kohvidegusteerijad nii hästi koolitatud, et nad kõik on iga maitstud kohvi omaduste koha pealt väga täpselt ühel meelel.

Kuidas me tagame Nescafé kvaliteedi?

 • tasting1

  Pärast saagikoristust

  Pärast korjamist kohvimarjad töödeldakse. Sellega eemaldatakse nii välimine vili kui ka oa ümber olev pärgamendilaadne nahk. Lõpptulemust nimetatakse roheliseks kohviks ja kvaliteedikontroll selles etapis on väga oluline. Meie eksperdid teevad tihedat koostööd kohvitarnijatega kõikides päritoluriikides. See on ainus viis tagada, et meie kasutatav kohv vastab maailmakuulsale NESCAFE nimele.

 • tasting2

  Enne kohvi saatmist

  Kuuest üle kogu maailma asuvast spetsiaalsest kohvi kvaliteedikontrollikeskusest koosneva võrgustiku kaudu teeme kõigi oma kohvitarnijatega tihedat koostööd. Üheskoos veendume, et kohvi on hoiustatud ja käideldud vastavalt kõrgetele hügieenistandarditele. Samuti aitame kohvitarnijatel töötada vastavalt uusimatele toiduohutusmeetmetele. Viimaks, nendes spetsiaalsetes kvaliteedikontrollikeskustes on professionaalsed degusteerijad, kes testivad põhjalikult meie kohvi kvaliteeti juba enne selle saatmist.

 • tasting3

  Meie tehastes

  Kui kohvioad jõuavad Nescafé tehastesse, toimub lõplik kvaliteedikontroll, enne kui kohvi kasutatakse teie lemmiku Nescafé valmistamiseks. 
  Igas Nescafé tehases üle maailma on professionaalsed degusteerimismeeskonnad. Nende ekspertide maitsemeelte rahuldamine on vaid viimane paljudest kvaliteedikatsetest, mis aitavad tagada iga Nescafé tassi värske ja maitsva maitse.

picture
Kohvi degusteerimise keel

Mis see on?

Paljud kohvi degusteerimise eksperdid kasutavad raamatut „Sensory Lexicon“. See on justkui siseringi teejuht kohvi erinevate maitsete tugevuse kohta. Selles on loetletud üle 100 erineva maitse, mis on jaotatud sellistesse rühmadesse nagu:
 

 • lilleline, vürtsid, magus, kakao;
 • puuviljane, roheline/taimne;
 • röstitud, teraviljane, pähkline.

Igas rühmas võib olla palju maitseid. Näiteks kuuluvad magusate maitsete gruppi melass, vahtrasiirup, pruun suhkur, karamell, mesi ja vanilje.

roasted-coffee

Miks seda kasutatakse?

Kohvimaitsjad kasutavad „Sensory Lexiconi“, et see aitaks neil hinnata peeneid erinevusi kohvide vahel. 
See aitab degusteerijatel kindlaks teha, kas kohvi kasvatamise, jahvatamise ja röstimise viis on mõjutanud kohvi lõppmaitset.
Võib-olla mõjutab see, millisesse pinnasesse puu istutati. Või viis, kuidas seda kasteti ja väetati. Isegi see, millistes kottides ube hoiustati, võib muuta lõplikku maitset.

picture
Põhitõdede õppimine

Degusteerimisoskused

Selleks, et saada professionaalseks degusteerijaks, peate olema ekspert cupping’us – kohvi keerukate maitsete ja aroomide tuvastamise tehnikas. Saate teada järgmist.

 • Le Nez du Café Aroma. 36 kohvi aroomis leiduva põhilõhna hindamine
 • Sensoorsed oskused. Selliste maitsete nagu magus, hapu ja mõru tugevuse hindamine
 • Vastastikune kalibreerimine. Kohvi pimedegustatsioon, et saaksite võrrelda kogenud degusteerijate hinnangut

Kuidas saada kohvi degusteerijaks?

Peate tegema palju keerulisi teste ja eksameid. See ei ole kindlasti lihtne!
Kui uurite internetist kohvidegusteerimise kursuste kohta, leiate tõenäoliselt kohaliku organisatsiooni, mis aitab teil omandada kutsekvalifikatsiooni.
Teil on vaja palju pühendumist, et õppida ning läbida eksamid ja praktilised testid, mis arendavad teie degusteerimisoskusi ja kohviteadmisi.

picture

Kohvialased teadmised

Kohvi degusteerijad peavad teadma kogu kohvi teekonda. See aitab neil leida võimalusi kohvi kvaliteedi parandamiseks juba enne, kui see jõuab teie tassi. Peate teadma järgmist:

 • Kohvi alused. Kohvi teekonna taga olev kasvatus ja teadus
 • Kohvi töötlemise teadus. Kuidas kohvi ladustatakse, töödeldakse ja röstitakse
 • Kohvi kvaliteet. Kuidas kohvi selle teekonnal käideldakse ja kuidas see võib mõjutada lõppkvaliteeti

bg_4_0_desk

Maitske NESCAFÉ kohvide kvaliteeti

Meie degusteerijad teevad kõvasti tööd, et iga NESCAFÉ kohv oleks iga kord tõeliselt maitsev. Proovige meie valikut ise. Peagi näete, miks meie eksperdid on andnud kõigile meie jookidele professionaalse heakskiidu.

Avasta meie kohvivalikut