Olete välja logitud
Mis on

Mis on cappuccino?

3 minutit

Cappuccino, mis on tuntud kui üks populaarsemaid jooke igas kohvikus, on tasakaalustatud kohv, mis paneb proovile iga barista oskused. Tuntud kohvi ja piima omavahelise jaotuse poolest ning seda serveeritakse suures tassis, mille peal on šokolaadipuru. Lugege edasi, kui olete tõeline vahuse kohvi armastaja, et teada saada, mis on cappuccino ja kust see pärineb.

kapučinas

Vahune maiuspala

Cappuccino on täiuslik tasakaal espresso, aurutatud piima ja vahu vahel. Selle kohvi puhul on oluline struktuur ja koostisosade ühtlane jagunemine võrdseteks kolmandikeks. Oskuslikult valmistatud cappuccino peaks olema rikkalik, kuid mitte happeline ja piimast tuleneva kerge magusa maitsega. Ja kuna piima tegelikult ei segata, annab see espressole tugevama maitse.

kapučinas

Cappuccino päritolu

Cappuccino jõudis Euroopasse ja Ameerikasse esmakordselt Itaaliast 1980. aastal, samal ajal kui latte. Paljudel Itaaliast pärit kohvidel on lihtsad ja kirjeldavad nimed, mis sõltuvad koostisainetest või valmistamisviisist, kuid cappuccino on veidi teistsugune. Väidetavalt on espresso ja vahustatud piima värvus sarnane kaputsiini mungarüü värvusega, mistõttu kannab see imeline jook nimetust „cappuccino“.

kapučinas

Macchiato vs cappuccino – milles on erinevus?

Kui tellite kohvikus, võite küsida, mis vahe neil kahel on. Macchiato valmistamist alustatakse aurutatud piimapõhjast, kahest espressost ja õhukesest piimavahu pealiskihist, mis tagab palju suurema kohvi ja piima suhte. Cappuccino seevastu algab espressoga, millele järgneb aurutatud piim ja lõpuks piimavaht, mis on ideaalselt kõik tasakaalus. Nüüd peaks teil olema kogu vajalik teave oma järgmise tellimuse jaoks!

kapučinas

Kas cappuccino on kangem kui kohv?

See sõltub sellest, millist tüüpi kohvi me cappuccino'ga võrdleme. Cappuccino ja espresso kofeiinisisaldus on sama, seega on nad kanguse poolest sarnased. Kui me aga võrdleme cappuccino't ja americano't, oleks americano tõenäoliselt veidi tugevama maitsega, mis tuleneb tõenäoliselt piima vähesusest americano's.

Tänased kogukonna lemmikud

Avastage veebilehelt kõige meeldivamaid artikleid
Sužinokite apie kavos kultūrą

Avastage rohkem artikleid teemal ...