Esate atsijungęs
Kas yra

Kas yra makiatas?

3 min skaityti
Esant tiek daug lengvai prieinamų kavos rūšių, gali būti sunku jas atskirti! Skirtingai nei garsieji kapučinas ar espresas, makiatas yra mažiau žinomas. Taigi, kas tiksliai yra makiato kava?
makiatas

Pasilepinkite

Italų kalbos žodis „macchiato“ reiškia „pažymėtas“ arba „dėmėtas“, taigi dėmėtą arba pažymėtą kavą. Makiatas yra espreso kavos gėrimas su nedideliu kiekiu išplakto arba pakaitinto pieno, kad espreso kavos skonis išliktų ryškus.
makiatas

Makiato kilmė

Pavadinimas „macchiato“ kilo iš to, kad baristai turėjo padavėjams parodyti skirtumą tarp espreso ir espreso su trupučiu pieno. Kadangi pastarasis pridėjus pieno tampa „pažymėtas“ arba „dėmėtas“, jam greitai buvo suteiktas pavadinimas, kad būtų galima juos atskirti. Skirtingai nei kapučinas, kuris iš pradžių buvo sukurtas tik kaip ryto gėrimas, makiatas yra puiki popietės kava.
makiatas

Koks makiato skonis?

Nedidelis kiekis pieno makiato kavai suteikia šiek tiek saldumo. Tačiau pieno saldumo ir kreminės konsistencijos derinys nėra pakankamas, kad susilpnintų espreso kavos stiprumą, todėl kai kas gali tvirtinti, kad makiato skonis gali būti šiek tiek kartus.
makiatas

Makiato rūšys

Yra dvi pagrindinės makiato kavos rūšys: espresas su puta ir pienas su espresu. Kas yra espresas su puta? Originalus variantas ruošiamas iš espreso, šiek tiek atskiesto 1–2 arbatiniais šaukšteliais kaitinto pieno, kuris yra „dėmė“. Šioje kavoje yra didžiausias espreso ir pieno santykis, o pieno į kavą pilama papildomai, kad espreso skonis išliktų gana ryškus. Kas yra pienas su espresu? Saldesnis sluoksniuotas espreso gėrimas. Jis ruošiamas į kaitintą pieną įpilant dozę arba pusę dozės espreso kavos, o ant viršaus uždedant pieno putų sluoksnį. Skirtingai nei espresas su puta, kuris patiekiamas žemoje stiklinėje, pienas su espresu patiekiamas aukštoje stiklinėje.
makiatas

Kuo skiriasi makiatas ir latė?

Skirtumas tarp makiato ir latės priklauso nuo pasirinktos makiato rūšies. Makiatas, dažnai vadinamas „espresso macchiato“, skiriasi nuo latės tuo, kad neturi pieno putos. Pienas su espresu skiriasi nuo latės tuo, kad ruošiamas atvirkštine tvarka. Ruošiant latę, pirmiausia įpilama espreso, po to kaitinto pieno ir galiausiai sluoksnis pieno putų.

Šiandienos bendruomenės mėgstamiausi įrašai

Atraskite keletą labiausiai patikusių straipsnių iš visos svetainės
Sužinokite apie kavos kultūrą

Peržiūrėkite daugiau straipsnių apie...