Esate atsijungęs
Kas yra

Kas yra espresas?

3 min skaityti
Tai kultinis visame pasaulyje paplitęs gėrimas ir iš jo gaminama daugiau skanių kavos gėrimų, nei galime suskaičiuoti. Bet kodėl espresas toks ypatingas? Ar tai geriausia kavos rūšis? Kodėl jis taip išpopuliarėjo? Skaitykite toliau ir sužinokite.
espreso kavos gėrimai

Pažadinkite pojūčius

Espresas yra gardžios koncentruotos kavos forma, patiekiama mažuose puodeliuose. Jis dažnai būna daugelio kitų kavos gėrimų, pvz., kapučino, latės, amerikietiškos kavos ir makiato, pagrindas. Espresas yra intensyvaus ir sodraus skonio, bet vis dėlto skanus, todėl paprastai patiekiamas nedideliuose espreso puodeliuose.
espreso kavos gėrimai

Kofeino kiekis espreso kavoje

Espresas garsėja dideliu kofeino kiekiu. Tačiau tai priklauso nuo to, kiek jo geriama. Paprastai vienoje espreso dozėje yra nuo 29 iki 100 mg kofeino. Dvigubame esprese yra nuo 58 iki 185 mg kofeino.
espreso kavos gėrimai

Espreso kilmė

Kaip ir daugelis garsių kavos receptų, espresas buvo išrastas Italijoje maždaug prieš 100 metų, o autorystė priskiriama žmogui vardu Luigi Bezzera iš Milano. Jis pirmasis pradėjo naudoti slėginį kavos ruošimo būdą, kuris leido paruošti stiprios kavos puodelį kaip niekada greitai. Tiesą sakant, pavadinimas „caffé espresso“ išvertus reiškia „išspausta kava“ – tai reiškia, kad per smulkiai sumaltą kavą labai dideliu slėgiu stumiamas vanduo. Espresas išpopuliarėjo, kai XIX a. pabaigoje ir XX a. pradžioje išaugo kavos paklausa. Iki XX a. penktojo dešimtmečio espreso gaminimo procesas buvo patobulintas ir sukurta šiandien visame pasaulyje žinoma ir vartojama kava.
espreso kavos gėrimai

Kuo skiriasi espresas ir įprasta kava?

Espresas yra beveik visų kavos rūšių pagrindas. Baristai, ruošiantys espreso kavą, naudoja vandeniui didelį slėgį, kad jis prasiskverbtų pro suspaustą maltą kavą, todėl susidaro tirštas, sirupo pavidalo skystis, o ant viršaus – nuostabus šviesiai rudos spalvos putų sluoksnis, vadinamas grietinėle. Tai pagrindinis skirtumas – kitų rūšių kava filtruojama lėčiau, karštas vanduo lėtai prasiskverbia pro kavos tirščius. Espreso kavai taip pat naudojamos daug smulkesnio malimo, o įprastai kavai puikiai tinka vidutinio malimo pupelės. Dabar, kai jau žinote, kas yra espresas, atraskite NESCAFÉ® tirpųjį espresą čia.
espreso kavos gėrimai

Šiandienos bendruomenės mėgstamiausi įrašai

Atraskite keletą labiausiai patikusių straipsnių iš visos svetainės
Sužinokite apie kavos kultūrą

Peržiūrėkite daugiau straipsnių apie...