Esate atsijungęs
Kas yra

Kas yra kapučinas?

3 min skaityti
Žinomas kaip vienas populiariausių gėrimų bet kurioje kavinėje, kapučinas yra subalansuota kava ir tikras baristų įgūdžių išbandymas. Žinomas dėl kavos ir pieno pasiskirstymo, patiekiamas dideliame puodelyje, apibarstytas šokoladu. Jei esate tikras kavos su puta mėgėjas, skaitykite toliau ir sužinokite daugiau apie tai, kas yra kapučinas ir iš kur jis kilęs.
kapučinas

Putotas skanėstas

Kapučinas – tai puikus espreso, kaitinto pieno ir putų balansas. Ruošiant šią kavą svarbiausia yra struktūra ir tolygus sudedamųjų dalių padalijimas į lygius trečdalius. Meistriškai paruoštas kapučinas turi būti sodrus, bet ne rūgštus ir salsvo pieno skonio. Kadangi pienas iš tikrųjų nėra įmaišomas, espreso kavai suteikia stipresnį skonį.
kapučinas

Kapučino kilmė

Į Europą ir Ameriką kapučinas atkeliavo iš Italijos 1980 m., panašiu metu, kaip ir latė. Daugelio iš Italijos kilusių kavų pavadinimai yra paprasti ir jas apibūdinantys, priklausomai nuo sudedamųjų dalių arba gaminimo būdo, bet kapučinas kiek kitoks. Pasirodo, espreso kavos ir pieno putų spalva panaši į kapucinų vienuolių drabužių atspalvį, todėl nuostabusis gėrimas buvo pavadintas „cappuccino“.
kapučinas

Kuo skiriasi makiatas ir kapučinas?

Jei užsisakote kavinėje, jums gali kilti klausimas, kuo šios dviejų rūšių kavos skiriasi. Makiatas ruošiamas iš kaitinto pieno, dviejų dozių espreso ir plono pieno putos sluoksnio, kad kavos ir pieno santykis būtų daug didesnis. O kapučinas pradedamas ruošti nuo espreso, po to įpilama kaitinto pieno ir galiausiai ant viršaus užpilama pieno puta – viskas puikiai subalansuota. Dabar turbūt jau turite visą informaciją, reikalingą kitam užsakymui!
kapučinas

Ar kapučinas stipresnis už kavą?

Tai priklauso nuo to, kokią kavos rūšį lyginame su kapučinu. Kapučino ir espreso kavoje yra toks pats kofeino kiekis, todėl jų stiprumas būtų panašus. Tačiau, jei lyginame kapučiną ir amerikietišką kavą, pastarosios skonis tikriausiai būtų šiek tiek stipresnis, greičiausiai dėl to, kad ji be pieno.

Šiandienos bendruomenės mėgstamiausi įrašai

Atraskite keletą labiausiai patikusių straipsnių iš visos svetainės
Sužinokite apie kavos kultūrą

Peržiūrėkite daugiau straipsnių apie...