Esate atsijungęs
Kas yra

Kas yra amerikietiška kava?

3 min skaityti
Kai jums pateiks amerikietišką kavą, jums bus atleista, jei pagalvosite, kad tai standartinė, įprastinė juoda kava. Vis dėlto šis gėrimas populiarėja tarp kavos mėgėjų, kurie ieško sodrios, stiprios kavos puodelio be kaitinto pieno ar putų.
amerikietiška kava

Tiesiog skanu

Amerikietiška kava yra tiesiog karštas vanduo ir espresas. Priklausomai nuo konkrečios kavinės arba pasirinkto ruošimo būdo, ji patiekiama santykiu 1/2 ir 1/2 arba 1/3 espreso ir 2/3 vandens. Diskutuojama dėl to, ką reikėtų pilti pirmiau, bet ruošiant amerikietišką kavą pirmiausia visada reikia įpilti espresą, nes kavos puta išsimaišo ir sukuria švelnesnį, tolygesnį skonį.
amerikietiška kava

Amerikietiškos kavos kilmė

Amerikietiška kava atsirado Antrojo pasaulinio karo metais. Įdomu tai, kad Italijoje dislokuotiems amerikiečių kariams nepatiko šalyje mėgstamas labai stiprus espresas, todėl jie pabandė atkurti savo mėgstamą gimtųjų namų lašinamąją kavą, į espresą įpildami vandens. Rezultatas? Amerikietiška kava, kurią žinome ir mėgstame šiandien. Ar žinote, kad amerikietiška kava taip pat būdavo šalta? Procesas tas pats, tik buvo naudojamas šaltas vanduo ir pridedama ledo kubelių.
amerikietiška kava

Amerikietiškos ir lašinamosios kavos skirtumai

Iš esmės lašinamoji kava ruošiama taip: specialus kavos aparatas pripildomas maltos kavos, į jį įpilama karšto vandens ir vanduo ima lašėti į puodą. Ruošiant amerikietišką kavą vanduo užpilamas ant espreso, tačiau šis procesas yra daug greitesnis ir nėra jokio lašėjimo.
amerikietiška kava

Kuo skiriasi amerikietiška ir praskiesta kava?

Ši diskusija per daugelį metų sukėlė daug ginčų; kai kas, kad nėra jokio skirtumo. Tačiau praskiesta kava, labai vertinama Naujojoje Zelandijoje ir Australijoje, yra daug stipresnio skonio nei amerikietiška kava. Į vandenį įpylus espreso kavos dozę, ji praskiedžiama mažiau, todėl gaunama stipri kava, o ant viršaus dar uždedamas grietinėlės sluoksnis.
amerikietiška kava

Šiandienos bendruomenės mėgstamiausi įrašai

Atraskite keletą labiausiai patikusių straipsnių iš visos svetainės
Sužinokite apie kavos kultūrą

Peržiūrėkite daugiau straipsnių apie...