Esate atsijungęs
Kas yra

Kas yra latė?

3 min skaityti
Kultinė latė mėgstama viso pasaulio kavinėse. Dėl subtilaus skonio ir kreminės konsistencijos tai yra kava, kurią vertina net ir atsitiktiniai kavos gėrėjai. Tačiau kas yra latė, iš kur ji ir kuo latė skiriasi nuo kapučino?
latė

Kad akimirka būna pakilesnė

Latė yra pieno kava su šilkišku putos sluoksniu, kuris yra tikras gėrimo akcentas. Tikra latė ruošiama iš vienos ar dviejų espreso dozių, kaitinto pieno ir plono pieno putų sluoksnio ant viršaus. Sudėjus šias sudedamąsias dalis gaunama subalansuota, estetiškai patraukli ir švelnios tekstūros pieniška kava.
latė

Latės kilmė

Latės kilmė nėra labai aiški, nes žmonės jau šimtmečius derina kavą ir pieną. Tačiau manoma, kad šiandien žinomas šilkiškas gėrimas atsirado Amerikoje, o populiarumo viršūnę pasiekė Sietle XX a. devintajame dešimtmetyje.
latė

Kuo skiriasi latė ir kapučinas?

Nepaisant to, kad latė labai populiari, ji dažnai painiojama su kapučinu, nes abi kavos yra su puta. Tačiau tai labai skirtingi gėrimai. Latė yra kreminės konsistencijos, gaunama sumaišius espresą ir kaitintą pieną, kad būtų subtilesnis skonis. O kapučinas yra daug stipresnis, paruošiamas iš lygių kaitinto pieno ir pieno putų dalių. Daugelyje vietų taip pat įprasta kapučiną patiekti apibarstytą šokolado milteliais.
latė

Šiandienos bendruomenės mėgstamiausi įrašai

Atraskite keletą labiausiai patikusių straipsnių iš visos svetainės
Sužinokite apie kavos kultūrą

Peržiūrėkite daugiau straipsnių apie...