Olete välja logitud
Tundke oma kohvi

Avastage kohvi degusteerimise maailma

3 minutit

Kuna kohvil on nii palju keerulisi maitseid ja aroome, on kohvi degusteerimisel oluline roll kõrgelt koolitatud degusteerijatel, et tagada kohvi kvaliteet. Kohvi kvaliteedi tuvastamiseks ja hindamiseks on vaja aastatepikkust praktikat ja kogemust. Igal mainekal kohvifirmal on oma professionaalsed degusteerijad. See on parim viis tagada iga kosutava tassitäie kvaliteet ja järjepidevus.

kavos degustacija

Kuidas me tagame NESCAFÉ® kohvi maitse ja kvaliteedi

Pärast kohvi saagikoristust Pärast saagikoristuset läbivad kohvikirsid veski. See eemaldab nii välimise vilja kui ka oa ümber oleva kileja kihi. Lõppsaadust nimetatakse roheliseks kohviks ja kvaliteedikontroll selles etapis on väga oluline. Meie eksperdid teevad tihedat koostööd meie kohvivarustajatega igas päritoluriigis. See on ainus viis tagada, et meie kasutatav kohv vastab maailmakuulsale NESCAFÉ® nimele.

Kavos skonis

Enne kohvi transportimist

Me teeme tihedat koostööd kõigi oma kohvivarustajatega kuuest spetsiaalsest kohvi kvaliteedikontrolli keskusest koosneva võrgustiku kaudu üle maailma. Samuti aitame kohvitootjatel järgida uusimaid toiduohutusmeetmeid. Lõpuks, meie NESCAFÉ® professionaalsed degusteerijad testivad põhjalikult meie kohvi kvaliteeti juba enne selle tarnimist.

Kavos skonis

Meie tehastes

Kui oad jõuavad meie tehastesse, läbivad nad veel ühe viimase kvaliteedikontrolli, enne kui kohvi kasutatakse teie lemmik NESCAFÉ® kohvi valmistamiseks. Meil on ka professionaalsed degusteerimismeeskonnad igas NESCAFÉ® vabrikus üle maailma. Nende ekspertide maitsemeele rahuldamine on vaid viimane paljudest kvaliteedikatsetest, mis aitavad tagada iga NESCAFÉ® tassitäie värske ja maitsva maitse.

Nii saame avaldada püsivat mõju, tehes koostööd oma suurte ja väikeste partneritega, et muuta teie kohv paremaks, maitsvamaks ja jätkusuutlikumaks.
Kavos skonis

Kohvi degusteerimise keel

Kohvieksperdid peavad tundma kohvide peeneid erinevusi. Kuidas on kohvi kasvatamise, jahvatamise ja röstimise viis mõjutanud lõplikku maitset? Kas pinnase tüüp, kuhu puu istutati, mõjutas seda? Või hoopis see, kuidas seda kasteti ja toideti? Isegi see, millistes kottides ube on hoitud, võib muuta lõplikku maitset.

Paljud kohvi degusteerimise eksperdid kasutavad raamatut "Sensory Lexicon". See on justkui siseringi juhend kohvi erinevate maitsete tugevuse kohta. Selles on loetletud rohkem kui 100 erinevat maitset ja need on jaotatud sellistesse rühmadesse nagu: lillelised, vürtsid, magusad, kakao puuviljane, roheline/taimne röstitud, teraviljane, pähkline Kõikides rühmades võib olla palju maitseid. Näiteks magusate maitsete rühma kuuluvad melass, vahtrasiirup, pruun suhkur, karameliseeritud, mesi ja vanilje.
Kavos skonis

Meelte äratamine kvaliteedile

Selleks, et saada tunnustatud kohvi degusteerijaks, on vaja aastatepikkust kogemust. Kutselise degusteerija kvalifikatsiooni saamiseks peate olema ekspert „cuppingu“ (kohvi keeruliste maitsete ja aroomide tuvastamise tehnika) alal. Te õpite:

Le Nez du Café Aroma Kohvi 36 põhilõhna hindamist Sensoorsed oskused Erinevate maitsete (nt magus, hapu ja mõru) tugevuse hindamist Võrdlev hindamine Kohvi pimedegusteerimist, et saaksite võrrelda kogenud degusteerijate hinnanguid
Kavos skonis

Kohvidegusteerijaks saamine

Kui uurite kohvimaitsmise kursusi, leiate tõenäoliselt kohaliku organisatsiooni, mis aitab teil omandada kutsekvalifikatsiooni. Teil on vaja palju pühendumust, et õppida ja läbida eksamid ja praktilised testid, mis arendavad teie degusteerimisoskusi ning kohviteadmisi.
Kavos skonis

Kohvi teadmised

Samuti peavad kohvidegusteerijad mõistma kogu kohvi teekonda. Need teadmised aitavad neil märgata võimalusi kohvi kvaliteedi parandamiseks, enne kui see jõuab teie tassi. Te peate teadma järgnevat.

Kohvi alustalad Kohvi teekonna aluseks olev põllumajandus ja teadus Kohvi töötlus Kuidas kohvi säilitatakse, jahvatatakse ja röstitakse Kohvi kvaliteet Kuidas kohvi teekonnal käideldakse ja kuidas see võib mõjutada kohvi lõppkvaliteeti
Kavos skonis

Seda on kindlasti palju mida omaks võtta! Aga just see pühendumine kohvidegusteerimise kunstile muudab meie kohvi selle võrra maitsvamaks. Olenemata sellest, kas olete inspireeritud neid oskusi omandama, et saaksite oma maailmas midagi muuta, või lihtsalt suurepärase kohvitassi nautimiseks, nautige teekonna iga lonksu NESCAFÉ® kohviga.

Kavos skonis

Tänased kogukonna lemmikud

Avastage veebilehelt kõige meeldivamaid artikleid
Sužinokite apie kavos kultūrą

Avastage rohkem artikleid teemal ...