Olete välja logitud
Faktid ubadest

16 lõbusat fakti kohvist, mis tõstavad teie tuju

5 minutit

Kohv on üks populaarsemaid jooke, mida igal aastal nauditakse miljardite tassitäite kaupa. Arvestades, et kohvi on kogu maailmas nii armastatud, on loomulik, et me tahame oma lemmikjoogi kohta rohkem teada saada. Seepärast oleme NESCAFÉ®-s koostanud teile selle nimekirja meie lemmikutest kohviga seotud lõbusatest faktidest.

lõbusad faktid kohvist

1. Kohv läheb kaugele ajas tagasi

Arvatakse, et kohv pärineb aastast 800 pKr, kus selle avastasid 9. sajandi kitsekarjused. Räägiti, et nad märkasid oma kitsi seda taime söömas ja pärast tundus, et nad „tantsisid“. Tulemusest vaimustatuna proovis kitsepidaja taime isegi ja avastas, et see ergutab ka teda.

Faktai apie kavą

2. Kohv on puuvili

Vaatamata sellele, et kohvi nimetatakse „oaks“, on see tegelikult puuvili. „Oad“ kasvavad põõsas ja asuvad marja südames, mida tuntakse kohvikirsi nime all.
Faktai apie kavą

3. Beethoven armastas kohvi

See võib teid üllatada, kuid kurikuulus helilooja Beethoven armastas kohvi! Väidetavalt oli tal selle suhtes kinnisideeks kasutada täpselt 60 uba ühe tassi kohta ja kulutada aega iga oa loendamisele.

Faktai apie kavą

4. Brasiilia kasvatab kõige rohkem kohvi maailmas

On laialt teada, et Brasiilia on üks suurimaid kohvipiirkondi, kuid kas teadsite, et Brasiilia toodab umbes kolmandiku kogu maailma kohvist? Brasiilia on suurim kohvitootja maailmas ja talle järgnevad Vietnam ja Colombia.
Faktai apie kavą

5. Soomes tarbitakse kõige rohkem kohvi maailmas

Kui Brasiilia kasvatab kõige rohkem, siis Soome joob kõige rohkem kohvi! Keskmiselt joovad nad 12 kg inimese kohta aastas, mis teeb aastas keskmiselt 1680 tassi. Mis te sellest kohvifaktist arvate?
Faktai apie kavą

6. Kohvi ei olnud alati hommikusöögi kõrvale mõeldud

Hoolimata sellest, et kohvi on tuntud kui üks populaarsemaid jooke hommikusöögi kõrvale (millele järgneb tee), nauditi enne 18. sajandit päeva esimese söögikorra juurde hoopis õlut!
Faktai apie kavą

7. Kohv aitas Brasiilial olümpiale pääseda

1932. aastal ei olnud Brasiilia valitsusel piisavalt raha, et saata oma sportlasi olümpiamängudele, seega rahastasid nad reisi kohvi müümisega. Nad laadisid laeva täis kohviube, lootes need teel Californiale müüa. Meile meeldib see südantsoojendav kohvi fakt!
Faktai apie kavą

8. Kohv ei olnud alati joomiseks

Enne kui avastati, et kohvist saab valmistada maitsvat jooki, kasutati kohvi tegelikult toiduainena. Ida-Aafrika hõimud jahvatasid marju ja segasid neid söömiseks loomarasvaga.
Faktai apie kavą

9. On olemas kahte erinevat tüüpi kohviube

Joogiks kasutatakse kahte liiki kohviube: Robusta ja Arabica. Arabica on madalama happesusega ja mahedama maitsega, samas kui Robusta on happelisem ja kibedam.
Faktai apie kavą

10. Kofeiinivaba ei tähenda kofeiini täielikku puudumist

Selleks, et kohvi liigitataks kofeiinivabaks, peab selle kofeiinisisaldus olema alla 0,3%.
Faktai apie kavą

11. Kofeiini eemaldusprotsess aitab valmistada meie lemmik gaseeritud jooke

Kui kofeiin on eemaldatud (kofeiinivaba kohvi jaoks), müüakse kofeiin tavaliselt karastusjookide- või ravimitootjatele.
Faktai apie kavą

12. NESCAFÉ® tootis esimese lahustuva kohvi

Oleme selle kohvi ajaloo fakti üle uhked, sest just meie lõime esimese eduka lahustuva kohvisegu! Lugu ulatub tagasi aastasse 1929, kui Brasiilia otsis lahendust, mis aitaks vähendada kohvi ülejääki riigis. Pärast seda viis aastatepikkune hoolikas uurimistöö NESCAFÉ® kaubamärgi väljatöötamiseni. Lisateavet NESCAFÉ® ajaloo kohta leiate siit.
Faktai apie kavą

13. Kohv oli kunagi keelatud

Kohv ei olnud alati nii armastatud kui praegu. 18. sajandil püüdsid valitsused seda jooki keelata, sest arvati, et see stimuleerib radikaalset mõtlemist. Meie lemmikjook oli 1746. aastal Rootsis mõneks ajaks lausa keelatud, nagu ka kõik sellega seotud asjad, sealhulgas tassid ja taldrikud! 
Faktai apie kavą

14. Maailma kõige kallim kohv maksab 600 dollarit naela kohta 

Kopi Luwak on maailma kõige kallim kohv, 2019. aasta seisuga maksis see 600 dollarit naela kohta. Indoneesiast pärit kohvi röstitakse pärast seda, kui paguuma on selle ära söönud, seedinud ja väljutanud. Öeldakse, et nad söövad ainult kõige paremaid, magusamaid ja värskemaid kohvikirsse ning kui nad seda alla neelavad, käärib see loomulikult, mis annab sellele erilise maitse. Kas teie prooviksite tassikest Kopi Luwaki? 
Faktai apie kavą

15. Maailma suurim tass kohvi oli üle 26 000 liitri

Jah, te kuulsite õigesti! Kõige suurem tass kohvi, mis on kunagi valmistatud, oli 26 939,22 liitrit. Mehhikos 10. detsembril 2022. aastal tehtud joogile kulus 300 kg kohvi ja see on hetkel Guinnessi rekord.
Faktai apie kavą

16. Suurbritannia armastab kohvi

Kuigi britid on kogu maailmas tuntud oma teearmastuse poolest, võib teid üllatada, et ainuüksi Ühendkuningriigis juuakse päevas umbes 95 miljonit tassi kohvi!
Faktai apie kavą

Tänased kogukonna lemmikud

Avastage veebilehelt kõige meeldivamaid artikleid
Sužinokite apie kavos kultūrą

Avastage rohkem artikleid teemal ...