Olete välja logitud
Kohvi päritolu

NESCAFÉ® põnev ajalugu

NESCAFÉ® leidub riiulitel ja müügilettidel üle kogu maailma. See on usaldusväärne inspiratsiooniallikas, mille poole võite ikka ja jälle pöörduda, et oma hommikutest sõpradega või ilma maksimumi võtta. Tundub, nagu oleks NESCAFÉ® alati olemas olnud, valmis pakkuma oma imelist rikkalikku maitset, mida tuntakse ja armastatakse kogu maailmas. Kuid see ei olnud alati nii; NESCAFÉ® ajalugu on sama inspireeriv kui iga suurepärane tass kohvi.
NESCAFÉ® istorija

Lahustuva kohvi idee

Lugu algab 1929. aastal, kui Nestlé juhatuse esimees Louis Dapples sai Brasiiliast väga erilise palve. Selleks, et võidelda riigi tohutu kohvi üleküllusega, tehti Nestléle ettepanek luua kohvitoode, mida saaks kiiresti valmistada ja mis vähendaks ka Brasiilia kohvioa saagist tekkivaid tarbetuid jäätmete teket.Esialgu oli idee valmistada kuubikujuline kohvitablett, mis vajas kohvi valmistamiseks lihtsalt kuuma vee lisamist. Kuid pärast põhjalikku uurimist selgus, et ikoonilist maitset ei olnud võimalik säilitada, mis tähendas, et tablettide tootmine ei olnud otstarbekas. Kuna see idee oli välistatud, asus keemik Max Morgenthaler uut toodet välja töötama.
NESCAFÉ® kavos istorija

NESCAFÉ® bränd on sündinud

Morgenthaleril oli idee luua pigem pulber kui kuubik ning ta avastas, et maitse säilib kõige paremini, kui tootele lisada süsivesikuid, mis annab kohvioale palju sarnasema tulemuse. Pärast seitset aastat kestnud hoolikat arendustööd toodi see lahustuv kohv Šveitsis turule NESCAFÉ® nime all. Uus toode oli nii-öelda kohene hitt, sest aastavarud müüdi välja vaid kahe kuuga. Aastaks 1940 müüdi NESCAFÉ® kohvi enam kui 30 riigis, igal kontinendil. Kuid see oli alles NESCAFÉ® loo algus ja põnevad arengud olid alles ees...
NESCAFÉ® kavos istorija

Teine maailmasõda tõi teistsuguse lahingu

Teise maailmasõja puhkemisel lisati NESCAFÉ® lahustuv kohv iga USA sõduri toidupakki. Kui sõda 1945. aastal lõppes, lisati NESCAFÉ® Euroopa ja Jaapani humanitaarabi pakkidesse, mis oli oluline pöördepunkt NESCAFÉ® ajaloos.
NESCAFÉ® kavos istorija

Konkurentide tõusmine

Konkurentide tekkimine oli loomulik toote populaarsuse suurenemise tõttu. Et püsida liidrikohal, jätkas NESCAFÉ® uuendustega. 1950ndate alguses avastati, et maitset kaitsvaid süsivesikuid, mida varem leidus glükoosilahuses, saab ekstraheerida otse kohviubadest, mille tulemuseks on palju rikkalikum toode.
NESCAFÉ® kavos istorija

Toote täiustamine

1960. aastad olid teine oluline pöördepunkt NESCAFÉ® ajaloos, mis algas selle kümnendi majandusbuumiga, mille käigus võeti kasutusele täiustatud tootmismeetodid. Seejärel loobuti 1962. aastal algsest plekkpurgist ja asendati see tänapäeval kasutatava kaasaegsema klaaspurgiga. Ka 60ndate teine pool oli täis uusi arenguid. 1965. aastal tuli Euroopas välja NESCAFÉ® GOLD. Maitsev toode, mis võitis veelgi rohkemate kohvijoojate südamed. Seejärel, 1966. aastal, arenes kohvi pulber edasi graanuliteks ja 1967. aastal võeti kasutusele NESCAFÉ® ikooniline punane kruus. Alates sajandivahetusest on NESCAFÉ® püüdnud tagada võimalikult säästlikku kohvi tootmist. Brändi järgmised eesmärgid on aastaks 2030, mil soovitakse saavutada 100% vastutustundlikult ja 50% taastuvatest põllumajandusmeetoditest toodetud kohvi.

Tänased kogukonna lemmikud

Avastage veebilehelt kõige meeldivamaid artikleid
Sužinokite apie kavos kultūrą

Avastage rohkem artikleid teemal ...