Olete välja logitud
Mis on

Mis on americano?

3 minutit

Kui teile pakutakse americano't, antakse teile andeks, kui arvate, et see on standardne, tavaline must kohv. Kuid see jook on muutumas lemmikuks kohvisõprade seas, kes otsivad jõulist ja tugevat tassitäit ja ei hooli kõikidest aurutatud piima või vahu nikerdistest.

amerikietiška kava

Lihtsalt maitsev

Americano on lihtsalt kuum vesi ja espresso. Seda serveeritakse kas 1/2 ja 1/2 või 1/3 espresso ja 2/3 vett, sõltuvalt kohvikust või sellest, kuidas olete valinud selle pruulimise viisi. Selle üle, kumba tuleks lisada esimesena, vaieldakse, kuid americano puhul tuleks espresso alati esimesena lisada, kuna crema seguneb ja loob ühtlasema, mahedama maitse.

amerikietiška kava

Americano päritolu

Americano sai alguse Teise maailmasõja ajal. Huvitaval kombel ei meeldinud Itaalias paiknevatele Ameerika sõduritele sealne väga tugev espresso, mistõttu nad püüdsid oma kodumaal armastatud filterkohvimasina kohvi jäljendada, lisades espressole juurde vett. Tulemus? Americano, mida me tänapäeval teame ja armastame. Kas teadsite, et americano't valmistati varem ka jääga? Protsess oli sama, kuid kasutati hoopis külma vett ja lisati jääkuubikuid.

amerikietiška kava

Americano kohvi ja filtrikohvi erinevused

Sisuliselt filtrikohv on kohv, mille valmistamisel täidetakse jahvatatud kohviga spetsiaalne kohvimasin ja valatakse sinna kuum vesi, mis võimaldab veel läbi anumasse tilkuda. Americano puhul valatakse vesi üle espresso, kuid protsess on palju kiirem ja „tilkumist“ ei toimu.

amerikietiška kava

Americano vs long black – milles on erinevus?

See arutelu on aastate jooksul põhjustanud palju vaidlusi. Mõned väidavad, et neil pole mingit vahet. Uus-Meremaal ja Austraalias laialdaselt hinnatud long black on siiski palju tugevama maitsega kui americano. Kui espresso lisatakse veele, siis lahjendab see espressot vähem, tekitades tugeva kohvi crema pealiskihiga.

amerikietiška kava

Tänased kogukonna lemmikud

Avastage veebilehelt kõige meeldivamaid artikleid
Sužinokite apie kavos kultūrą

Avastage rohkem artikleid teemal ...