main content
Content Teaser – Full Bleed

Išauginta atsakingai

Kavos ateitis

Kas sekundę išgeriama daugiau kaip 23 000 puodelių kavos, tačiau ją myli tiek daug žmonių, kad turime būti atsargūs, kad nepasiliktume su tuščiais puodeliais.

Klimato kaita, pasėlių ligos, vandens trūkumas ir žmonių išsikraustymas iš ūkių į miestus – visa tai kelia grėsmę kavos ateičiai.
Jei norime ir toliau ją gerti, turime planuoti. Štai kodėl 2010 metais parengėme NESCAFÉ planą.

a_4
b_3
c_1
d

NESCAFÉ planas

2010 metais savo visame pasaulyje įgytą 80 metų patirtį pakylėjome į naują lygį siekdami vieno tikslo – užtikrinti, kad visa mūsų kava būtų išgaunama atsakingai.

Toliau rasite daugiau informacijos apie tai, kaip NESCAFÉ planas padeda ūkininkams, ūkininkų bendruomenėms ir mūsų planetai.

Puikus kavos skonis atsiranda iš sunkaus daugelio žmonių darbo.

 • a_7_desk

  Mokymai ūkininkams

  Šiuo metu turime 300 NESCAFÉ kavos auginimo ekspertų, dirbančių su ūkininkais 15-oje šalių ir siūlančių jiems mokymus verslo ir pažangių žemės ūkio įgūdžių įgijimo srityse. Nuo 2010 metų padėjome apmokyti daugiau nei 700 000 ūkininkų.

 • b_6_desk

  Ūkininkų pajamų užtikrinimas

  Mūsų ekspertai moko ūkininkus diversifikuoti savo pajamas, be kavamedžių auginant ir įvairias kitas kultūras. Įgiję šiuos naujus verslo įgūdžius ūkininkai gali geriau valdyti savo ūkius ir pagerinti gyvenimo kokybę.

 • c_5

  Parama bendruomenėms

  Mes norime išsaugoti kavos auginimą, kaip gyvenimo būdą.

  Taigi, remiame vietines ūkininkų bendruomenes ir įkvepiame naująją kartą tapti kavos augintojais, įgyvendindami įgalinimo ir kvalifikacijos kėlimo programas.

Sveiki augalai – geresnė kava

 • a_9_desk

  Išgyvenimas su mažesniu vandens kiekiu

  Mūsų augalų mokslininkai visame pasaulyje augina naujų veislių kavamedžius, kurie gali klestėti sausesnėmis sąlygomis, kai trūksta vandens.

 • b_8_desk

  Atsparumo didinimas

  Šiuo metu turime aštuonias naujas patobulintas kavamedžių veisles, kurios yra produktyvesnės ir atsparesnės medžiams grėsmę keliančioms ligoms, pavyzdžiui, lapų rudosios rūdys.

 • c_7_desk

  Jaunesni, stipresni medžiai

  Padedame ūkininkams renovuoti savo ūkius, kad jie būtų efektyvesni, juose augtų jaunesni, stipresni medžiai, ant kurių išauga daugiau geresnės kokybės kavos.

Ir toliau rūpinamės planetos gerove

 • a_0_0_desk

  Vandens taupymas

  Kavos ateičiai svarbu rasti būdų, kaip taupyti vandenį ir mažinti atliekų kiekį.
  Mūsų ekspertai moko ūkininkus, kaip auginti aukštos kokybės kavą naudojant mažiau vandens, kad daugiau vandens liktų bendruomenėms ir aplinkai.

 • b_10_desk

  Miškų naikinimo stabdymas

  Po 20 metų pasaulis gers apie 50 proc. daugiau kavos nei šiandien.
  Jei paversime savo kavos ūkius produktyvesniais dabar, ateityje jiems nereikės plėstis.
  Tai labai svarbu stabdant miškų naikinimą, vykdomą siekiant patenkinti augančią paklausą.

 • c_9_desk

  Biologinės įvairovės kūrimas

  Įgyvendindami savo tarpkultūrines ir agrarinės miškininkystės programas, skatiname bičių ir vabzdžių aktyvumą bei didiname kavos auginimo regionų biologinę įvairovę.
  Pas mus augintojai mokosi ūkininkauti užtikrinant natūralią gamtos įvairovę.

Pagarba aplinkai ir tvarus, atsakingas kavos vartojimas NESCAFÉ buvo labai svarbūs nuo pat pradžių. 

Laikydamiesi „Nestlé“ įsipareigojimų nuolat dirbame, kad mūsų produktai būtų kuo tvaresni. „Nestlé“ tikslas yra išvengti, kad mūsų pakuotės patektų į sąvartynus, rūpinamės tolesniu jų panaudojimu. 

Dėl šios priežasties sukūrėme NESCAFÉ „2in1“ ir „3in1“ maišelius bei dėžutes, kuriuos galima perdirbti, todėl prašome atsakingai juos rinkti ir mesti į atitinkamus popieriaus ir plastiko konteinerius. 

Be to, supaprastinome NESCAFÉ „2in1“ ir „3in1“ vienos porcijos pakuočių medžiagą, kad jas būtų galima perdirbti, jei yra atitinkama infrastruktūra. 

Nors jas galima mesti į specialų popieriui ir plastikui skirtą konteinerį, dažniausiai tokio tipo pakuotės tiesiogiai neperdirbamos, o sunaikinamos deginant, kad nepatektų į sąvartynus. 

Daugiau informacijos apie vietines atliekų tvarkymo taisykles teiraukitės savo paslaugų teikėjo. 

Be to, vykdome tvarumo programą įvairiose srityse, pagal kurią remiame ūkininkus, kad jie galėtų auginti aukštos kokybės kavą aplinką labiau tausojančiu būdu. Siekdama šio tikslo, NESCAFÉ jau pristatė milijonus kavamedžių sodinukų kavos augintojams visame pasaulyje. Šie kavamedžiai yra atsparesni ligoms ir sausrai, jiems reikia mažiau vandens. 

Mes taip pat dalyvaujame sprendžiant socialinius klausimus, prisidėdami prie augintojų ir jų šeimų gyvenimo kokybės gerinimo socialinėmis programomis. 

Be kavos auginimo ir gamybos, ypatingą dėmesį tvarumui skiriame į vartotojus orientuotoje komunikacijoje. Taip skatiname sąmoningesnių ir atsakingesnių vartojimo įpročių sklaidą. 

 

c-003_0_desk_mob

NESCAFÉ plano įgyvendinimas

Jau dabar beveik 70 proc. mūsų kavos yra nepriklausomai tikrinama ir išgaunama atsakingai, todėl puikiai žinome, iš kur ji atkeliavo ir kaip buvo auginama.