Esate atsijungęs
Kavos kilmė

Įspūdinga NESCAFÉ® istorija

5 min skaityti
NESCAFÉ® galima rasti ant lentynų ir stalviršių visame pasaulyje. Tai patikimas šaltinis, iš kuriuo galite dažnai semtis įkvėpimo, kad kuo geriau išnaudotumėte savo rytus – su draugais ar be jų. Atrodo, tarsi NESCAFÉ® visada egzistavo, pasiruošusi suteikti nuostabų sodrų skonį, žinomą ir mėgstamą visame pasaulyje. Bet taip buvo ne visuomet. NESCAFÉ® istorija yra tokia pat įkvepianti, kaip ir bet kuris gardžios kavos puodelis.
NESCAFÉ® istorija

Tirpiosios kavos idėja

Istorija prasideda 1929 m., kai „Nestlé“ direktorių valdybos pirmininkas Louisas Dapplesas sulaukė ypatingo prašymo iš Brazilijos. Siekiant kovoti su didžiuliu kavos pertekliumi šalyje, bendrovei „Nestlé“ buvo pasiūlyta sukurti kavos produktą, kurį būtų galima greitai pagaminti ir taip sumažinti nereikalingų Brazilijos kavos pupelių derliaus atliekų kiekį. Iš pradžių buvo sumanyta gaminti kubo formos kavos tabletę, ant kurios tereikėtų užpilti karšto vandens, kad būtų galima akimirksniu paruošti gėrimą. Tačiau, atlikus daugybę tyrimų, kultinio skonio nepavyko išsaugoti, taigi tabletės formatas nebuvo tinkamas. Atmetus šią idėją, chemikas Maxas Morgenthaleris viską pradėjo iš pradžių.
NESCAFÉ® kavos istorija

Gimsta NESCAFÉ® prekių ženklas

Morgenthaleris sumanė sukurti miltelius, o ne kubą, ir išsiaiškino, kad skonis geriausiai išsilaiko, kai į produktą pridedama angliavandenių. Taip gaunamas rezultatas, kur kas labiau primenantis gėrimą iš kavos pupelių. Po 7 kruopštaus kūrimo metų ši tirpioji kava buvo pristatyta Šveicarijoje NESCAFÉ® pavadinimu. Naujasis produktas akimirksniu išpopuliarėjo, o metinės atsargos buvo išparduotos vos per 2 mėnesius. Iki 1940 m. NESCAFÉ® buvo parduodama daugiau nei 30 šalių, visuose žemynuose. Bet tai buvo tik NESCAFÉ® istorijos pradžia, o įdomūs pokyčiai dar laukė...
NESCAFÉ® kavos istorija

Antrasis pasaulinis karas atnešė kitokį mūšį

Prasidėjus Antrajam pasauliniam karui, NESCAFÉ® tirpioji kava buvo įtraukta į kiekvieno JAV kareivio maisto davinius. Kai 1945 m. karas baigėsi, NESCAFÉ® buvo dedama į paketus, skirtus Europos ir Japonijos gyventojams, kuriems reikia pagalbos, ir tai buvo esminis lūžis NESCAFÉ® istorijoje.
NESCAFÉ® kavos istorija

Konkurentų iškilimas

Natūralu, kad dėl išaugusio produkto populiarumo atsirado konkurentų. Siekdama pirmauti, NESCAFÉ® ir toliau kūrė naujoves. Šeštojo dešimtmečio pradžioje atrasta, kad skonį saugančius angliavandenius, kurie anksčiau buvo randami gliukozės tirpale, galima išgauti tiesiai iš kavos pupelių, todėl produkto skonis daug sodresnis.
NESCAFÉ® kavos istorija

Produkto tobulinimas

Septintasis dešimtmetis buvo dar vienas svarbus lūžis NESCAFÉ® istorijoje, prasidėjęs nuo dešimtmečio ekonominio pakilimo, kai buvo pradėti taikyti patobulinti gamybos procesai. Paskui 1962 m. buvo atsisakyta originalios skardinės ir pasirinktas įmantresnis stiklinis indelis, kokį matome šiandien. Antroji septintojo dešimtmečio pusė taip pat buvo kupina naujų įvykių – antai 1965 m. Europoje buvo išleistas NESCAFÉ® GOLD, gardus produktas, pavergęs dar daugiau kavos gėrėjų. Tobulinant formulę 1966 m. milteliai buvo pakeisti granulėmis, o 1967 m. buvo pristatytas kultinis raudonas NESCAFÉ® puodelis. Nuo šimtmečio pradžios NESCAFÉ® stengiasi užtikrinti kuo tvaresnį kavos gaminimo būdą. Prekių ženklas keliauja į 2030 m. ir siekia, kad tada 100 % kavos būtų gaunama atsakingai, o 50 % – iš regeneracinės žemdirbystės.

Šiandienos bendruomenės mėgstamiausi įrašai

Atraskite keletą labiausiai patikusių straipsnių iš visos svetainės
Sužinokite apie kavos kultūrą

Peržiūrėkite daugiau straipsnių apie...