Esate atsijungęs
Moterų įgalinimas auginti kavą

Pagalba moterims kuriant geresnes kavos bendruomenes

3 min skaityti

Susipažinkite su Dorotee Uwimbabazi, išdidžia kavos augintoja iš Ruandos, kuri nuolat stengiasi tobulinti ūkyje naudojamus metodus. Neseniai ji sužinojo, kokią naudą duoda sode pasodinti pavėsį teikiantys medžiai. Jie ne tik saugo kavamedžius, bet ir numetę lapus tampa puikiu kompostu. „Manau, dėl jų mano sodas vienas geriausių bendruomenėje,“ – džiugiai šypsosi ji.

Dorotee yra viena iš maždaug 3 500 ūkininkaujančių Ruandos moterų, pasinaudojusių „Nestlé“ ūkininkų mokymo programa, 2016 m. pradėta įgyvendinti kartu su Kahawatu fondu. Jos tikslas – mokyti geros žemės ūkio praktikos. Moterys mokomos įvairių dalykų – nuo finansinio raštingumo iki pasaulinių kavos kainų, nuo genėjimo ir ravėjimo iki mulčiavimo ir derliaus nuėmimo. Siekiame didinti kavos auginimo pelningumą. Kartu su pelnu atsiranda ir socialinis bei ekonominis įgalinimas bei finansinis saugumas.

moteris kavos ūkyje

Kelionės pakurstymas

Dorotee užaugo kalnuose prie Kivu ežero Kiguri kaime, Ruandoje, kur abu jos tėvai augino kavą. „Pardavę derlių, mano tėvai galėjo gerai mumis pasirūpinti.

Taigi, kai ji pradėjo kurti savo šeimą, žinojo, kad kava suteikia galimybę apsirūpinti. Ji susitaupė pakankamai pinigų, kad nusipirktų žemės sklypą su kavamedžiais ir pradėjo rinkti derlių.

kavos augintojos

Dorotee‘s vyras yra apsaugos darbuotojas, kuris dažnai dirba ne namie. Taigi ūkio valdymas tenka Dorotee‘i. „Jis netiesiogiai padeda man ūkyje, nes moka man padedantiems darbininkams,“ – aiškina ji.

Pirmą kartą pradėjusi savo veiklą Dorotee nebuvo patenkinta derliumi. Tačiau 2016 m. jos gamintojo organizacija pradėjo dirbti su „Nestlé“ ūkininkų mokymo programa ir Kahawatu fondu. Vėliau geriausi agronomai mokė geriausios ūkininkavimo praktikos. „Prieš pradėdama dirbti su Kahawatu, iš 700 kavamedžių (apie 1,2 akro) gaudavau 500 kilogramų ar mažiau, o dabar tikiuosi gauti apie 600 kilogramų.

Tačiau vienas geras derlius negarantuoja ilgalaikės kavos ūkio sėkmės. Programa skirta tikram tęstinumui užtikrinti. „Jie mus stebėjo ir mes taip pat sužinojome, kaip gerai planuoti bei reinvestuoti iš kavos gautas pajamas. Reikia planuoti darbo jėgos samdymą, medžiagų pirkimą ir derliaus nuėmimą kitą sezoną.

Kavos augintoja ir jos šeima

Metas kilti

Taip pat labai svarbu, kad moterys galėtų užimti vadovaujamas pozicijas ūkininkų grupėse ir vietos ūkininkų organizacijų valdybose. Dorotee‘i patinka dalytis patirtimi su ūkininkų bendruomene.

Dalijimasis žiniomis yra būtent tai, ko „Nestlé“ tikisi pasiekti pasauliniu mastu, įgyvendindama įgalinimo programas Ruandoje ir Kenijoje. Tikimės, kad įgytą patirtį ateityje bus galima pritaikyti visoje Rytų Afrikoje. Dorotee‘s ir į ją panašių ūkininkių pastangomis bus mergaičių, kurios nemes mokyklos anksčiau laiko, nes matys kitokią ateitį. Bus vaikų, kurie netaps lauko darbuotojais, nes jų motinos gali sau leisti suteikti jiems galimybę lankyti mokyklą. Bus šeimų, kurios nieko nestokoja tarp kavos derliaus nuėmimų, nes jų pajamų ir mitybos šaltiniai yra įvairūs. „Kahawatu fondas padeda mums tapti geresnėmis ūkininkėmis. Tačiau tikroji bendradarbiavimo su juo nauda yra ta, kad galiu pasirūpinti savo vaikų gerove, – sako Dorotee. – Galėjau nupirkti jiems mokyklines uniformas ir sumokėti už mokslą. Labai tikiuosi, kad kava leis mokėti už jų išsilavinimą, kol jie visi baigs studijas. Dėl kavos esu laiminga moteris laiminguose namuose.

Kavos ūkyje dirbančios moterys

Šiandienos bendruomenės mėgstamiausi įrašai

Atraskite keletą labiausiai patikusių straipsnių iš visos svetainės
Sužinokite apie kavos kultūrą

Peržiūrėkite daugiau straipsnių apie...