Esate atsijungęs
Jaunųjų ateities kavos augintojų įkvėpimas ir mokymas

Pabuskite ir užuoskite ateities kvapą

3 min skaityti

Susipažinkite su Cesariu Ernesto Buezo, kavos augintojų šeimos sūnumi, kuris visą gyvenimą praleido kavamedžių apsuptyje savo šeimos ūkyje, bet iki šiol nebandydavo stabtelėti ir įvertinti kavos skonį ar apgalvoti savo, kaip kavos augintojo, perspektyvas. Tačiau kartą jis dalyvavo NESCAFÉ® jaunimo iniciatyvoje ir jo požiūris pasikeitė. „Didžiausias proveržis man buvo paprastas veiksmas – pastebėti kavos, kurią gaminau, puodelį, – sako jis. – Išbandyti, paragauti skirtingų skonių, išnagrinėti spalvas ir tekstūrą... Visa tai buvo visiškai nauja.

Tai nėra jaunuolių pageidaujama profesija, mažiau nei 5 % pasaulio kavos augintojų yra jaunesni nei 35 metų. Pasaulyje didėjant kavos gamyboje dalyvaujančių kartų atotrūkiui, NESCAFÉ® ėmėsi pateikti jaunimui svarių priežasčių, kodėl verta pasilikti ūkiuose ir kurti savo ateitį su kava.

kavos augintojai

Pagalba auginant ateitį – ūkininkų švietimas Hondūre

Hondūro gyventojai yra vieni jauniausių pasaulyje – apie 65 % hondūriečių yra jaunesni nei 29 metų. 2019 m. birželį NESCAFÉ® ten pradėjo įgyvendinti jaunimo iniciatyvą. Bendradarbiaujant su šalies vyriausybe ir įgyvendinant projektą „Nestlé Needs YOUth“, siekiama įkvėpti jaunąją kartą prisidėti prie savo kavos augintojų bendruomenių sėkmės. Įgyvendinant platesnį „Nestlé“ įsipareigojimą padėti 10 milijonų pasaulio jaunuolių pasinaudoti ekonominėmis galimybėmis iki 2030 m., pagal NESCAFÉ® planą siekiama išmokyti iki 25 000 Hondūro jaunuolių ūkininkauti kavos ūkiuose.
NESCAFÉ® jaunimo iniciatyva

Padedame kurstyti širdis ir protus mokydami auginti kavą

Studijuodamas žemės ūkio dalykus vidurinėje mokykloje, Cesaris pasinaudojo galimybe prisijungti prie Jaunimo iniciatyvos. „Nuo pat vaikystės galvodavau apie tai, kuo tapsiu ir kokius tikslus pasieksiu, – sako jis. – Čia, Komajagvoje, žinojau, kad mano ateitis yra kava.“ Jis pasinaudojo šia proga.

Kavos kokybės kompetencijų centruose, tokiuose kaip Libertado savivaldybėje, vykstančiuose užsiėmimuose pagal 80 valandų trukmės mokymo programą suteikiama žinių apie kavą ir mokoma verslumo. Vietoje esančiame augalų daigyne ir saulės džiovykloje galima rengti praktinius auginimo ir derliaus nuėmimo užsiėmimus. Specialioje pasiruošimo zonoje mokiniai gali sužinoti apie kavos savybes, ekstrakcijos būdus, skrudinimą, malimą ir degustaciją.

Taikant holistinį požiūrį į ūkininkavimą mokiniai mokomi valdyti šiuolaikinį verslą. Be žemės ūkio praktikos, derliaus nuėmimo ir pasėlių priežiūros pamokų, jie mokosi inžinerinių metodų, kavos kokybės gerinimo būdų ir darbo kompiuteriu.

„Vienas geriausių mūsų modulių buvo skirtas motyvacijai ir atkaklumui, – sako Cesaris. – Tai buvo tikrai aktualu, nes mes visi balansavome tarp streso namuose ir mokykloje. Įdomiai kalbėjomės apie lyderystę, inovacijas ir verslumą. Buvo neįtikėtina jausti žmonių, kurie nieko neprašė mainais, palaikymą.

kavos mokymo programa

Šviesesnės ateities kūrimas

Įgyvendinus iniciatyvą, nauja ūkininkų karta jaučiasi atsidavusi savo protėvių dirbamai žemei. „Dauguma esame kilę iš kavą auginančių šeimų, bet iššūkis tas, kad paveldime žemę kartu su kitais anūkais, vaikais ir giminaičiais, – sako Cesaris. – Mums trūksta teorinio ir praktinio pasirengimo ūkio valdymo srityje. Leidome tuo pasirūpinti vyresniems žmonės ir gamybos apimtys sumažėjo. Daugelis jaunų žmonių kavą laiko atgyvena. Programa leido susikurti kitokią savo ūkio viziją.“ Kolektyvinė patirtis, kuria dalijasi jaunimo mokymo programos kavos srityje, pagreitina ir išplečia pagal NESCAFÉ® planą pradėtas programas tokiose šalyse kaip Meksika ir Kolumbija. „Galvoju apie ateitį kavos versle, bet ne tik dėl pajamų, – sako Cesaris. – Tai kultūra, paveldas, palikimas ir mūsų šeima. Ji visada bus mano ir mūsų bendruomenės dalis. Skirtumas tas, kad nemanau, jog privalau laikytis tradicijų.
NESCAFÉ® programa

Šiandienos bendruomenės mėgstamiausi įrašai

Atraskite keletą labiausiai patikusių straipsnių iš visos svetainės
Sužinokite apie kavos kultūrą

Peržiūrėkite daugiau straipsnių apie...