Esate atsijungęs
Šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimo mažinimas

Geresnis rytojus prasideda kartu

3 min skaityti
Norint sumažinti NESCAFÉ® išmetamų šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekį, reikia bendrų daugelio žmonių pastangų. NESCAFÉ® turi komandą atsidavusių analitikų, kurie tiria mūsų poveikį aplinkai ir yra sukūrę planą, kaip jį sumažinti. Analizuodama savo išmetamo anglies dioksido kiekį NESCAFÉ® vertina viską – transportavimą, gamybą, pakavimą, gabenimą laivais ir net tai, kas nutinka po vartojimo. Kuriame programas, skirtas mūsų poveikiui mažinti kiekviename žingsnyje. Pavyzdžiui, nuo 2010 m. jau 49,6 % sumažinome šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimą savo tirpiosios kavos gamyklose Europoje. Tai geras žingsnis pirmyn, bet dar daug ką reikia nuveikti. NESCAFÉ® įsitikinusi, kad, mažindami savo poveikį aplinkai, kartu galime padaryti daugiau.
išmetamų šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekis

DARBAS SU GAMTOS GALIA

Viena iš geriausių anglies dioksido kiekio mažinimo prielaidų yra sveikas dirvožemis ir miškai. Norėdama susidoroti su didžiule tiekimo grandine, apimančia šimtus tūkstančių ūkių ir transporto tinklų, NESCAFÉ® turi STENGTIS apsaugoti ir dirvožemį, ir miškus, kad būtų užtikrinti ilgalaikiai tvarūs pokyčiai.
apsaugoti dirvožemį ir miškus

KAI DAUGIAU IŠ TIESŲ REIŠKIA MAŽIAU

Pasaulio miškai sugeria apie 2,6 milijardo tonų anglies dioksido per metus, t. y. maždaug trečdalį viso CO2, išsiskiriančio deginant iškastinį kurą. Miškai taip pat teikia maistą, prieglobstį, energiją, vaistus ir pragyvenimo šaltinius maždaug 1,6 milijardo žmonių.* Deja, didėjant pasaulio gyventojų skaičiui ir augant maisto paklausai, gresia pavojus, kad miškai bus paversti žemės ūkio paskirties žeme. NESCAFÉ® siekia, kad iki 2025 m. kavos tiekimo grandinėje nebūtų iškertama 100 % miškų, o iki 2026 m. ketina pasodinti 20 milijonų vietinių medžių, kad padidintų biologinę įvairovę ir skatintų dirvožemio formavimąsi bei dirvožemio sveikatą. Tai didelis darbas, bet ne toks didelis, kokį miškai atlieka planetai.
medžio sodinimas

Kodėl dirvožemio sveikata tokia svarbi

Geras dirvožemis ne tik padeda užauginti gerą kavą, bet ir sulaiko anglies dioksidą, mažina eroziją, reikalauja mažiau sintetinių trąšų. Kadangi didelė dalis šiltnamio efektą sukeliančių dujų ūkiuose susidaro dėl trąšų, NESCAFÉ® padeda optimizuoti trąšų naudojimą organizuodama mokymus ūkininkams. Vietname, Meksikoje, Brazilijoje ir Indonezijoje NESCAFÉ® laukų programos padėjo patobulinti ūkininkavimo metodus, todėl ūkiuose naudojami optimalūs sintetinių ir organinių trąšų deriniai, mažiau naudojama agrocheminių medžiagų. Paprastai tariant, sveikas dirvožemis padeda užauginti tvaresnę kavą.
geras dirvožemis gerai kavai auginti

DIDELI POKYČIAI DAROMI IŠ MAŽŲ

Norint padėti „Nestlé“ iki 2050 m. pasiekti nulinį grynąjį išmetamų teršalų kiekį, reikia ne tik didelių, bet ir daugybės mažų pokyčių. Pirmiausia visos NESCAFÉ® gamyklos iki 2025 m. siekia naudoti 100 % atsinaujinančios elektros energijos. Taip pat stengiamės padėti sukurti žiedines sistemas, kurios palengvintų pakuočių rinkimą, perdirbimą ir pakartotinį naudojimą. Be to, NESCAFÉ® siekia didinti savo elektrinių, biodegalais varomų, hibridinių arba iš tinklo įkraunamų hibridinių transporto priemonių parką. O vartotojams NESCAFÉ® siūlo geresnius paruošimo būdus ir patarimus dėl perdirbimo, pvz., virinti vandenį iki 80, o ne 100 °C, į virdulį pilti tik reikiamą kiekį vandens. Palengva toliau mažiname išmetamų šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekį.
NESCAFÉ® gamyklos

Šiandienos bendruomenės mėgstamiausi įrašai

Atraskite keletą labiausiai patikusių straipsnių iš visos svetainės
Atklājiet kafijas kultūru

Peržiūrėkite daugiau straipsnių apie...