Esate atsijungęs
Kavamedžių atsparumas klimato kaitai ateityje

Augalai, padedantys ūkininkams auginti

3 min skaityti
Kai mėgaujamės puodeliu gardžios NESCAFÉ® kavos, galime mintimis nukeliauti į vešlius, apsodintus laukus, kur auginama kava ir nuimamas jos derlius. Tačiau ūkininkui gali būti nelengva. Dėl klimato kaitos gali sumažėti kavos, auginamos mažiau derlingose ir išdžiūvusiose žemėse, kiekį. Kavamedžiai natūraliai užaugina kavą per ilgą laiką ir atšiauriomis sąlygomis gali būti labiau pažeidžiami ligų. Nuo 2010 m. NESCAFÉ® padeda ūkininkams auginti atsparesnius pasėlius platindama klimato kaitos poveikiui atsparius sodinukus. Tai žingsnis pirmyn, padedantis ūkininkams auginti atsparesnę kavą dabar ir ateityje.
Kavos uogos ant šakos

Nebijokite – sodinukai yra čia

1986 m. NESCAFÉ® mokslininkai Tūro mieste, Prancūzijoje, pradėjo dirbti arabikos ir robustos kavamedžių mokslo srityje. Per kelis dešimtmečius mokslininkai ištyrė geriausias augalų veisles realiomis sąlygomis vietos eksperimentiniuose ūkiuose visame pasaulyje. Dėl 50 % didesnio derliaus iš vieno medžio atrinktos veislės gali padėti 30 % sumažinti žalių kavos pupelių CO2e (anglies dioksido ekvivalento) pėdsaką, nes naudojant tiek pat žemės, trąšų ir energijos pagaminama daugiau kavos.
Kavos sodinukai vazonuose

Kai tinkamas pasirinkimas yra geras pasirinkimas

Nuo 2010 m. pagal NESCAFÉ® planą ūkininkai gavo daugiau nei 250 milijonų kavos sodinukų, o iki 2030 m. NESCAFÉ® siekia išplatinti 400 milijonų kavos sodinukų. Sodinukai padeda ūkininkams ne tik padidinti produktyvumą ir atnaujinti kavamedžius geresnėmis veislėmis, bet ir geriau naudoti žemę. 2010–2012 m. Kolumbijoje dėl klimato kaitos ir kylančios temperatūros kavamedžiai tapo pažeidžiami lapų rūdžių ligos. Susidūrę su sunkiais pasirinkimais ir tikimybe iškirsti vietinius miškus, kad būtų galima auginti daugiau kavos, NESCAFÉ® remiami ūkininkai išvengė drastiškų priemonių ir atnaujino savo ūkius patobulintais ligoms atspariais kavos sodinukais.
kavos sodinukas

Mes ne tik padedame auginti kavą, bet ir padedame augti šeimoms

Per 2012–2015 m. kavos rūdžių krizę Meksikoje grybelis nuniokojo pasėlius ir sukėlė grėsmę pragyvenimo šaltiniams. NESCAFÉ® išplatino daugiau nei 37 milijonus naujų ligoms atsparių kavos sodinukų 33 000 ūkininkų ir padėjo jiems naujuosius sodinukus prižiūrėti. Turėdami šiuos sodinukus ūkininkai pagrindiniuose regionuose, tokiuose kaip Čiapasas ir Verakrusas, padvigubino derlių.
kavamedžio sodinimas

Svarbus ne ūkio dydis, o tai, kaip jį naudojate

Ne visi kavos ūkiai yra vienodi. NESCAFÉ® glaudžiai bendradarbiauja su ūkininkais, kad suprastų konkrečius regionų iššūkius. Kai kurie kavamedžiai užauga iki 2–3 metrų aukščio, todėl juos prižiūrėti ir nuimti derlių sunku. Tesonapoje, Verakruso valstijoje (Meksika), NESCAFÉ® agronomai padėjo pagerinti derlių, nes tiekė mažesnius kavamedžius. Jei anksčiau viename hektare tilpdavo 600–700 sodinukų, dabar ūkininkai gali sutalpinti 1 200–1 300, o tai praktiškai padvigubina produkciją toje pačioje žemėje. Be to, senesniems sodinukams prireikdavo iki trejų metų derliui išauginti, o naujesnieji pradėjo duoti derlių jau po metų.
kavamedžio sodinimas

Šviesesnė ateitis kiekviename puodelyje

Kiekvienas NESCAFÉ® puodelis prisideda prie pastangų tų, kurie stengiasi sukurti naujos kartos kavos veisles, užtikrinančias geresnę ūkininkų, kavos ir aplinkos ateitį. Kuriant naujos kartos sausrai atsparias veisles, išskiriančias mažiau CO2 vienam kilogramui žalios kavos, ateitis atrodo dar šviesesnė.

Šiandienos bendruomenės mėgstamiausi įrašai

Atraskite keletą labiausiai patikusių straipsnių iš visos svetainės
Atklājiet kafijas kultūru

Peržiūrėkite daugiau straipsnių apie...