main content
coffee-collection-campaigns

Mūsų kavos degustavimo vadovas

Profesionalūs kavos degustuotojai turi išlaikyti daugybę egzaminų ir praktinių testų. Net ir po to, norint tapti gerbiamam, profesionaliam degustuotojui, reikia sukaupti ilgametę patirtį. Žvilgtelėkime į užkulisius, į vidinį kavos degustavimo pasaulį.

 

Kodėl naudojamės profesionalių kavos degustuotojų paslaugomis?

Kavos įmonės turi savo profesionalius degustuotojus. Tai vienintelis būdas užtikrinti kokybę ir darbo nuoseklumą. Be to, aukštos kvalifikacijos degustuotojų mums reikia, nes yra tiek daug sudėtingų kavos skonių ir kvapų.

Norint atpažinti ir įvertinti skirtingus kavos skonius ir kvapus, reikia ilgametės praktikos ir patirties. Šiais laikais profesionalūs kavos degustuotojai taip gerai apmokomi, kad visų jų nuomonės dėl tikslių degustuojamos kavos savybių dažniausiai beveik visiškai sutampa.

Kaip mes užtikriname NESCAFÉ kokybę

 • tasting1

  Po derliaus surinkimo

  Nuėmus derlių vykdomas kavos uogų lukštenimas. Lukštenant pašalinamas išorinis minkštimas ir kieta kavos pupelės luobelė. Šio proceso metu gaunama žalia kava ir kokybės kontrolė šiame etape yra gyvybiškai svarbi. Mūsų ekspertai glaudžiai bendradarbiauja su kavos tiekėjais visose jos kilmės šalyse. Tai vienintelis būdas užtikrinti, kad mūsų naudojama kava būtų verta visame pasaulyje žinomo NESCAFÉ vardo.

 • tasting2

  Prieš išsiunčiant kavą

  Per šešių specializuotų kavos kokybės kontrolės centrų tinklą visame pasaulyje glaudžiai bendradarbiaujame su visais kavos tiekėjais. Kartu su jais mes užtikriname, kad kava būtų laikoma ir apdorojama vadovaujantis aukščiausiais higienos standartais. Taip pat padedame kavos tiekėjams įgyvendinti naujausias maisto saugos priemones. Galiausiai, šiuose specializuotuose kokybės kontrolės centruose dirba profesionalūs degustuotojai, kurie kruopščiai tikrina mūsų kavos kokybę dar prieš ją išsiunčiant.

 • tasting3

  Mūsų gamyklose

  Kai pupelės atvyksta į mūsų NESCAFÉ gamyklas, prieš gaminant iš šios kavos jūsų mėgstamiausią NESCAFÉ gėrimą, atliekamas galutinis kokybės patikrinimas. 
  Kiekvienoje NESCAFÉ gamykloje visame pasaulyje dirba profesionalių degustuotojų komandos. Ekspertų skonio reikalavimų patenkinimas – tik paskutinis iš daugelio kokybės testų, kurie padeda užtikrinti, kad kiekvienas NESCAFÉ puodelis nustebintų šviežumu ir puikiu skoniu.

picture
Kavos degustavimo kalba

Daugelis kavos degustavimo specialistų naudoja knygą „Skonių žodynas“ (angl. Sensory Lexicon). Tai lyg šios srities specialistų vadovas, kuriame pateikiama informacija apie skirtingų kavos skonių stiprumą. Jame išvardyta daugiau nei 100 skirtingų skonių, suskirstytų į tokias grupes:

 • Gėlių, prieskonių, saldūs, kakavos
 • Vaisių, žali / augaliniai
 • Skrudinimo, javainių, riešutų

Kiekvienai grupei gali būti priskiriama daugybė skonių. Pavyzdžiui, saldžių skonių grupei priskiriama melasa, klevų sirupas, rudasis cukrus, karamelizuotas cukrus, medus ir vanilė.

roasted-coffee

Kodėl jis naudojamas?

Kavos degustuotojai naudoja šį leidinį, kad galėtų įvertinti subtilius kavos skirtumus.

Jis gali padėti degustuotojams nustatyti, ar kavos auginimo, lukštenimo ir skrudinimo būdas turėjo įtakos galutiniam skoniui.
Galbūt jį paveikė dirvožemis, kuriame medis užaugo. O gal tai, kaip jis buvo laistomas ir tręšiamas. Tą galutinį skon gali pakeisti net maišelių, kuriuose buvo laikomos pupelės, rūšis.

picture
Pagrindų mokymasis

Degustavimo įgūdžiai

Norėdami įgyti profesionalaus degustuotojo kvalifikaciją, turėsite tapti ragavimo (angl. cupping), t. y. sudėtingų kavos skonių ir aromatų nustatymo technikos taikymo, ekspertu. Sužinosite apie:

 • Le Nez du Café Aroma. Kaip atpažinti 36 pagrindinius kvapus, kuriuos galima pajusti kavos aromate
 • Skonio pajutimo įgūdžiai. Kaip nustatyti saldaus, rūgštaus ir kartaus skonio stiprumą
 • Vertinimo palyginimas. Kaip ragauti kavą akluoju būdu ir palyginti savo įspūdžius su patyrusių degustuotojų nuomone

Kaip tapti kavos degustuotoju

Turėsite išlaikyti daug sudėtingų testų ir egzaminų. Tai tikrai nelengva! Jei paieškosite kavos degustavimo kursų internete, tikriausiai netoliese rasite organizaciją, kuri padės jums įgyti profesinę kvalifikaciją.
Mokantis ir norint išlaikyti egzaminus bei praktinius testus prireiks daug atsidavimo, tačiau jie padės jums išlavinti degustavimo įgūdžius ir įgyti praktinių žinių apie kavą.

picture

Žinios apie kavą

Kavos degustuotojai turi turėti žinių apie visą kavos kelionę.
Jos padės suprasti, kaip galima pagerinti kavos kokybę prieš jai atsirandant puodelyje.
Turėsite įgyti žinių apie:

 • Kavos auginimo pagrindai. Žemės ūkių veiklą ir mokslą, kuris yra kavos kelionės dalis
 • Kavos apdorojimo mokslas. Kaip kava laikoma, lukštenama ir skrudinama
 • Kavos kokybė. Kaip su kava elgiamasi jos kelionės metu ir kaip tai gali paveikti jos galutinę kokybę

bg_4_0_desk

Pajuskite NESCAFÉ kavos kokybišką skonį

Mūsų degustuotojai sunkiai dirba, kad kiekviena NESCAFÉ kavos rūšis visada išliktų išties skani. Išbandykite mūsų asortimentą patys. Netrukus suprasite, kodėl mūsų ekspertai suteikė savo profesionalų pritarimą visiems mūsų gėrimams.

Atraskite mūsų kavą