Esate atsijungęs
Pažinkite kavą

Sužinokite kavos kilmę

5 min skaityti
Kukli kavos pupelė savo kelionę pradeda kavamedžio „vyšnių“, paruoštų skinti, centre. Tai paslėptas lobis, mėgstamas viso pasaulio žmonių. Dėl šios bendros aistros kavai žmonės vis dažniau susimąsto, iš kur ji atsirado ir kodėl kai kurių kavų skonis toks skirtingas. Skaitykite toliau ir sužinokite mūsų mėgstamų kavos mišinių kilmę.
Kavos pupelių laukuose paveikslėlis

Iš kur kilusi kava?

Domintis, iš kur atsirado kava, svarbu žinoti, kad ji nėra kilusi tik iš vienos vietos. Tiesą sakant, kava auginama daugiau nei 50 pasaulio šalių, vadinamojoje kavos juostoje. Ji apima Afriką, Lotynų Ameriką ir Aziją. Šie regionai pasižymi tinkamu aukščio virš jūros lygio, dirvožemio ir oro sąlygų deriniu, todėl juose vyrauja puikus klimatas gardžiausioms pupelėms auginti. 
kavos kilmė

Afrikietiška kava

Afrikietiška kava laikoma viena geriausių pasaulyje dėl savo nuostabaus savito skonio. Tradiciškai afrikietiška kava pasižymi šiomis savybėmis:

Saldi

Vidutinio rūgštumo

Vidutiniškai arba tamsiai skrudinta

kavos kilmė

Lotynų Amerikos kava

Kava iš Lotynų Amerikos, kuri laikoma vienu iš pasaulio kavos centrų, sudaro didžiąją dalį dabar prekybos centrų lentynose esančių kavos mišinių. Skonis visiems patinka, daugiausia dėl to, kad yra subalansuotas. Keletas pagrindinių Lotynų Amerikos kavos savybių:

Riešutų skonio

Mažo rūgštingumo

Šviesiai arba vidutiniškai skrudinta

kavos kilmė

Azijietiška kava

Azijoje gaminami unikalūs kavos mišiniai, išsiskiriantys sodriais ir unikaliais skoniais, nepanašiais į jokius kitus. Azijietiškos kavos savybės:

Žemės skonio

Švelnus rūgštingumas

Dažniausiai iš jos gaminami tamsiai skrudintų pupelių mišiniai

kavos kilmė

Šiandienos bendruomenės mėgstamiausi įrašai

Atraskite keletą labiausiai patikusių straipsnių iš visos svetainės
Sužinokite apie kavos kultūrą

Peržiūrėkite daugiau straipsnių apie...