Esate atsijungęs
Pažinkite kavą

Susipažinkite su kavos degustacijų pasauliu

3 min skaityti
Kadangi kava turi tiek daug sudėtingų skonių ir aromatų, aukštos kvalifikacijos degustatoriai atlieka svarbų vaidmenį degustuojant kavą ir užtikrinant jos kokybę. Kavos kokybei nustatyti ir įvertinti reikia ilgametės praktikos ir patirties. Kiekviena garbinga kavos bendrovė turi savo profesionalius degustatorius; tai geriausias būdas užtikrinti kiekvieno pakylėjančio puodelio kokybę ir patikimumą.
kavos degustacija

Kaip užtikriname NESCAFÉ® kavos skonį ir kokybę

Nuėmus kavos derlių Nuėmus derlių, sumalamos kavos „vyšnios“. Taip pašalinamas išorinis vaisius ir pergamentinė pupelę supanti odelė. Galiausiai gaunama žalia kava ir šiame etape labai svarbi kokybės kontrolė. Mūsų ekspertai glaudžiai bendradarbiauja su kiekvienoje kilmės šalyje įsikūrusiais kavos tiekėjais. Tai vienintelis būdas užtikrinti, kad mūsų naudojama kava pateisintų visame pasaulyje žinomą NESCAFÉ® vardą.
Kavos skonis

Prieš išsiunčiant kavą

Glaudžiai bendradarbiaujame su visais kavos tiekėjais per visą pasaulį apimantį šešių specializuotų kavos kokybės kontrolės centrų tinklą. Taip pat padedame kavos tiekėjams laikytis naujausių maisto saugos priemonių. Galiausiai profesionalūs NESCAFÉ® degustatoriai kruopščiai patikrina mūsų kavos kokybę dar prieš ją išsiunčiant.
Kavos skonis

Mūsų gamyklose

Kai pupelės galiausiai atkeliauja į mūsų gamyklas, atliekami paskutiniai kokybės bandymai ir tik tada iš jų gaminama jūsų mėgstama NESCAFÉ® kava. Taip pat kiekvienoje bet kurioje pasaulio vietoje esančioje NESCAFÉ® gamykloje turime degustuotojų komandas. Ekspertų skonio receptorių patenkinimas – tai tik paskutinis iš daugelio kokybės testų, padedančių užtikrinti kiekvieno NESCAFÉ® puodelio šviežumą ir gardumą. Taip bendradarbiaudami su dideliais ir mažais partneriais galime daryti ilgalaikį poveikį, kad jūsų kava ir toliau būtų geresnė, gardesnė ir tvaresnė.
Kavos skonis

Kavos degustacijos kalba

Patyrę kavos degustatoriai turi suprasti subtilius kavos skirtumus. Kaip kavos auginimo, malimo ir skrudinimo būdas paveikė galutinį kavos skonį? Ar įtakos turėjo dirvožemio, į kurį buvo pasodintas kavamedis, tipas? O gal svarbu tai, kaip kavamedis buvo laistomas ir tręšiamas? Galutinį skonį gali pakeisti netgi maišas, kuriame buvo laikomos pupelės. Tiesą sakant, daugelis kavos degustavimo specialistų naudojasi knyga „Juslių žodynas“. Tai tarsi vidinis skirtingų kavos skonių stiprumo vadovas. Jame išvardyta daugiau kaip 100 skirtingų skonių, kurie suskirstyti į tokias grupes: Gėlių, prieskonių, saldus, kakavos Vaisių, žalumos / augalų Skrudinimo, grūdų, riešutų Kiekvienoje grupėje gali būti daug skonių. Pavyzdžiui, saldžių skonių grupei priklauso melasa, klevų sirupas, rudasis cukrus, karamelė, medus ir vanilė.
Kavos skonis

Pojūčių pažadinimas kokybei

Norint tapti gerbiamu kavos degustatoriumi, reikia ilgametės patirties. Kad įgytumėte profesionalaus degustatoriaus kvalifikaciją, turite išmanyti ragavimą – sudėtingų kavos skonių ir aromatų atpažinimo metodą. Sužinosite, kas yra: „Le Nez du Café“ aromatai 36 pagrindinių kavos kvapų pažinimas Jusliniai įgūdžiai Įvairių skonių, pavyzdžiui, saldaus, rūgštaus ir kartaus, stiprumo įvertinimas Sutikrinimas su kolegomis Aklasis kavos degustavimas, kad galėtumėte suderinti vertinimą su patyrusių degustatorių vertinimu
Kavos skonis

Kaip tapti kavos degustatoriumi

Jei ieškosite kavos degustavimo kursų, greičiausiai rasite vietos organizaciją, galinčią padėti jums įgyti profesinę kvalifikaciją. Reikės daug atsidavimo, kad galėtumėte mokytis ir išlaikyti egzaminus, taip pat atlikti praktinius testus, kurių metu tobulinsite degustavimo įgūdžius ir žinias apie kavą.
Kavos skonis

Žinios apie kavą

Kavos degustatoriai taip pat turi išmanyti visą kavos kelią. Šios žinios jiems padeda pastebėti kavos kokybės gerinimo būdus prieš kavai patenkant į jūsų puodelius. Turėsite žinoti, kas yra: Kavos pagrindai Žemės ūkis ir mokslo žinios apie kavos kelią Kavos apdorojimas Kavos laikymo, malimo ir skrudinamo būdai Kavos kokybė Kaip kava apdorojama kelionės metu ir kaip tai gali paveikti kavos galutinę kokybę
Kavos skonis

Tikrai daug informacijos! Tačiau būtent dėl atsidavimo kavos degustavimo amatui mūsų kavos skonis yra šiek tiek geresnis. Nesvarbu, ar esate įkvėptas tobulinti šiuos įgūdžius, kad galėtumėte keisti savo pasaulį, ar tiesiog vertinate puikios kavos puodelį, mėgaukitės kiekvienu kelionės gurkšniu su NESCAFÉ®.
Kavos skonis

Šiandienos bendruomenės mėgstamiausi įrašai

Atraskite keletą labiausiai patikusių straipsnių iš visos svetainės
Sužinokite apie kavos kultūrą

Peržiūrėkite daugiau straipsnių apie...