Esate atsijungęs
Faktai apie pupeles

16 įdomių faktų apie kavą dienai pagyvinti

5 min skaityti
Kava yra vienas populiariausių gėrimų, kurio kasmet išgeriama milijardai puodelių. Turint galvoje tai, kad kava taip mėgstama visame pasaulyje, natūralu, jog apie savo mėgstamiausią gėrimą norime sužinoti daugiau. Štai kodėl NESCAFÉ® sudarė šį mėgstamiausių įdomių faktų apie kavą sąrašą.
įdomūs faktai apie kavą

Kava išties seniai atrasta

Manoma, kad kava žinoma nuo 800 m., kai ją aptiko IX a. ožkaganys. Sakoma, kad jis pastebėjo, kaip ožkos ėda augalą, o paskui tarsi ima šokti. Sužavėtas šio reginio, ožkaganys pats paragavo augalo ir taip pat pajuto poveikį.
Faktai apie kavą

Kava yra vaisius

Nors kava vadinama „pupele“, iš tiesų ji yra vaisius. „Pupelės“ auga ant krūmo ir yra uogos, vadinamos kavos vyšnia, viduje.
Faktai apie kavą

Fakto apie kavą citata

Beethovenas labai mėgo kavą

Galbūt nustebsite sužinoję, kad garsusis kompozitorius Beethovenas labai mėgo kavą! Atrodo, dėl kavos jis buvo gana fanatiškas, nes vienam puodeliui naudojo tiksliai 60 pupelių ir praleisdavo daug laiko jas skaičiuodamas.
Faktai apie kavą

Brazilijoje užauginama daugiausia kavos pasaulyje

Visiems žinoma, kad Brazilija yra vienas didžiausių kavos centrų, bet ar žinote, kad joje užauginama maždaug trečdalis visos pasaulio kavos? Brazilija yra didžiausia kavos augintoja, toliau rikiuojasi Vietnamas ir Kolumbija.
Faktai apie kavą

Suomija suvartoja daugiausia kavos pasaulyje

Nors daugiausia kavos užauginama Brazilijoje, daugiausia jos išgeriama Suomijoje! Vidutiniškai vienas žmogus per metus išgeria 12 kg, taigi vidutiniškai 1 680 puodelių per metus. Nieko sau faktas apie kavą, ar ne?
Faktai apie kavą

Kava ne visada buvo geriama per pusryčius

Nors kava žinoma kaip vienas populiariausių gėrimų, vartojamų per pusryčius (toliau rikiuojasi arbata), iki XVIII a. su pirmuoju dienos valgiu buvo mėgaujamasi alumi!
Faktai apie kavą

Kava padėjo Brazilijai patekti į olimpiadą

1932 m. Brazilijos vyriausybė neturėjo pakankamai pinigų, kad išsiųstų savo sportininkus į olimpines žaidynes, todėl kelionę finansavo parduodama kavą. Ji pakrovė į laivą kavos pupelių, tikėdamasi jas parduoti Kalifornijai pakeliui. Mums labai patinka šis jaudinantis faktas apie kavą!
Faktai apie kavą

Kava ne visada buvo skirta gerti

Prieš atrandant, kad kava yra skanus gėrimas, ji buvo maistas. Rytų Afrikos gentys trindavo uogas ir maišydavo jas su gyvuliniais riebalais valgiui.
Faktai apie kavą

Yra dvi skirtingos kavos pupelių rūšys

Gėrimui naudojamos dvi kavos pupelių rūšys – robusta ir arabika. Arabika yra mažesnio rūgštingumo ir švelnesnio skonio, o robusta – rūgštesnio ir kartesnio skonio.
Faktai apie kavą

Kava be kofeino nereiškia, kad joje nėra kofeino

Kad kava būtų klasifikuojama kaip kava be kofeino, joje turi būti mažiau nei 0,3 % kofeino.
Faktai apie kavą

Kofeino šalinimo procesas padeda sukurti mūsų mėgstamus gazuotus gėrimus

Pašalintas kofeinas (gaminant kavą be kofeino) paprastai parduodamas gazuotų gėrimų arba farmacijos bendrovėms.
Faktai apie kavą

NESCAFÉ® pagamino pirmąją tirpiąją kavą

Didžiuojamės šiuo kavos istorijos faktu, nes tai mes sukūrėme pirmąjį sėkmingą tirpiosios kavos mišinį! Istorija siekia 1929 m., kai Brazilija ieškojo sprendimo, kuris padėtų išspręsti kavos pertekliaus šalyje problemą. Nuo tol metų metai kruopščių tyrimų paskatino sukurti NESCAFÉ® prekių ženklą. Sužinokite daugiau apie NESCAFÉ® istoriją čia.
Faktai apie kavą

Kadaise kava buvo uždrausta

Kava ne visada buvo tokia mėgstama kaip dabar. XVIII a. valdžios bandė uždrausti šį gėrimą, nes buvo manoma, kad jis skatina radikalų mąstymą. 1746 m. mūsų mėgstamas gėrimas ir viskas, kas su juo susiję, įskaitant puodelius ir lėkštutes, kuriam laikui buvo uždrausti Švedijoje! 
Faktai apie kavą

Brangiausia pasaulyje kava kainuoja 600 JAV dolerių už svarą 

„Kopi Luwak“ yra pasaulyje brangiausia kava, o nuo 2019 m. ji kainuoja 600 JAV dolerių už svarą. Iš Indonezijos kilusi kava skrudinama po to, kai ją suėda, suvirškina ir pašalina palminiai musangai. Sakoma, kad jie ėda tik pačias geriausias, saldžiausias ir šviežiausias kavos „vyšnias“, o kai nuryjamos, jos natūraliai fermentuojamos, todėl įgauna savitą skonį. Ar norėtumėte paragauti „Kopi Luwak“? 
Faktai apie kavą

Didžiausia pasaulyje kavos puodelio talpa buvo daugiau nei 26 000 litrų

Taip, išgirdote teisingai! Didžiausias kada nors paruoštas kavos puodelis siekė 26 939,22 litro. Kavai, paruoštai Meksikoje 2022 m. gruodžio 10 d., prireikė 300 kg kavos pupelių. Kol kas tai Gineso pasaulio rekordas.
Faktai apie kavą

Didžioji Britanija mėgsta kavą

Nors britai visame pasaulyje žinomi dėl to, kad dievina arbatą, gal nustebsite sužinoję, kad vien Jungtinėje Karalystėje išgeriama apie 95 milijonai puodelių per dieną!
Faktai apie kavą

Šiandienos bendruomenės mėgstamiausi įrašai

Atraskite keletą labiausiai patikusių straipsnių iš visos svetainės
Sužinokite apie kavos kultūrą

Peržiūrėkite daugiau straipsnių apie...