Esate atsijungęs
Kas yra

Kas yra šalta kava?

3 min skaityti
Ar gali būti kas geresnio karštą vasaros dieną nei atsisėdus atsipalaiduoti ir mėgautis šalta kava? Bet kas tiksliai yra šalta kava? Skaitykite toliau ir gaukite atsakymus į visus klausimus. 
Šalta kava

Kad diena būtų vėsesnė

Šalta kava iš esmės yra šaltas jūsų mėgstamos kavos variantas. Tačiau, skirtingai nuo įprastos kavos, į karštą espresą ir pieną dedama ledo, kad kava būtų dar gaivesnė!
Šalta kava

Kas sakė, kad šalto negalima maišyti su karštu?

Kaip ir į įprastą kavą, į šaltą kavą galima įpilti pieno putų arba kaitinto pieno, jei norėtumėte tokio varianto. Tačiau dėl ledo į šaltą kavą gali būti pilama mažiau pieno. Jei dėl kokių nors priežasčių kava per daug pieniška, galima įpilti dar vieną espreso puodelį. 
Šalta kava

Kuo skiriasi šalta kava ir šalta latė?

Abiejų gėrimų pagrindą sudaro kava ir abiem reikia ledo. Tačiau didžiausias skirtumas greičiausiai yra pridedamo pieno kiekis. Į šaltą latę įpilama daugiau atšaldyto pieno, o įprastoje šaltoje kavoje pieno gali visai nebūti arba jo kiekis nedidelis. Kadangi kavos ir pieno santykis šiuose dviejuose gėrimuose skiriasi, tikėtina, kad šaltoje latėje bus mažiau kavos nei šaltoje kavoje. Todėl šalta latė bus saldesnė už šaltą kavą. Kitas skirtumas – paruošimas. Nors šalta latė nėra tik atšaldyta latė, šalta kava gali būti ruošiama su espresu, kuris paskui atšaldomas ir užpilamas ant ledo. Pagal skonį galima įpilti šiek tiek pieno.

Šiandienos bendruomenės mėgstamiausi įrašai

Atraskite keletą labiausiai patikusių straipsnių iš visos svetainės
Sužinokite apie kavos kultūrą

Peržiūrėkite daugiau straipsnių apie...