Olete välja logitud
Tundke oma kohvi

Leidke oma maitse – kohvi tugevuse ja maitse juhend

5 minutit
Kui kange kohv teile meeldib? Mõistmine, mida naudite ja miks, võib rikastada teie kohvikogemust. Kui valite kohalikus poes või internetis kohvisegu, olete ilmselt märganud purgi või pakendi küljel numbreid, mis on tavaliselt vahemikus 1-10. Paljud meist arvavad, et need numbrid tähistavad kohvi kangust, kuid see pole päris nii.
kavos stiprumas ir aromatas

Kas number 10 on kõige kangem kohv?

Tegelikult on nii, et mida suurem number, seda tumedam on röst. See tähendab, et saate tugevama maitseprofiili, mis on tavaliselt kibedam, tugevam ja intensiivsem. Tumeda röstiga kohvi röstitakse edasi pärast oa teist praksatust („praksatuseks“ nimetatakse seda, kui kohv teeb kuuldava popkornilaadse plahvatuse, enamik röste saavutavad esimese praksatuse). See võimaldab eraldada rohkem looduslikke õlisid, mis loob palju tugevama ja rikkalikuma maitse. Heledamad röstid seevastu pakuvad enamasti kuivemaid ja puuviljaseid maitseid. Kohvi kanguse skaala numbrid peegeldavad pigem maitse intensiivsust kui kofeiinisisaldust, kusjuures suuremad numbrid on kibedamad ja tumedamad ning väiksemad numbrid kergemad ja puuviljasemad.
kavos skonis

Kuidas röstimine mõjutab kohvi maitset

Kohvi maitse sõltub paljuski röstimisprotsessist. Enne röstimist on kohvioad tegelikult rohelised ja neil on murulaadne lõhn. Röstimise käigus kujunevad välja erinevad röstiprofiilid ja iga segu valmistavad hoolikalt röstimismeistrid, tagamaks, et iga lonks oleks sama maitsev kui eelmine. Üldiselt, mida kauem ube röstitakse, seda rohkem looduslikke õlisid eraldub kohviubadest, mis annab neile tugevama ja kibedama maitse.
kavos skonis

Kohvi kanguse skaala

Siin on ligikaudne juhend, kui te ei tea, mida kohvi kanguse numbrid tähendavad. Kuid pidage meeles, et erinevad kaubamärgid võivad oma kohvi erinevalt hinnata. Heleda röstiga kohv Üldiselt kergema ja tsitruselisema maitsega, mis on tingitud sellest, et ube ei röstita õlide eraldumiseks piisavalt kaua. Keskmise röstiga kohv Hästi tasakaalustatud ja pehme, mis muudab selle populaarseks valikuks – ubadel on õlivaba pind. Keskmiselt tumeda röstiga kohv. Täidlane ja rikkalik, kergelt õlise pinnaga. Meie ikooniline NESCAFÉ® Original segu on keskmiselt tumeda röstiga kohv, mis on ideaalselt tasakaalustatud. Tumeda röstiga kohv Rikkalik ja tugev. Oad on eriti läikivad, rohke õliga ja tumedat värvi. Äärmiselt tumeda röstiga kohv Peaaegu mõrkja maitsega ja eriti tugev. Kohvioad on läikivad ja mustad ning tunduvad peaaegu söestunud. NESCAFÉ® Black Roast on meie seni kõige tumedam röst ja hoolikalt valmistatud rikkaliku maitse saavutamiseks.
kavos skonis

Mis mõjutab kohvi kofeiinisisaldust?

Kohvi kofeiinisisaldust võivad mõjutada mitmed tegurid. Mõned neist saavad alguse juba enne, kui see teieni jõuab, kuid tasub teada, et ka pruulimise viis võib seda mõjutada. 1. Kohvioad Üheks suurimaks kofeiinisisalduse mõjutajaks on kohvioad, mida kohvisegus kasutatakse. Arabica oad on sageli kõige populaarsemad nende mahedama maitse poolest, kuid Robusta oad sisaldavad tegelikult kuni kaks korda rohkem kofeiini. Enamikes lahustuvates kohvisegudes kasutatakse nende kahe segu.
kavos skonis

2. Jahvatuse jämedus Huvitav on see, et mida peenema jahvatusega, seda rohkem kofeiini segu sisaldab. Uskumatult peeneks jahvatatud kohv on kõige suurema ekstraheerimisega ja seega ka kõige suurema kofeiinisisaldusega. Kohvi jahvatatakse tavaliselt üheks järgnevatest variantidest. Eriti peen: pulbriline ja kerge tekstuuriga, nagu tuhksuhkur Peen: pehme ja pressimisel kokku kleepuv, näeb välja nagu peeneks jahvatatud sool Keskmiselt peen: teraline tekstuur, peaaegu nagu liiv Keskmine: murenev, sarnaneb turvasambale Keskmise jämedusega: näeb välja ja tundub nagu kivine liiv Jäme: tundub nagu saviosakesed, mis on välimuselt helbelise meresoola moodi Eriti jäme: näeb välja nagu jahvatatud pipraterad ja tundub nagu purustatud kestad 3. Kuidas oma kohvi pruulite Mitte ainult kohvi ja vee suhe ei mõjuta kofeiinisisaldust, vaid ka temperatuur, mille juures kohvi pruulite. Mida kuumem on vesi, seda rohkem kofeiini eraldub kohvist. Samuti sisaldab lahustuv kohv teadaolevalt vähem kofeiini kui pruulitud kohv. Selle põhjuseks on erinevad pruulimismeetodid, mille tõttu on jahvatatud kohvi kauem vees. Kohvi tundmisel muudab kanguse ja maitse mõistmine teie maailma nii palju nauditavamaks.
kavos skonis

Tänased kogukonna lemmikud

Avastage veebilehelt kõige meeldivamaid artikleid
Sužinokite apie kavos kultūrą

Avastage rohkem artikleid teemal ...