Esate atsijungęs
Kas yra

Kas yra kava su pienu?

3 min skaityti
Kava su pienu („café au lait“) – šimtmečius gyvuojantis gėrimas, bet dar visai neseniai kavinėse jis nebuvo populiarus. Jei pastebėjote taip pavadintą kavą vietinėje kavinėje, tikriausiai susimąstėte, kuo ji ypatinga.
Kava su pienu

Ką tai reiškia?

Kava su pienu gaminama iš paruoštos kavos ir kaitinto pieno, paprastai iš vienos dalies kavos ir vienos dalies kaitinto pieno, be putų ant viršaus (kavinėse kartais jų uždedama). Kavos pagrindas paprastai ruošiamas naudojant prancūzišką kavinuką arba lašelinį kavos virimo aparatą, pienas visada turi būti pakaitintas. Kava su pienu nėra tas pats, kas virta balta kava, papildyta šaltu pienu arba baliklio milteliais.

Ką reiškia „café au lait“?

„Café au lait“ kilusi iš Prancūzijos ir paprasčiausiai reiškia „kava su pienu“. Terminas „au lait“ reiškia ruošti su pienu. Paprastai kavą sudaro pusė kavos ir pusė pašildyto pieno, todėl ji puikiai tinka lėtai gurkšnoti.

NESCAFÉ® kava su pienu

Kavos su pienu kilmė

Šis gėrimas turi senas tradicijas, o nuorodų į jį galima rasti net XVII a. pradžios ir vidurio Marie de Rabutin-Chantal, markizės de Sévigné, laiškuose. Šiandien kava vis dar mėgstama visoje Prancūzijoje, tradiciškai patiekiama dideliame puodelyje arba dubenėlyje, į kurį per pusryčius galima mirkyti kepinius.
NESCAFÉ® kava su pienu

Kavos su pienu variantai

Įdomu tai, kad pasaulyje yra daugybė kavos su pienu variantų. Lenkijoje ji vadinama „kawa biala“, Vokietijoje – „Milchkaffee“, Vengrijoje – „tejeskávé“, Brazilijoje – „café com leite“, o olandų kalba tokia kava vadinama „koffie verkeerd“. Vienas įdomiausių kavos su pienu variantų yra Naujajame Orleane, kur kava derinama su cikorijomis, kad būtų stipraus, kartaus skonio ir tirštesnės konsistencijos. Šis variantas atsirado Amerikos pilietinio karo metais, kai kavos trūko ir ji taupant buvo maišoma su cikorijomis.
NESCAFÉ® kava su pienu

Kuo skiriasi kava su pienu ir latė?

Kava su pienu dažnai painiojama su late, nes abi yra pieniškos kavos, tačiau jos labai skirtingos. Latė yra pieniškesnė, ruošiama iš dviejų atskirų, storesnių kaitinto ir putoto pieno sluoksnių. Kava su pienu paprastai gaminama iš įprastai paruoštos kavos (iš prancūziško kavinuko arba lašelinio kavos virimo aparato), o latė visada gaminama iš espreso kavos.
NESCAFÉ® kava su pienu

Šiandienos bendruomenės mėgstamiausi įrašai

Atraskite keletą labiausiai patikusių straipsnių iš visos svetainės
Sužinokite apie kavos kultūrą

Peržiūrėkite daugiau straipsnių apie...