Esate atsijungęs
Kas yra

Kas yra fletvaitas?

3 min skaityti
Skirtingai nei klasikinis kapučinas ar latė, fletvaitas yra naujokas, tik per pastaruosius kelerius metus įsitvirtinęs kavos pasaulyje. Tačiau kas tiksliai yra fletvaitas?
Fletvaitas

Pasimėgaukite

Fletvaitas yra pieno mikroputų mišinys, užpiltas ant vienos ar dviejų dozių espreso kavos. Mikroputa – tai kaitintas pienas, į kurį prileista oro, sukuriančio švelnią, aksomišką tekstūrą ir kreminį skonį. Ruošiant fletvaitą labai svarbu tiksliai supilti ir pakaitinti mikroputą.
fletvaitas

Fletvaito kilmė

Dėl fletvaito kilmės vyksta karštos diskusijos! Tiek Australija, tiek Naujoji Zelandija teigia, kad fletvaitą išrado XX a. devintajame dešimtmetyje. Atsakymas vis dar neaiškus, ir tikėtina, kad fletvaitas atsirado abiejose šalyse.
fletvaitas

Dėl ko tai yra fletvaitas?

Kuriant fletvaitą reikia daugybės dalykų. Fletvaito ruošimas labai priklauso nuo to, iš kur gaunate kavą, ir nuo konkretaus baristo, kuris skirtingai patiekia pieną: tirštą, su putomis, karštą ar drungną. Kai kurie laikosi tradiciškesnio požiūrio, išlaikydami pastovų pieno ir kavos santykį.
fletvaitas

Kuo skiriasi fletvaitas ir latė?

Nors fletvaitas ir latė yra espreso kavos gėrimai, iš tikrųjų jie gana skirtingi. Labiausiai į akis krinta dydis. Idealaus dydžio fletvaito porcija telpa 160–165 ml tulpės formos puodelyje – daug mažesniame už stiklines, paprastai naudojamas latei ir kapučinui. Tai turi įtakos kavos ir pieno santykiui, kuris, žinoma, turi įtakos skoniui. Kadangi fletvaito porcija yra mažesnė, kavos ir pieno santykis yra daug didesnis nei latės kavoje. Fletvaite naudojamos espreso kavos skonis stipresnis nei latėje, nors kiekis toks pats. Latė tiesiog labiau praskiedžia espreso kavą. Kai sprendžiate, rinktis fletvaitą ar latę, kuriai kavai teikiate pirmenybę?
fletvaitas

Šiandienos bendruomenės mėgstamiausi įrašai

Atraskite keletą labiausiai patikusių straipsnių iš visos svetainės
Sužinokite apie kavos kultūrą

Peržiūrėkite daugiau straipsnių apie...