Esate atsijungęs
Pažinkite kavą

Išbandykite šias 6 pieno produktų alternatyvas kavai

3 min skaityti
Pastaraisiais metais labai išpopuliarėjo pieno produktų alternatyvos. Daugelis nusprendė pereiti nuo pieno produktų prie augalinių, pvz., riešutų kilmės, alternatyvų.
pieno produktų alternatyvos kavai

Kokia geriausia pieno produktų alternatyva kavai?

Renkantis kavai tinkamą pieno produktų alternatyvą reikia atsižvelgti į keletą veiksnių. Pirmiausia skonis. Kiekvienas iš mūsų sąraše esančių gėrimų turi labai savitą skonį. Vieni yra saldūs, kiti – kartūs, o kai kurie pasižymi kitais stipriais skoniais. Antra, tekstūra. Kiekvienas augalinės, taip pat ir riešutų kilmės, gėrimas pasižymi unikalia tekstūra. Be to, turėsite pagalvoti, ar norėtumėte, kad į kavą būtų pilamas pakaitintas gėrimas, nes kai kurie gėrimai puikiai putoja, o kiti neputoja visai!
kava be pieno produktų

1. Avižų gėrimas

Avižų gėrimai dažnai vadinami geriausia pieno produktų alternatyva kavai. Daugelis sako, kad tai beveik originalo antrininkas, nors ir su lengvu avižų prieskoniu. Ryškaus ir sodraus skonio avižų gėrimuose taip pat yra palyginti nedaug riebalų, jie praranda mažai baltymų, dėl kurių dažnai nerimaujama vartojant augalinės kilmės gėrimus. Be to, šie gėrimai yra tirštos ir glotnios tekstūros ir leidžia sukurti tvirtą putą, todėl puikiai tinka kapučinui arba latei.
kava be pieno produktų

Rinkdamiesi pieno produktų alternatyvą kavai prisiminkite, kad kai kurie gėrimai yra saldūs, kiti kartūs arba turi kitokių stiprių skonių. Be to, kiekvienas augalinės, taip pat ir riešutų kilmės, gėrimas turi unikalią tekstūrą.


Plant Illustration

2. Sojų gėrimas

Sojų gėrimai iš mūsų sąrašo tikriausiai yra vieni žinomiausių augalinės kilmės gėrimų. Tai puikus pasirinkimas tiems, kurie alergiški riešutams, sojų gėrimai lengviau prieinami nei kitos alternatyvos, taigi tikėtina, kad jų rasite beveik kiekvienoje kavinėje ar prekybos centre. Dėl neutralaus skonio, didelio baltymų ir mažo cukraus bei riebalų kiekio šie gėrimai dažnai laikomi viena geriausių ne pieno produktų alternatyvų kavai. Tačiau labai karštoje arba labai rūgščioje kavoje toks gėrimas gali suskilinėti arba sukrekėti, todėl siūlome iš pradžių palaukti, kol kava šiek tiek atvės, kad gautumėte geriausią rezultatą.
kava be pieno produktų

3. Migdolų gėrimas

Migdolų gėrimas labai populiarus, bet daugeliui dėl nedidelio kartumo atrodo specifinis. Jame mažai kalorijų, bet taip pat mažai baltymų ir skaidulų, todėl jo maistinė vertė nėra tokia didelė kaip kitų riešutų gėrimų. Migdolų gėrimai geriausiai tinka šviesiau skrudintai, mažesnio rūgštingumo kavai, antraip jie gali būti per kartūs, be to, yra linkę sukrekėti (panašiai, kaip ir sojų gėrimai), kai derinami su didesnio rūgštingumo mišiniais. Tiems, kurie mėgsta kavą su puta, verta paminėti, kad standartinis migdolų gėrimas prastai putoja, bet yra specialiai baristams skirtų rūšių, sukurtų dėl šios priežasties.
kava be pieno produktų

4. Kokosų gėrimas

Kokosų gėrimai yra puikus pasirinkimas ieškantiems šiek tiek egzotiškesnio kavos skonio. Jei mėgstate kokosų skonį, tikėtina, kad jums tai bus viena geriausių pieno produktų alternatyvų kavai, tačiau skonis gali būti gana dominuojantis, todėl tinka ne visiems. Konsistencija nuostabiai tiršta ir kreminė, tad gėrimas nepraskies kavos, gėrimą taip pat galima išplakti, bet jo burbuliukai bus didesni nei standartinių variantų.
kava be pieno produktų

5. Anakardžių gėrimas

Anakardžių gėrimas iš visų riešutų gėrimų mažiausiai primena riešutus, todėl dažnai pasirenkamas dėl neutralesnio skonio. Dėl kreminės tekstūros ši pieno produktų alternatyva neužgožia tam tikrų mišinių, gana gerai putoja, suformuoja didesnius burbuliukus. Tačiau per daug pakaitinus jo tekstūra gali tapti šiek tiek muiliška!
kava be pieno produktų

6. Ryžių gėrimas

Ryžių gėrimai yra kita puiki alternatyva, ypač tiems, kurie alergiški riešutams arba sojoms. Jie laikomi viena geriausių pieno produktų alternatyvų kavai, nes yra labai lengvo skonio ir gana neutralūs, todėl išryškėja mišinio skonis. Tačiau jie taip pat yra vandeningesni nei kiti, todėl gali praskiesti kavą. Dėl šios priežasties jie ir neputoja, todėl netinka kavai su puta ruošti. Kai kurie ryžių gėrimų vengia dėl baltymų trūkumo, palyginti su kitomis rūšimis. Mėgaukitės atrasdami visiškai naują pieno produktų alternatyvų pasaulį. Galima rinktis iš daugybės variantų, todėl dar niekada nebuvo taip paprasta paruošti kavą pagal savo skonį.
kava be pieno produktų

Šiandienos bendruomenės mėgstamiausi įrašai

Atraskite keletą labiausiai patikusių straipsnių iš visos svetainės
Sužinokite apie kavos kultūrą

Peržiūrėkite daugiau straipsnių apie...