Esate atsijungęs
Kas yra

Kas yra „Cortado“ kava?

3 min skaityti
„Cortado“ kava yra kavos pasaulio naujokė, atsiradusi kavinėse tik per pastaruosius kelerius metus. Dėl mažesnio dydžio ji dažnai painiojama su fletvaitu, bet iš tiesų nuo jo labai skiriasi.
„Cortado“ kava

Gaiviai maža

Skirtingai nei ruošiant kitas kavos rušis, „Cortado“ kava ruošiama su lengvai pakaitintu pienu. Ant viršaus užpiltas kaitintas pienas sumažina kavos rūgštumą ir sukuria mikroputas, kurios neatsiskiria nuo espreso kavos, todėl suteikia jai stiprų ir sodrų skonį.
„Cortado“ kava

„Cortado“ kilmė

Apie šios kavos kilmę žinoma nedaug, išskyrus tai, kad ji yra iš Ispanijos Baskų krašto. Ji taip pat populiari Portugalijoje ir Lotynų Amerikoje, paprastai vartojama kaip popietės skanėstas.
„Cortado“ kava

„Cortado“ ir fletvaito skirtumai

„Cortado“ kavos porcija paprastai būna mažesnė nei fletvaito, o jos skonis yra daug stipresnis dėl lengvai pakaitinto pieno. Be to, fletvaitą galima palyginti su maža latės porcija, nes joje yra tekstūruoto pieno, todėl ji yra pikantiškesnė ir daug tirštesnio skonio.
„Cortado“ kava

„Cortado“ ir makiatas

„Cortado“ kava nelabai skiriasi nuo makiato. Abiejose yra toks pat kiekis espreso, tik makiato kavoje šiek tiek mažiau pieno, o jos pačios porcija yra kiek mažesnė, todėl skonis truputį kartesnis.
„Cortado“ kava

Šiandienos bendruomenės mėgstamiausi įrašai

Atraskite keletą labiausiai patikusių straipsnių iš visos svetainės
Sužinokite apie kavos kultūrą

Peržiūrėkite daugiau straipsnių apie...