Esate atsijungęs
Kas yra

Kas yra frapė?

3 min skaityti
Atėjus vasarai atrodo, kad po miestus ir miestelius visi vaikšto su šalta kava rankoje – labai tikėtina, kad tai kultinė frapė. Pakilus oro temperatūrai, šio ypač populiaraus šalto gėrimo pardavimas šokteli, bet ar žinote, kas sudaro šį stebuklingą gėrimą ir iš kur jis kilęs? Sužinokite, kas yra frapė ir kaip „Nestlé“ atliko svarbų vaidmenį ją kuriant.
frapė

Kad diena būtų malonesnė

Visi pažįstame ir mėgstame frapę. Laisvai išvertus iš prancūzų kalbos šis žodis reiškia „ledinis“. Šis gardus gėrimas paprastai ruošiamas iš vandens, espreso, cukraus ir ledo, sukratomas, sumaišomas arba suplakamas, kad sudedamosios dalys susijungtų. Paprastai patiekiamas aukštoje stiklinėje su plakta grietinėle ir priedais, pavyzdžiui, saldžiais padažais. Frapė tradiciškai ruošiama su kava, bet nebūtinai! Frapė gali būti ruošiama su arbata, sultimis ir net karštu šokoladu.
frapė

Viso pasaulio frapės

Ką gausite užsisakę frapę, priklauso nuo to, kurioje pasaulio vietoje esate. Graikijoje galite tikėtis poros šaukštelių tirpiosios kavos, cukraus, vandens ir pieno (jei norite), kurie bus įdėti į kokteilių plaktuvą ir suplakti, kad ant viršaus susidarytų putų sluoksnis. Nenustebkite, jei Bulgarijoje ji bus patiekta su gazuotu vandeniu. Danijoje vanduo pakeičiamas pienu, o Serbijoje frapė patiekiama su pienu arba ledais ir šviežiai plakta grietinėle ant viršaus. Tačiau vienas iš tikrai kitokių frapės variantų ruošiamas Bostone – iš tikrųjų tai yra pieno kokteilis, pagamintas iš ledų, ir vadinamas tiesiog „frap“. Taigi, jei labai mėgstate frapę, mėgaukitės galimybe atrasti visas unikalias jos variacijas!
frapė

Frapės kilmė

Frapė pasirodė XIX a. viduryje. Kai kurių gėrimų tekstūra buvo panaši į sniegą, o kiti buvo panašūs į šaltą kavą. Tačiau frapės istorija iš tikrųjų įsibėgėjo 1957 m. Salonikų tarptautinėje parodoje Graikijoje. Pasakojama, kad „Nestlé“ atstovas demonstravo vaikams skirtą tirpų šokoladinį gėrimą šokolado pagrindu, kuris buvo pilamas į pieną ir suplakamas plaktuve. Per pertrauką „Nestlé“ atstovo darbuotojas suprato, kad nėra karšto vandens kavai paruošti, todėl tiesiog sumaišė tirpiosios kavos granules su šaltu vandeniu ir ledo kubeliais, suplakė juos plaktuve ir štai – gimė šiuolaikinė frapė! Šis frapės variantas šiandien Graikijoje vis dar neįtikėtinai populiarus ir jį galima rasti daugumoje šalies kavinių.
frapė

Kuo skiriasi frapė ir frapučinas?

Daugelis žmonių mano, kad tai vienas ir tas pats, bet tai visiškai skirtingos kavos! Frapučinas yra šaltas kapučinas. Tai kava, sumaišyta su pienu, cukrumi, kava, ledu, viskas sujungta ir sumaišyta šaldyto jogurto aparate, dėl to tekstūra yra labai kreminė ir švelni.
frapė

Šiandienos bendruomenės mėgstamiausi įrašai

Atraskite keletą labiausiai patikusių straipsnių iš visos svetainės
Sužinokite apie kavos kultūrą

Peržiūrėkite daugiau straipsnių apie...