Esate atsijungęs
Kas yra

Kas yra moka?

3 min skaityti
Gardžiai saldus, riešutiškas ir šokoladiškas. Šis kreminis kavos gėrimas yra espreso kavos gėrimas, kuris, palyginti su kitomis kavomis, sukelia tam tikrą painiavą. Taigi, kas yra moka ir iš kur ji iš tikrųjų atsirado?
moka

Pasimėgaukite

Nors visame pasaulyje moka dažnai interpretuojama skirtingai, iš esmės tai yra šlakelis espreso su šokolado milteliais arba sirupu ir pienu arba grietinėle. Tai latės atmaina, nes moką dažnai sudaro 1/3 espreso ir 2/3 kaitinto pieno, – pagrindinis skirtumas yra tas, kad pridedama šokolado, kuris gali būti šviesus arba tamsus, skonio.
Kas yra moka?

Ką reiškia „moka“?

Iš esmės „moka“ reiškia kavos rūšį, kuri gaminama iš tam tikrų kavos pupelių, iš pradžių augintų tik al Muchoje, Jemene. Tai taip pat reiškia kavos ir šokolado mišinį arba šio skonio aromatą.
Kas yra moka?

Koks mokos skonis?

Sakoma, kad mokos skonis primena šokoladinę kavą. Nors tai tiesa, moka yra kur kas daugiau. Jei espresas yra beveik kartaus skonio, šokolado derinys suteikia saldumo ir sukuria aksominio švelnumo prabangų gėrimą. 
Kas yra moka?

Mokos kilmė

Manoma, kad gėrimas iš pradžių pavadintas pagal mokos pupeles, kurios istoriškai buvo gabenamos iš al Muchos uosto Jemene. Mokos pupelės garsėjo savo natūraliu šokolado skoniu. Šiais laikais pavadinimas „moka“ reiškia ne pačias kavos pupeles, o tai, kad į kavos gėrimą dedama šokolado kvapiųjų medžiagų.
Kas yra moka?

Kuo skiriasi kapučinas ir moka?

Visų pirma kapučinas kilęs iš Italijos, o moka yra iš Jemeno. Abu šie gėrimai ruošiami iš espreso, bet moka turi šokolado skonį, o ant kapučino užpilama pieno puta, kad susidarytų putotas kavos gėrimas, be to, kartais ant viršaus užbarstoma šokolado.
Kas yra moka?

PASIRINKTINAI

Moka yra puikus skanėstas ir kavos, ir šokolado mėgėjams. Išbandykite „NESCAFÉ® GOLD Double Choc Mocha“ – tikrai pamėgsite jos aksominę tekstūrą bei kreminį skonį.

Šiandienos bendruomenės mėgstamiausi įrašai

Atraskite keletą labiausiai patikusių straipsnių iš visos svetainės
Sužinokite apie kavos kultūrą

Peržiūrėkite daugiau straipsnių apie...