Esate atsijungęs
Faktai apie pupeles

Susipažinkite su svarbiausiais kavos terminais – nuo arabikos iki Zambijos

5 min skaityti
Bendrovėje NESCAFÉ® mes geriame kavą, ja gyvename ir kvėpuojame. Mes net mėgstame su ja susijusius žodžius! Manome, kad kavos kalba – nuo egzotiškos kilmės iki subtilaus tobulo gėrimo paruošimo proceso – nuostabiai pakelia nuotaiką. Štai keletas pagrindinių kavos terminų, kuriuos, mūsų nuomone, turėtumėte žinoti.
kavos terminai

Arabika

Skaniai NESCAFÉ® kavai, kurią žinote ir mėgstate, pagaminti paprastai naudojamos dviejų rūšių kavos pupelės – arabika ir robusta.
kavos žodžiai

Baristas

Kavos terminas, kurį turėtumėte žinoti! Baristas yra asmuo, meistriškai ruošiantis jūsų mėgstamą kavą, dažniausiai kavinėje. Norint paruošti puikią kavą, reikia daug įgūdžių, taigi baristai turi įvaldyti darbą su daugybe gėrimų rūšių – nuo espreso iki kapučino su tiksliai sudarytais kavos sluoksniais.
kavos žodžiai

Kapučinas

Ką dar galėtume įrašyti į savo kavos žodynėlį prie raidės K, jei ne kapučiną? Juk tai viena populiariausių kavos rūšių pasaulyje! Iš Italijos kilusį gardų gėrimą sudaro lygios dalys espreso kavos, kaitinto pieno ir pieno putų, paprastai jis patiekiamas su šokolado milteliais ant viršaus.
kavos žodžiai

Kava be kofeino

Iš kavos be kofeino prieš skrudinimo procesą pašalinamas beveik visas kofeino kiekis. Įdomu tai, kad iš tikrųjų iš kavos pupelių neįmanoma pašalinti viso kofeino!
kavos žodžiai

Espresas

Espresas yra vienas mūsų mėgstamiausių kavos žodžių, nes jis yra daugelio mūsų mėgstamų gėrimų pagrindas. Jį taip pat galima patiekti mažomis, stipriomis dozėmis! 
kavos žodžiai

Fletvaitas

Pastaraisiais metais kavos pasaulį užkariavo fletvaitas ir greitai tapo viena populiariausių meniu kavų. Tačiau buvo daug diskusijų apie tai, iš kur fletvaitas kilęs: vieni sako, kad iš Australijos, o kiti – kad iš Naujosios Zelandijos.
kavos žodžiai

Žalios pupelės

Šis kavos terminas gali jus nustebinti, bet ar žinote, kad ką tik nuo augalo nuskintos kavos pupelės iš tikrųjų yra žalios ir kvepia žole? Tai skrudinimas suteikia joms sodrų rudą atspalvį ir tą neįtikėtiną kvapą!
kavos žodžiai

Aukštai išauginta

Tai reiškia, kad kavamedžiai auginami dideliame aukštyje. Taip gaunamos sodresnio skonio ir aromatingesnės pupelės, nes jos bręsta lėčiau, todėl jų skonis yra sudėtingesnis ir sodresnis.
kavos žodžiai

Airiška kava

Kava su prieskoniu. Šis šildantis gėrimas, paruoštas su karšta kava, airišku viskiu, cukrumi ir grietinėle, mėgstamas šaltesniais mėnesiais.
kavos žodžiai

Java

Tikriausiai žinote šį kavos terminą kaip žargoninį žodį, reiškiantį „kavą“. Bet ar žinote, kad žodis „Java“ („džava“) iš pradžių buvo vartojamas kalbant apie kavą, auginamą Javos saloje? Plečiantis kavos prekybai, šį žodį perėmė daugelis viso pasaulio žmonių, o dabar jis tapo apibendrintu žodžiu, reiškiančiu „kavą“. 
kavos žodžiai

Kaldis

Kaldis buvo ožkaganys, kuris tariamai pirmasis atskleidė kavos poveikį, todėl, žinoma, turėjome jį paminėti kavos žodynėlyje!
kavos žodžiai

Latė

Ar L gali reikšti ką nors kita, tik ne latę? Ši kavos rūšis yra itin populiarus daugelio pasirinkimas. Gėrimą sudaro 1/3 espreso, 2/3 kaitinto pieno ir sluoksnis pieno putų ant viršaus. Latės kava dažnai būna įvairių gardžių skonių – nuo vanilės iki lazdyno riešutų. 
kavos žodžiai

Makiatas

Makiatas yra espresas su pienu. Iš tiesų šis gėrimas buvo sukurtas Italijoje devintajame dešimtmetyje, kad baristai galėtų atskirti paprastą espreso kavą nuo espreso su pienu. Pavadinimas kilęs iš itališko žodžio „dėmėtas“. 
kavos žodžiai

Noisette

„Noisette“ yra prancūziška kava, kurios pavadinimas kilo nuo gražios lazdyno riešutų spalvos, kuri išgaunama maišant espresą ir karštą pieną. Skamba panašiai kaip makiatas, ir ne veltui, nes tai tiesiog prancūziškas šios kavos variantas!
kavos žodžiai

Pervirta

Šio kavos termino norėsite bet kokia kaina išvengti, nes taip nutinka, kai espreso kavą per ilgai veikia vanduo. Rezultatas – kartaus arba degėsių skonio gėrimas, o tai nėra idealu švelniai ir gardžiai latei arba kapučinui ruošti!
kavos žodžiai

Portafiltras

Jį labiausiai vertina baristai – tai bene svarbiausias jų įrankių rinkinio elementas. Būtent jis laiko sumaltas espreso kavos pupeles kavos aparate viso virimo proceso metu.
kavos žodžiai

Kvakeris

Kvakeris yra kavos terminas, reiškiantis neprinokusias kavos pupeles. Paprastai jų paviršius būna raukšlėtas ir išlieka blyškus net paskrudinus. 
kavos žodžiai

Skrudinimas

Skrudinimas kavos pupelėms suteikia gardų kvapą ir tamsesnę spalvą, be to, daro didelį poveikį bendram skoniui. Kava gali būti šviesiai, vidutiniškai arba tamsiai paskrudinta, o kiekviena skrudinimo rūšis suteikia skirtingą rūgštingumą ir unikalų skonį.
kavos žodžiai

Viena kilmės šalis

Vienos kilmės šalies kava – tai tokia kava, kurios pupelės gaunamos iš vienos vietovės. Dėl to ji paprastai būna daug geresnės kokybės ir stipresnio skonio, nes tai nėra pupelių mišinys iš skirtingų vietovių ir skirtingomis auginimo sąlygomis išaugintos kavos. Kodėl neišbandžius mūsų „NESCAFÉ® Gold Origins“ asortimento?
kavos žodžiai

Turkiška kava

Ar žinote, kad Turkija yra vienas karščiausių pasaulio kavos centrų? Ji išsiskiria labai unikaliu kavos ruošimo būdu, kuris, kaip teigiama, panašesnis į maisto ruošimą nei į kavos virimą, o rezultatas – tirštas ir putotas labai stipraus aromato gėrimas. 
kavos žodžiai

Uganda

Uganda patenka į daugiausiai kavos pagaminančių šalių dešimtuką. Jos kraštovaizdis su derlingu vulkaninės kilmės dirvožemiu sukuria idealias kavamedžių auginimo sąlygas.
kavos žodžiai

Vietnamietiška kava

Į jokią kitą nepanaši kava, sodri ir aromatinga, turinti saldumo atspalvį, kurį suteikia stiklinės dugne esantis kondensuotas pienas. Be to, galima mėgautis ir šaltu šio gėrimo variantu, taigi jis puikiai tinka ištisus metus!
kavos žodžiai

Apdorota drėgnuoju būdu

Kavos terminas, nurodantis, kaip pašalinami aplink pupelę esantys sluoksniai (odelė ir minkštimas). Tai labiausiai paplitęs kavos pupelių apdorojimo būdas.
kavos žodžiai

X faktorius

Kad kava turėtų X faktorių, šiomis dienomis ji turi pasižymėti daugybe savybių. Ji turi būti iš geriausių pupelių, kad būtų puikaus skonio. Be to, ji taip pat turi būti gaminama tvariai ir patekti pas jus efektyviausiu būdu. Štai kodėl NESCAFÉ® daug dėmesio skiria savo 2030 m. plano įsipareigojimams jums ir viso pasaulio kavos augintojų bendruomenėms.
kavos žodžiai

Išeiga

Išeiga – tai kavos terminas, nurodantis espreso kavos svorį puodelyje, paprasčiau tariant, kuo didesnė išeiga, tuo daugiau espreso!
kavos žodžiai

Zambija

Viena svarbiausių kavą auginančių šalių pasaulyje. Teigiama, kad Mučingos kalnuose auginamos pupelės yra subalansuoto ir nuostabiai sodraus skonio.

Tikimės, kad mūsų kavos kalbos žodynėlis kitą kartą praturtins jūsų kavos gėrimo ritualą!

Šiandienos bendruomenės mėgstamiausi įrašai

Atraskite keletą labiausiai patikusių straipsnių iš visos svetainės
Sužinokite apie kavos kultūrą

Peržiūrėkite daugiau straipsnių apie...